lifeoptimist lifeoptimist komentáře u knih

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

jedním slovem ... katastrofa, já vám nevím, ale asi jsem fakt literární barbar, jelikož nechápu za co tahle kniha obdržela cenu.... vybráno kvůli čtenářské výzvě a už nikdy více. Díky výzvě jsem objevila spoustu super knih, které bych jinak nečetla, ale toto... aby prvních 50 stran nebo kolik se řešila důstojnost majordoma.... no děs běs a bohužel nemohu doporučit a musím dát odpad... nenašla jsem nic, za co bych tu hvězdičku udělila a u knihy jsem doslova a do posledního písmene trpěla, absolutně to není pro mě, někoho jiného může bavit

29.10.2019 odpad!

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

čteno kvůli výzvě, za mě neurazí, ale také nenadchne .... skákání v ději obecně moc nemusím a než se člověk zorientoval.... nevím asi mi to úplně nesedlo

21.10.2019 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

No...pořád jsem se rozhodovala mezi 3 a 4*, stále myslím, že je to někde mezi, nicméně nakonec mě kniha přece jen vtáhla a byla zajímavá, tak dávám 4. Budu nejspíše zkoušet i další díl, jelikož mě zajímá, jak se budou postavy dále vyvíjet, ale jen velice doufám, že si v dalších knihách už autor odpustí neustálé popisy cest a představ kudy tudy jít a vyjmenovává uličky a ulice atd. atd.... někdy jsem to už přeskakovala, protože mi to lezlo na nery :-)

21.08.2019 4 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Musím uznat, že vše co jsem zatím od autorky četla bylo hodně dobré, asi jako moje oblíbená Nora Roberts.....tady u tohoto románu jsem se i hodně bavila, prostě mělo to spád, žádná pomalá a ospalá místa pro natahování příběhu...za mě super a jedna malá ukázka:
........"A už vůbec nemůžeš čekat, že uvěřím, že ze všech lidí právě ty jsi vzal pod ochranná křídla vdovu s dítětem z čisté dobroty srdce, když mnohokrát přišlo na přetřes, jestli srdce vůbec máš."
"Tak teď jsi fakt zranil moje city."...... =)

11.08.2019 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Kniha naprosto splnila očekávání romantiky ve stylu jednoduchých romantických filmů....zápletka naprosto jasná, jako i konec, ale u těchto knih je to to, co člověk očekává, když ji otevírá a na letní odpočitek naprosto skvělá a nenáročná kniha

04.08.2019 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Tak musím uznat, že se mi moc líbila, nemohu dát 5*, jelikož tam bylo pár věcí, které byly asi zcela nelogické a docela mi přišly přitažené za vlasy a ještě nemám autorku tolik načtenou, abych jí mohla několik těch věcí odpustit, jako to dělávám u svých oblíbených :-)

29.07.2019 4 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Výborná ... zvoleno díky čtenářské výzvě, kterou podle mě splňuje dokonale a budu se těšit, zda se objeví nějaká jiná kniha od tohoto autora
Bezva zápletka, děj detektivky ve zcela jiné době než jsem teďka v posledním čase četla, takže žádná auta, mobily, internet.... a také jsem se pobavila dialogy ...za mě prostě jasných 5*

21.07.2019 5 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

knihu jsem četla (přetrpěla) kvůli výzvě, tím že splatím část dluhu ze školních let.....nikdy jsem nebyla na poezii, ale loni jsem kvůli výzvě dala Máj a myslela, co to bylo za utrpení, ale oproti tomuto opravdu nevím... asi jsem literární barbar, ale tohle fakt nechápu, co je tím zamýšleno a proč to do nás ve škole valili horem dolem .... nebudu dávat hvězdičky, protože bych musela dát odpad, podle mě se to nedá číst .....bohužel

15.07.2019

Triptych Triptych Karin Slaughter

Měla bych pár výtek, ale celkově moc povedená a určitě si přečtu další díly

15.07.2019 5 z 5

Zemřeš v další kapitole Zemřeš v další kapitole J. D. Robb (p)

Tak prozatím dočteno, dávala jsem si načas, aby mi to "déle vydrželo", snad se brzy dočkáme dalších dílů :-)
Tento díl se mi obzvláště líbil, sice to nebylo vyloženě akční, ale tzv. létající trpaslík byl dobré zpestření :-)

10.07.2019 5 z 5

Útěk z hor Útěk z hor Bronwyn Williams (p)

Taková z těch lepších harlequinek, není to jen kratičký příběh, avšak konec harlequinský :-), což každý, kdo po takové knize sahá očekává :-)

02.07.2019 4 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

čekala jsem obyčejnou červenou knihovnu, ale příběh to byl docela zajímavý...tak konec byl asi každému jasný, ale jinak bych po takové knize nesahala, takže účel splněn nadočekávání

28.06.2019 4 z 5

Se mnou si nezačínej Se mnou si nezačínej J. D. Robb (p)

Sice jsem vraha potom uhádla, nicméně tady mi tzv. hlavní oběti fakt nebylo líto a jsem ráda za pořád nové a nové zápletky a hlavně jsem se královsky pobavila při manželských přestřelkách Evy a Roarka :-)

24.06.2019 5 z 5

Okouzlená šamanka Okouzlená šamanka Nora Roberts

Tak jako dva díly před tím ...pěkná pohádka pro dospělé :-) jako oddychovka při chuti na trochu romantiky je určitě dobrá volba

24.06.2019 3 z 5

Schůzka s ďáblem Schůzka s ďáblem J. D. Robb (p)

To zase byla jízda, sice jsem něco odhadla už v začátcích knihy, ale co byste taky chtěli po 44 dílech :-D :-D tak a šup na zatím předposlední díl

11.06.2019 5 z 5

Pravá čarodějka Pravá čarodějka Nora Roberts

chtěla jsem proložit detektivky trochou oddychárny .... platí že pro mě Nora píše nejlepší detektivní romanťárny, tohle je spíš pohádka pro dospělé.... ale žádná příšerná katastrofa to zase není

05.06.2019 3 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Jak už jsem tu asi jednou psala, tak u tehle serie mi chybí půlhvězdičky.....celkově mě prostě každý díl dostane, ale některé jsou lepší a některé nemůžu říct horší ....prostě nejsou úplný top, ale hodnotit to méně prostě nechci jelikož se mi NIKDY nestalo, abych přečtla přes 40 dílů série a pořád chci číst dál ... prostě nenudí mě to a pořád a pořád se těším na další díly a nechci si dát pauzu... jo asi jsem závislák, který už pak nemá tu kritičnost a autorce ledaco odpustí, ale podle mě je v tom právě to kouzlo, nebo spisovatelský um, že se to Noře pořád daří a doufám, že se jí bude dařit dále, klidně dalších 40 dílů :-D:-D:-D

30.05.2019 5 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Jako vždy jízda od začátku do konce :-), když se zapojí do případu víc lidí, je to vždy zajímavější...nic proti Evě a Peabodyové, ale s celým týmem nebo třeba s Mirovými je to lepší:-D :-D :-D
Každopádně zase další docela drsný příběh

18.05.2019 5 z 5

Babiččino sladké pečení Babiččino sladké pečení Hana Major Sládková

super recepty, některé náročnější, ale drtivá většina jich je prakticky jednoduchých..... těšíme se až odzkoušíme

08.05.2019 5 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Zase další z těch napínavějších dílů... pokud pominu, že záporáci byli fakt děsní zvrhlíci, tak oceňuju zapojení nových postav - zástupce šerifa bylo super zpestření a nebránila bych se novým postavám dál :-) a šup šup na další díl

05.05.2019 5 z 5