Lili Lili komentáře u knih

Příště Příště Marc Levy

-- Stává se, že se dvě duše setkají, aby spolu vytvořily jednu jedinou duši. Od té chvíle jsou navždy závislé jedna na druhé. Jsou neoddělitelné a neustále se budou snažit sejít, život za životem. Jestliže se během některé ze svých pozemských existencí jedna z nich odloučí od druhé, jestliže poruší přísahu, jež je k sobě poutá, obě duše se brzy rozplynou. Jedna nemůže pokračovat ve své pouti bez té druhé. --

01.07.2023 5 z 5

Nová země – Objevte v sobě smysl života Nová země – Objevte v sobě smysl života Eckhart Tolle

Velké poučení o egu. Náročné takovým způsobem, že bych mohla začít znovu.

-- Pravda hájit nepotřebuje. --

01.07.2023 3 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

-- Dobrého člověka nemůže vůbec nic nahradit. --

01.07.2023 3 z 5

Nový život Nový život Orhan Pamuk

-- Nejdůležitější je prožít život tak, aby si každý uchoval dobro, které v sobě má. --

12.03.2023 3 z 5

Lidé jako bozi Lidé jako bozi Herbert George Wells

„Jen to, co je poctivé, roste, pravda a jasná myšlenka, rok za rokem a věk za věkem, zvolna nepřemožitelně, jak roste v zemské temnotě a tlaku diamant nebo jak roste úsvit mezi okapávajícími svíčkami při příliš dlouhém nočním hýření.“

16.02.2023 3 z 5

Bezva finta Bezva finta Jay Cronley

Plán je plán. Ale jde všechno doopravdy naplánovat?

16.02.2023 3 z 5

Dívka, moře a noc Dívka, moře a noc Jacques Sternberg

Chůze po laně reality vedoucí přes vlákna snů. Kde jedno končí a druhé začíná?

16.02.2023 4 z 5

Moudré děti Moudré děti Angela Carter

Jemné obejmutí sentimentu. Plná náruč lásky a odpuštění. Milostná (p/d)ostaveníčka. Rodinná tajemství, skryté poklady a mnohem víc. Všechno tak nezvykle a hezky uplácané jako ta nejkrásnější bábovička pod sluncem.

„Ne podle vzhledu, ale podle činů suď člověka.“

16.02.2023 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Navždy s Tebou.

20.01.2023 3 z 5

Dopisy Olze Dopisy Olze Václav Havel

Ohromná vnitřní síla. Věřit a vydržet, že všechno je možné. Láska & pravda.

20.01.2023 2 z 5

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

„Čas je dar bohů propůjčený člověku proto, aby ho využíval.“

„Svoboda je zákon lidské lásky.“

„Bůh se dívá do srdcí, a nehledí na hodnost, před ním stojíme všichni nazí.“

20.01.2023 3 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

„Cokoliv je možné, zázrak nikdy není daleko a divy stále přicházejí.“

11.10.2022

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

„Štěstí přichází v mnoha podobách, a kdo je dokáže poznat?“

28.09.2022 5 z 5

„Sebrat dohromady to nejlepší, co v nás je, a darovat to.“

15.06.2022

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Z mého pohledu hůře čitelné, pomalý děj a dokonce ani žádná postava neprosila o víc pozornosti. Smutný kout země, ve kterém je málokdo opravdu šťastný. Svět masek a těžko dosažitelných cílů.

17.05.2022 2 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Miluju když mě knížka překvapí. To se právě stalo. Ne standartní životopis, ale deník duše jednoho chlapa. Silný postřehy, životní záseky i rozjezdy. Nikdy by mě nenapadlo, že je McConaughey tak prozřetelný a takový srdcař, který se nebojí následovat intuici, i když mu rozum našeptává pravý opak. A ono to vychází!

***
„Je třeba, abychom si byli vědomi, co k sobě
v životě přitahujeme, protože to není
náhoda ani shoda okolností.
Pavouk ve své pavučině trpělivě čeká,
až k němu večeře dojde.
Ano, musíme jít za tím, po čem toužíme,
vyhledávat to, rozhodit sítě.
Ale někdy nemusíme věci dávat
do pohybu sami.
Naše duše je totiž jako nekonečný magnet.“

23.04.2022 5 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Citlivě napsané, s pochopením a úžasným vhledem do věcí a lidí kolem nás. Možná jsem se trochu obávala, aby ta lehkost nebyla trochu na sílu, ale vůbec ne. Bylo to nádherně hluboké a zároveň čisté jako ty lesy z fotografií, které nejde minout.

***
„Jen my sami se rozhodujeme, co budeme v daných situacích cítit a jak se k sobě budeme chovat. To, jaký postoj zaujmeme, je naše volba. Ať už vědomá nebo nevědomá.“

„Láska otevírá všechny brány a cesty.“

„Někdy se na určitou změnu ve svém životě musíme pořádně připravit a naše přání je splněno až v okamžiku, kdy jsme doopravdy nachystáni a v souladu s tím, co má přijít.“

11.04.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nevšedně Backmanovsky pojatý příběh, kde se prolíná reálný svět se světem pohádek, tak jako v životě. Vždyt i tady jsou princové-bojovníci, co se o něco snaží a princezny-hrdinky, které touží po vyplnění svých snů.

„Být výjimečný je nejlepší způsob, jak být jiný.“

02.04.2022 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Příběh vyprávěný očima kočky by se mohl zdát dětinský a směšný. Za mě tahle knížka ale má všechno, co měla mít. Hromadu rad a ponaučení, něžnou dávku vtipu a lásku na každém kroku. Po jejím přečtění vidíme cesty i tam, kde existovat ani nemohly.

***
„Je to podivuhodný paradox, ale tím nejlepším způsobem, jak sám získat štěstí, je, rozdávat ho ostatním.“

„Z myšlenky se stává slovo, ze slova skutek, ze skutků se stává zvyk a zvyk utváří charakter. Proto bdi nad svými myšlenkami a nad cestami, kudy se ubírají, nech je vyrůstat z lásky, jež se rodí ze zájmu o druhé... Tak jako stín nerozlučně provází tělo, i my se ubíráme tam, kam nás vedou naše myšlenky.“

„Je zajímavé, že když se pro něco rozhodnete, okolnosti se často poskládají ve váš prospěch. Není to ovšem pokaždé zřejmé, neuděje se to hned a někdy to probíhá způsobem, jaký byste rozhodně nečekali.“

18.03.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Bohužel mi neseděl přihloupě-naivní styl vyprávění, ale to, že jakékoliv zvíře dokáže změnit život člověka a proměnit ho v šťastný, o tom není pochyb.

18.03.2022 2 z 5