Liliana2006 Liliana2006 komentáře u knih

Královna děsu aneb Panická porucha Královna děsu aneb Panická porucha Aleš Cibulka

Druhá kniha z edice/série Destigma byla o malinké poznání napsaná za mě hůře, než její předchozí díl Vyhořet může každý. Tuto knihu považuji za spíše popularizační než-li praktickou a odbornější psychologii.

28.08.2022 4 z 5

Skvělá kniha, kde mi vůbec nevadí často umisťované fotografie, jelikož to dodá mnoho na autentičnosti. I přesto, že jsem očekávala něco trošku jiného spíše pojatého hororově, bylo milým překvapením, že kniha je více dokumentárním dílem, což bylo pro mě úžasným zjištěním. Rozhodně kniha s přidanou hodnotou.

23.08.2022 5 z 5

Kronika druhé světové války Kronika druhé světové války * antologie

Skvělá kniha, úžasné zpracování a datace všemožných událostí 2. sv. války. Po delší době, zase jedna kniha, která mě svou úrovní velmi mile potěšila.

21.08.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Většinou nemívám očekávání v knihy...u této jsem měla a možná i proto hodnotím pouze dvěmi hvězdičkami. Kniha zprostředkovává pohled na určité osoby-ženy skládané ze subjektivního uvážení autorky, čekala jsem ale dle anotace spíše pohled "do zákulisí" celého komplexu Bohnic a více rozepsání o samotné autorce. Styl psaní mi naneštěstí též moc nesedl, nehodící se slova a hantýrka, která je zde hojně zaznamenána mi prostě přišla nelibozvučná.
Jediné, čemu připisuji hodně plusové body jsou úžasné ilustrace. - Ačkoli jsou mírně depresivní, pak nádherně podkreslují a zvýrazňují celé osoby.

21.08.2022 2 z 5

Strach ze svobody Strach ze svobody Erich Fromm

Geniální a stále aktuální publikace!

28.06.2022 5 z 5

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Zajímavá kniha, ač místy opakující se, tak myslím, že některé informace jsou v ní, jen ku užitku.

28.06.2022 5 z 5

Ztratily jsme mnoho času... Ale ne sebe! Ztratily jsme mnoho času... Ale ne sebe! Tomáš Bursík

Opravdu těžká, smutná avšak famózní kniha...

10.05.2022 5 z 5

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Pavel Tigrid

Jednoduše podané poměrně vážné a těžké téma... - toť za mě definice a hlavní myšlenky knihy, jako celku.

Pravdivá historie Pravdivá historie Charles Louis Montesquieu

Maličká zajímavá knížka... nejdříve muž, potom hmyz pak zas muž a najednou žena... No zkrátka, kniha má mnohé tváře a mnohé časové linky, což není pro mě úplně výhrou. Avšak myslím, že je to kniha velice zajímavá a ač byla na pochopení těžší určitě je jen pozitivní, že jsem ji přečetla.

Lidice Lidice Cyril Merhout

Řada informací zde chyběla... zkrátka nebylo toho dosti zmíněno, předpokládám však, že je to důsledek brzkého poválečného vydání. Ovšem, jako dobový dokument s fotografiemi, do sbírky myslím je zajímavým artiklem.

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Kromě toho, že mi absolutně nesedl styl psaní autora...tak se mi velice hnusila povaha hlavní postavy - vypravěče... Žádná empatie nulová sympatie... Příběh, jako takový má docela dobrý nápad, ale provedení už tak slavné není.

29.03.2022 1 z 5

Hitlerovo Německo Hitlerovo Německo Matthew Hughes

Je to kniha, pro takové, řekla bych zasvěcení do tématu. Jelikož jsem těchto knih přečetla mnoho, tak tato mi nepřinesla nic moc nového. Na druhou stranu je to kniha, která popisuje mnoho z dějin druhé světové války, což je sporné, zdali plus či mínus.

06.03.2022 4 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Za mě opravdu hodně těžká literatura, kniha plná moudrosti a myšlenek. Mám z ní celkem rozporuplné pocity, ovšem je to zcela jistě unikát, který si zaslouží náležitě ocenit.

13.02.2022 5 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Básně byly krásné...ale Havrana MILUJU :), poezii mám moc ráda zejména pak Kytici od K. J. Erbena. Havran se souznění klasického "hororu" a básně, tak jako u Erbena. Takže za mě pecka.

05.02.2022 5 z 5

Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Jiří Hájek

Druhá světová válka, potažmo literatura spjatá s ní mě mnoho let zajímá a proto jsem si chtěla přečíst už konečně ten Hitlerův Mein Kampf... Bohužel rozptyloval a rozčiloval mě tam dost "ten komentář" pana Hájka. Musím si asi pořídit jinou verzi knihy.

14.01.2022 2 z 5

Za svobodu do nové Československé republiky Za svobodu do nové Československé republiky kolektiv autorů

Zajímavá, neotřelá a bohužel celkem málo známá publikace. Zde byly uceleny a sepsány základní myšlenky ve spojitosti se špatnými nacistickými myšlenkami.

09.01.2022 5 z 5

Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže Flint Whitlock

Ač jsem na téma druhé světové války přečetla již mnoho knih, jen pár z nich mi v paměti vyryli díru, jako tato publikace. Líbil se mi jak začátek knihy, kde byl popsán samotný vzestup Hitlerovy vlády až konec, kdy se čtenář dozví, jak s kým a čím vše dopadlo. Možná bych špetku řekla, že to bylo vyprávěno takovým americkým stylem, ale to bude zřejmě autorem. I tak je za mě kniha skvělá.

09.01.2022 5 z 5

Za dráty koncentráku Za dráty koncentráku František Roblínský

Úžasná kniha dokazující lidské utrpení.

06.10.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Úžasná kniha, ač jsem prvních 100 stránek zápasila se čtením stálo to za to. Děj potom byl neotřelý a napínavý. Přesně takový, jaký si od Kingovky představuji.

06.10.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Mám ráda knihy od Kinga, ovšem tahle mě zas tak moc nezaujala... Možná to bude tím, že jsem porušila svaté pravidlo... Zhlédnutím filmu, před knihou...ale na to, že na tuto knihu se pějí ódy, no nevím, nevím. Za mě málo akce a napětí.

06.10.2021 3 z 5