lido lido komentáře u knih

Gaudího klíč Gaudího klíč Esteban Martín

Po dlouhé době jsem nějakou knihu nedočetl do konce. A držel jsem se statečně, vzdal jsem to až na 200. straně z necelých tří set. V ten okamžik jsem si uvědomil, že to čtu proto, že se nemůžu dočkat, až to budu mít za sebou a ne proto, že bych byl zvědavý, jak to dopadne nebo že bych si užíval děj.
Jedná se o (pro mě) špatnou kopii Šifry mistra Leonarda, akorát děj byl přenesen z Pařiže do Barcelony a da Vinci byl nahrazen Gaudím. Jinak samotný děj je zhruba stejný - mladá holka spolu se svým přítelem pátrají po nějakém tajemství nějaké hodné pradávné sekty a celou dobu jim pod nohy hází klacky nějaká zlá pradávná sekta.
Vyloženě mě rozesmálo, že po tajemství pátrají více méně proto, že starý děda (velmistr hodné sekty) ho kvůli své senilitě zapomněl. V knize se však nejednalo o vtip, ale o násilně vykonstruovaný důvod k tomu, aby holka se svým přítelem měla po čem pátrat.

10.05.2014 odpad!

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film byl tak výrazně lepší, že kniha pro mě byla těžkým zklamáním. Ale nedá se říct, že by byla vyloženě špatná.

20.06.2013 2 z 5

Poznej Brno: Průvodce místy, která nenajdete v průvodcích Poznej Brno: Průvodce místy, která nenajdete v průvodcích Michal Kašpárek

Povinná četba pro všechny Brňáky a študáky studující na brněnských vysikých školách.

20.06.2013 5 z 5

Ďáblovy housle Ďáblovy housle Joseph Gelinek

Knížka je protchána pověrčivostí. Pokud si jste stoprocentně jistí, že když vám přes cestu přeběhne černá kočka, tak se vám stane něco strašného (a ty, kteří tomu nevěří, považujete za blázny), je to knížka pro vás. Pro nás ostatní (blázny) platí: ruce pryč od ní.

20.06.2013 2 z 5