lilium lilium komentáře u knih

Jeřáb Jeřáb Jeff Stone

Všechny čtyři knížky ze série nadevše zbožňuji a nesmírně mě mrzí, že už nebudou nikdy vydány v českém jazyce. Mou bezmeznou lásku k těmto knížkám dokazuje i fakt, že když jsem se asi před čtyřmi lety dozvěděla tu hroznou zprávu, rozhodla jsem si je koupit přes EBAY v angličtině, i když jsem tehdy neuměla ani kvák anglicky! :D Byla, a je to dodnes má motivace... chci vědět, jak dopadne celá série? Tak se musím naučit anglicky! :D
Mimochodem, čtvrtý díl je můj nejoblíbenější a to z toho důvodu, že je hrdinka narozdíl od všech ostatních dílů dívka! :)

Heydrich - Sluha smrti Heydrich - Sluha smrti Charles Whiting

Výborná knížka, která zcela ukojila zvědavost šestnáctileté dívky, které nestačilo vyučování dějepisu ve škole – teda alespoň co se týče Reinharda Heydricha. Kniha obsahuje několik zajímavých informací nad rámec znalostí požadovaných v rámci osnov středních škol.
Tuto knížku doporučuji všem lidem, kterým stejně jako mně nestačí základní informace o postavě tohoto nacistického vůdce.

Temné síly přírody Temné síly přírody Lyall Watson

Téměř povinná literatura pro ty, kteří přečetli Sobecký gen od Dawkinse! Pro mě osobně ještě zajímavější a poutavější čtení - nikoliv z důvodu vyspělosti díla a jeho větší vědeckosti – jako spíš právě kvůli více populárně-naučnému pojetí. Kniha je také vhodně doplněna autorovým osobním pozorováním chování zvířat, které nám je v lecčems podobné.

Slepota Slepota José Saramago

Jedná se o velmi silný psychologický román, který si musíte dávkovat, abyste unesli informace, které jste právě přečetli.
Po přečtení knížky, ale to se stávalo i během čtení, Vám v celém těle ulpí neodbytný pocit: pocit děsu, jaké monstra jsou lidé, když mají strach, když mají strach o svůj život - tehdy dělají zlé věci, které omlouvají třemi slůvky "pro vyšší dobro". A to vše navíc umocněné autorovým specifickým způsobem psaní.
Nikdy už bych tuto knížku nechtěla číst znovu, a i tak nelituju, že jsem ji přečetla.

Nelítostné slunce Nelítostné slunce Ray Müller

Nádherná knížka s velice originální zápletkou a nečekaným koncem, to však vůbec neovlivnilo můj pohled na ni!
Příběh pro mě byl velice napínavý; pamatuji si, že jsem ji četla do tří hodin ráno jen proto, že jsem se nedokázala odtrhnout. Pokud máte rádi (spíše rády) romantické příběhy a nebaví vás číst stále o jednom a tom samém prostředí - chcete nějakou změnu těch kulis, které se u tohoto žánru obvykle vyskytují - vřele Vám doporučuji vybrat si tuto knížku.