lily_maleckova lily_maleckova komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tahle kniha se mi hrozně moc líbila!️ Je to moje třetí kniha od CoHo (a zároveň jedna po delší době) a tato byla opravdu skvělá.
Strašně moc se mi líbí vztah a komunikace hlavních hrdinů, jejich city a emoce. V osobním životě si teď procházím ne úplně lehkým obdobím a musím říct, že jsem se s mnohými věcmi v knize mohla ztotožnit️
Takže za mě velké ANO, doporučuju všem a dávám 5/5⭐

23.08.2021 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Co jsem se tak dívala, tak má tento díl oproti prvnímu dost špatné hodnocení. Mně se ale moc líbil!️ Ačkoliv ano, první díl byl lepší a dějové zajímavější, tak i tento měl něco do sebe a já jsem si ráda přečetla o našich hlavních hrdinech.
Musím říct, že Ella je pro mě jedna z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek vůbec - je mi hrozně sympatická, je vtipná, silná a celkově opravdu skvělá, ráda bych si o ní přečetla něco dalšího ️
Za mě 4,5/5⭐ a doporučuji i tento díl!

23.08.2021 5 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Kniha se mi líbila. Příjemná YA kniha, která je zároveň trošku jiná, celkové jsou pro mě knihy od této autorky takové trochu jiné. Musím říct, že mě velmi příjemné překvapil závěr knihy ️
Knihu doporučuji!

23.08.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Musím říct, že obvykle se tomuto tématu v knihách i filmech stráním, protože jsem dost citlivá duše a čtení by pro mě bylo náročné.
Tatér z Osvětimi mě však zaujal, protože na sociálních sítích byl velmi chválený, že jsem na přečtením začala přemýšlet. Bylo mi také řečeno, že tato kniha je ideální pro lidi, kteří jsou na toto téma citliví, protože je jiná než ostatní - a musím souhlasit,že byla skvělá ️
Samozřejmě, to co se v knize děje je hrozné a fakt, že to není jen fikce, ale realita je ještě děsivější. Nejde tam však jen o hrůzy, co se během války děly.
Knihu moc moc doporučuji️ je poměrně krátká a rychle se čte.
Určitě se pustím i do Cilčiny cesty!
5/5

24.07.2021 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádherná vzpomínka na dětství!️
Jako malá jsem měla tuto knihu jako audioknihu a při čtení se mi úplně vybavovala! Moc krásné a doporučuji!
5/5

24.07.2021 5 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Tak tato kniha na mě byla fakt moc! Začala jsem ji číst v prosinci, po padesáti stranách jsem odložila, protože jsem z ní měla dost. Chci dočíst rozečtené knihy, proto jsem se do ní na začátku prázdnin pustila podruhé.
No, knize nejde upřít, že je čtivá a stránky mizí pod rukama. Ale ten děj! Vážně nechápu, jak si hlavní hrdiny mohou říkat nejlepší kamarádky, když na sebe nadávají, dělají si naschvály a pomlouvají se. Takovou nejlepší kamarádku bych teda nechtěla
Jediná Alex mi přišla víceméně normální, Molly a Veronika byly v některých věcech velký extrém.
Jsem ráda, že jsem knížku dočetla, ale znovu ji určitě číst nebudu

24.07.2021 2 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Přemýšlím, co k této knize mám napsat. Byla taková zvláštní (myšleno pozitivně), určitě je dobře, že se o tématu sebevraždy a psychických problémů píše a mluví, mně bohužel kniha nějak nesedla. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla ️
3/5

24.07.2021 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Zlatý průměr, fajn milá YA romantika, která nepřinese nic nového, ale i tak jsem si čtení užila a stránky mi rychle prolétly pod rukama ️

03.07.2021 3 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Na tuto povídkovou sbírku jsem se moc těšila, protože ta zimní se mi velmi líbila ️ tato pro mě však byla zklamáním. Dvakrát mě uvedla do čtecí krize a musela jsem čtení přerušit a proložit jinou knihou. Ke konci už byly povídky lepší, některé byly opravdu zvláštní. Dávám 3/5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Moje první zkušenost s autorkou a musím říct, že jsem si čtení užila ️ knihu jsem raději četla jen přes den, večer před spaním jsem si netroufla :D kniha však nebyla až tak děsivá, jak jsem čekala. Líbil se mi dej knihy, škoda toho konce.
Do dalších autorčiných knih se určitě pustím! :)

03.07.2021 4 z 5

Přežít Přežít Jacqueline Wilson

Tato kniha je pro mě hroznou nostalgií, protože si pamatuju, že nám ji četla naše paní třídní učitelka asi ve druhé třídě na základní škole ️ kniha byla pěkná, krátká, za mě jedna z těch slabších od autorky

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Tohle byla prostě pecka! ️ Já osobně mám YA thrillery hodně moc ráda a tento byl vážně skvělý! Určitě se pustím i do dalšího dílu!

03.07.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Čtení jsem si moc užila ️ četla jsem knihy už podruhé, teď po více jak 4 letech a tentokrát v angličtině ️
Mám tuto sérii, celý příběh a hlavní hrdiny moc ráda. Už teď se těším na poslední díl!

07.06.2021 5 z 5

Párty holka @ Tajnosti v dívčí škole Párty holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Tato série bude mít speciální místo v mém srdíčku️ takové milé, čtivé oddechovky, vážně jsem si to užívala:) jen mě mrzí, že už je konec️

28.05.2021 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Knížky od Kasie mám hrozně moc ráda!️ Je to jedna z mých oblíbených autorek, četla jsem od ní všechny knihy, které u nás vyšly.
Tato kniha se mi líbila, líbil se mi tam zajímavý námět, že se děj knihy odehrával právě jen v 9 akcích v průběhu roku a taky tam bylo hodně kytiček, to bylo taky fajn
Občas mě štvalo chování hlavní hrdinky, mohla by se někdy snažit být milejší a vycházet s lidmi líp, a také její mamka byla něco
Celkové se mi to ale moc líbilo, kniha se dobře četla ️ do těch nejlepších knih od autorky se to asi neprobojuje, ale dala bych 4,5/5⭐
Těším se na další knihy od autorky

23.05.2021 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha byla moc hezká a milá ️ velice se mi líbil vztah hlavních hrdinů. Celkově to bylo moc čtivé a stránky mizely pod rukama. Měla bych ke knize pár drobností, které mi tam úplně neseděly, ale nebylo to nic velkého
Líbilo se mi to a dala bych 4/5⭐

06.05.2021 4 z 5

Rebelka @ Tajnosti v dívčí škole Rebelka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Tato série bude moje guilty pleasure ️
Ačkoliv to čtení určené pro mladší čtenářky, já si u něj odpočinu a čtení si velmi užiju!

30.04.2021 3 z 5

Problémová holka @ Tajnosti v dívčí škole Problémová holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Další fajn díl ️ tuto sérii mám ráda, je to pro mě oddechové čtení, u kterého si odpočinu a stránky mi rychle mizí pod rukama.

30.04.2021 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

PANE BOŽE!!️️️
Jak já miluju tento svět a postavy! K Harrymu jsem si našla cestu už jako malá, tehdy jsem dost milovala audioknihy a právě díky nim dobře znám knižní verze prvního a čtvrtého dílu. Nikdy jsem se ale nedostala dál. Teda až do tohoto roku, když jsem si dala výzvu, že za rok 2021 přečtu zbylé tři knihy. Za necelé 4 měsíce je můj cíl splněn ️ a já jsem plná emocí.
Tento díl patří ve filmovém zpracování k mým dvěma oblíbeným (spolu s Ohnivym pohárem).
Tak čtivý, propracovaný a úžasný svět neznám ️ autorka je naprosto úžasná a já ji nikdy nepřestanu obdivovat, že vymyslela něco tak promyšleného, co dává smysl!
Kniha mě několikrát rozplakala, umřely úžasné postavy. Ale ten konec? Poslední věta? ️
Jsem tak moc ráda a vděčná, že jsem si mohla tyto úžasné knihy přečíst ️ jsem si jistá, že se k nim mnohokrát vrátím.
Závidím každému, kdo sérii ještě nečetl a koho celé dobrodružství teprve čeká! ️
A hodnocení? I 10 hvězdiček by bylo málo!!! ️

26.04.2021 5 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

(SPOILER) Přestože YA romantiky miluju a čtu je velmi často, tak tato kniha pro mě byla velký špatný.
Dlouho se mi nestalo, aby mi tak moc nesedla hlavní hrdinka. Byla hrozně náladová, něco chtěla a za 5 minut už zase ne, lhala své rodině a kamarádovi, i když ji muselo být jasné, ze to praskne. A když se to vážně stalo a oni se na ni naštvalo, tak ji to nezabránilo v dalším lhaní.
Ani hlavní mužský hrdina nebyl nic moc, na začátku se jevil trochu jako úchyl a stalker, nějak jsem si k němu nenašla cestu.
Velice se mi líbila postava Carlose, nejlepšího kamaráda hrdinky, ten byl moc fajn :)
Další, co si zaslouží pochvalu, je čtivost knihy - stránky mizely pod rukama, takže jsem měla brzo dočteno.
Celkově jsem si knihu neužila, několikrát mě vytočila. Situaci trochu napravil závěr knihy, který byl po 6 měsících, takže hrdinka prošla nějakým pokrokem a celkově se zlepšila.
Za mě 2-2,5⭐ a nedoporučuji

10.04.2021 2 z 5