lifeoptimist lifeoptimist komentáře u knih

Znám tvou minulost Znám tvou minulost J. D. Robb (p)

Další díl přečtený a už se těším na další...tenhle jsem si pošetřila, protože se vždycky nemůžu dočkat dalšího. Je vážně neuvěřitelné, že už budeme na jubilejním díle :-) a stále mě příběhy baví

15.09.2021 5 z 5

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Tak... no neurazí, nenadchne. Červená knihovna, ale vzhledem k tomu, kdy byla kniha vydána tak to odpovídá :-)

04.09.2021 3 z 5

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Tak jsem to zkusila, zda jsem od školy trošku čtenářsky "dospěla", ale zjistila jsem, že Balzac pro mě fakt nebude :-(

03.09.2021

Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Iva Trhoňová

Skvělá knížka pro každého, kdo se chce něco přiučit a zvládnou to i začátečníci. Od paní Trhoňové mám už knihu Pekárnománie a po zkušenostech jsem pátrala po dalších tipech a díky databázi jsem narazila i na tento titul.
Nemohu sice říci, že ji mám kompletně přečtenou, protože recepty jsem proletěla očima a vytipovala si, které zkusím :-)

01.09.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Další super jízda, mazec kam na to autor chodí :-)

01.09.2021 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

První jsem viděla film, a pak jsem narazila na knihu, navíc se mi hodí do čtenářské výzvy.
Mám ráda když si porovnám film s knihou nebo knihu s filmem a zde mělo obojí něco do sebe a nevadilo mi, že tam byly nějaké rozdíly :-).. někde je to tak hrozné, že film nedokoukám a málokdy se mi stane, že film je lepší jak kniha, tady je to tak najstejno, za mě dobrý

31.01.2021 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

hvězdičku beru, protože jsem se jaksi nemohla začíst přes tu "filmovou přehršel" ale poslední třetina knihy, to pak byla jízda

02.01.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemůžu si pomoct, ale její knihy mám prostě ráda, když už třetí kniha byla výborná, tak to nebude náhoda :-)

18.11.2020 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tak tady strhávám hvězdičku, protože ten začátek byl pro mě tak jaksi nudný.... nevím, jak to popsat, ale jednu chvíli jsem dokonce přemýšela, jestli to vůbec psal Tim Weaver. Nicméně asi tak po třetině, nebo možná polovině knihy to najednou dostalo grády a zase to byla správná jízda, tak jak má být, ano náš David měl zase "z pekla" štěstí, ale to už k Weavrovkám podle mě patří. Potěšil mě happyend a jsem zvědavá, zda budeme pokračovat v dalším díle, kde jsme skončili, jestli tam autor Annabell zakomponuje :-)

07.09.2020 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tak musím uznat, že stále více přituhuje a překvapuje mě ten docela otevřený konec, ještě štěstí, že mám hned další knihu v sérii. Bylo to moc zajímavé a docela mě nejdřív překvapilo odhalení dost před koncem knihy, a ono bum ještě se toho dělo spousta.

Nicméně opravdu nepochopím, který chorý mozek napadlo u nás vydávat knihy od čtvrtého dílu, který teda podle mě, bude hodně navazovat na tento dočtený díl.... opravdu pro mě nepochopitelné a jsem ráda, že jsou už všechny díly a čtu pořadě, pak mi to přijde, že to lépe do sebe pasuje =)

29.08.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Já byla opět spokojená, kniha byla jízda a jsem ráda, že čtu popořádku, dávám tentokrát plný počet, jelikož mi to přišlo ještě víc napínavější a lepší než jednička .... tak s chutí do dalšího dílu :-)

22.08.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Vybráno kvůli výzvě... zatím jsem odolala severským detektivkám od Nesbo (kde mě pár známých a kamarádů varovalo před brutalitou), ale tohle byl místy taky masakr. Za mě dobrá detektivka a možná někdy v budoucnu se vrhnu i na další severské autory :-), jinak hlavní postavy mi nepřišly až tak protivné, jen byli jiní a to mi přišlo originální :-)

11.08.2020 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tak jsem moc ráda že jsem počkala až vyšel první díl serie, nemám ráda, když začínám od prostředka :-)
Musím přiznat, že mě kniha hodně pohltila, ale jak už tu asi někdo psal, něco mi přišlo docela hodně přitažené za vlasy, ale je to román a tam je povoleno vše :-) Už se těším na další díly serie

11.08.2020 4 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Kniha čtená v rámci čtenářské výzvy, autorku znám, takže jsem věděla, že by to mohlo být zábavné... i když jsem už více méně věděla, kdo je onou krysou, tak mi to nevadilo. Oddechové čtení a rozhodně v budoucnu sáhnu po dalších knihách autorky

05.08.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knihu jsem si chtěla určitě přečíst, protože Hana byla famózní ....nejsem vůbec zklamaná a časem určitě přečtu další knihy autorky ..
Teď trošku odjinud....knihu jsem začala číst i proto, že jsem ji našla v žebříčku na 1.mistě u 20.tematu čtenářské výzvy, asi je každého věc co si k jakému tématu zařadí, ale kniha v podstatě začíná úmrtím, takže byl pohřeb a svateb tam bylo taky požehnaně ...takže do výzvy k tématu 20. Za mě určitě ne nicméně čtení rozhodně nelituji a doporučuji

02.08.2020 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti J. D. Robb (p)

Moc jsem se těšila na další díl, sice kvůli nedostatku času, jsem četla sice delší dobu, ale užila jsem si to a těším se na další díly :-)

18.07.2020 5 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

tak jako.... neurazí a nenadchne, celkem krátké a nějak nevidím posun... pro mě trošku nuda, uvidím, zda v budoucnu dám ještě nějakému dílu šanci

03.07.2020 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Neříkám, že by to nebylo dobré, ale na to jako to bylo krátké, bych čekala míň "omáčky" a víc "akce", která vedla k objasnění případu, najednou kde nic, tu nic a Kate si pachatele pomalu vycucá z prstu? …. dám šanci druhému dílu a uvidím :-)

23.06.2020 3 z 5

Blízko plamene Blízko plamene Nora Roberts

lepší než první díl, bych řekla :-), nabíráme na obrátkách takže šup šup ať už zloducha porazí :-)

08.06.2020 4 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Nejdřív jsem si myslela, že to nedám, taky jsem se nemohla dlouho začíst a prokousat se dál, ale jak je děj přesunutý do Francie, tak to nabere obrátky a závěr byl pro mě super... prostě dojemné... prostě úplně něco jiného než čítávám, ale protože jsem se nejdříve nemohla začíst strhávám hvězdičku

07.06.2020 4 z 5