lifeoptimist lifeoptimist komentáře u knih

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Opět zajímavé téma, ale pokud by někdo četl samostatně, tak je tam spousta odkazů na minulé díly a i když čtu knihy postupně, tak mi něco buď zcela vypadlo, nebo je to nějak blbě v překladu (každopádně jsem si všimla, že z minulých dílů z vraha udělali vražedkyni apod.) .... nicméně ani toto na příběhu neubírá a vše je dostatečně shrnuto tak, aby to nezdržovalo a i čtenář neznalý minulých dílů si může příběh směle vychutnat :-D ...........a hurá na další díl :-)

29.04.2019 5 z 5

Pekárnománie Pekárnománie Radka Hrevušová

za mě také mohu jedině doporučit, spousta super návodů a vychytávek, báječné recepty a rady

12.04.2019 5 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš Nora Roberts

další jízda, ale vraha jsem tušila už půlku knihy :-), no nic uvidíme, zda to příště neuhodnu :-D

12.04.2019 5 z 5

Sladké moučníky z domácí pekárny Sladké moučníky z domácí pekárny Radka Hrevušová

Výborná.... spousta receptů, sice trošku jednostranně k určitému typu pekárny, ale vše se dá s troškou kreativity vyřešit. Zakoupeno s novou pekárnou a jsem nadšená a těším se na zkoušení receptů

08.04.2019 5 z 5

Domácí chleby a pečivo Domácí chleby a pečivo Jens Dreisbach

Líbí se mi, že u každého receptu je fotka.... koupila jsem s dalšími při pořízení domácí pekárny. Těším se až některé recepty vyzkouším

08.04.2019 4 z 5

Automatická domácí pekárna Automatická domácí pekárna Pavla Momčilová

Zajímavé a užitečné rady a už se těším, jak některé recepty vyzkouším :-)

08.04.2019 4 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Další Dallasovka a další jízda... i když už jsem pak tušila, jak to vlastně bude, stejně jsem si čtení užila..... i když se snažím číst i knihy do letošní výzvy, bohužel vždycky začnu další díl a pak nemůžu přestat :-) :-) .... asi začnu plnit výzvu až dočtu sérii a nebudu mít hned k dispozici další díl, a budu na něj muset netrpělivě čekat :-D

31.03.2019 5 z 5

Odplata tě nemine Odplata tě nemine J. D. Robb (p)

I když nemám moc ráda detektivky, kde zná člověk vraha od začátku a obvykle za to strhávám hvězdičku, tady mi to kupodivu tolik nevadilo a to nejen proto, že je tahle série moje srdcovka, ale také proto, že mám strasně ráda u knih na pokračování, když se pak člověk dozví, jak to jde dál s postavami, které jsou tak trochu vedlejší nebo jen hrdiny některého dílu. Takže za mě opět plný počet a jdu na další díl :-)

17.03.2019 5 z 5

Riskovat se musí Riskovat se musí J. D. Robb (p)

zase jiné a přesto skvělé :-) :-) :-)

08.03.2019 5 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

super .... co víc psát, když už jste závislák :-)

26.02.2019 5 z 5

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

Bájo jako vždy :-), prostě tohle můžu a líbí se mi, že je to pokaždé jiné a nechápu, kam na ty nápady autorka pořád chodí :-)

17.02.2019 5 z 5

Už neplač Už neplač Linda S. Howington

Ke knížce jsem přistupovala s nijak velkým očekáváním, jelikož mě poslední knihy autorky, co jsem četla zklamaly pro mě tzv. nedotaženým koncem. Tady nicméně musím přiznat, že jsem se celkem bavila, příběh byl zajímavý a i konec nebyl nijak do ztracena :-), možná je to také tím, že se jedná o dřívější dílo autorky ... nevím, každopádně za mě dobrý :-)

16.02.2019 4 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Rozhodla jsem se, že ubírat knihám hvězdičky za hrozný překlad, nemá cenu.....to vykání Evy a Feeneyho mi přijde ještě horší než s Peabodyovou, a to šílené rádoby počeštěné skloňování Roarka mi rvalo oči z důlků .... hrůza....
Každopádně případ byl super a bezva taky bylo obohacení o jiné prostředí a je fakt, že už se těším na díly, kde zase bude mít více prostoru Summerset, nebo třeba Baxter a Trueheart... to jsou taky zlatíčka :-)

06.02.2019 5 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Takový průměr, neurazí, nenadchne

28.01.2019 3 z 5

Téměř bez šance Téměř bez šance J. D. Robb (p)

Moc jsem se bavila, úplně jiné téma, takže za mě super a jen tak dále
K překladu už se asi nebudu vyjadřovat, líbilo se mi, že si zase správně parťačky tykají, protože jak se to tu řeší, pamatuji si, že v některém z prvních dílů (nevím přesně v kterém) měli hlavní hrdinové nějaký večírek a tam si všichni jako první potykali (Eva, Roarke, McNab, Peabodyová, Charles i Louise) ....... No prostě nebudu tvrdit, že mi to nekazí požitek ze čtení, ale přežít se to dá, už jen proto, že je všecky zbožňuju, ale lepší to bylo, dokud knihy vycházely pod názvy Smrtící .... tohle se prostě Alpressu hrubě nepovedlo

23.01.2019 5 z 5

Hvězda Hvězda Danielle Steel

Po náročnější četbě jsem sáhla po ramantice, musím přiznat, že oproti filmu je zde toho více, ale někdy se děj asi zbytečně táhl

14.01.2019 4 z 5

Neprůstřelné alibi Neprůstřelné alibi J. D. Robb (p)

Zase jedna skvělá, sice mi déle trvala (není toho času), ale musím pochválit aspoň trošičku z překladu - je tam malilinkaté zlepšení - zase měly některé přestřelky a rozhovory šťávu, ale pořád si ti co si tykali vykají včetně hlavních postav, navíc Caro je zase Carová, ale všimla jsem si, že z ústředí je zase centrála :-) to jen takové vsuvky..... i tak se těším na další díl

13.01.2019 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

.....co dodat, snad jen, že ať je doba jaká je, vždycky jsem ráda, že žiju teď a nemusím žít za éry komunistů

11.01.2019 3 z 5

Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Ildar Dadin

Pro mě jednoznačně MASAKR, nechápu, co se vlastně v podstatě v současnoti může všecko v Rusku stát.....katastrofa. Člověk se musí ptát, proč EU a další organizace řeší podle mě kraviny (např. že v ČR diskriminujeme naše nepřizpůsobivé spoluobčany apod), místo toho, aby se zasazovaly tam, kde je to třeba, už jen proto, že se Rusko resp. Putin do všeho se.., a navíc tvrdí, jakou tam mají demokracii.... Určitě stojí za přečtení

05.01.2019 5 z 5

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Dobře propracované, i když pak už trošku předvídatelné. Oceňuju hlavně ten gradující konec :-)

31.12.2018 4 z 5