Lidmila_2008 Lidmila_2008 komentáře u knih

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Začátek slibný, ale po čase už předvídatelné. Nicméně napsané velmi svižně.

23.05.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dějově očekávatelné, nicméně svižně napsáno i dobře přeloženo.

24.11.2021 4 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Román v povídkách. Nahodilá setkání, různé časy, odlišná vnímání doby. Výborné je to.

09.07.2020 5 z 5

Skleněný zámek Skleněný zámek Jeannette Walls

Tohle mohla být celkem slušná kniha. Žádný zázrak, ale celkem slušný průměr. Špatný překlad a bohužel opravdu mizerná redakce a korektura z toho udělaly paskvil.

03.06.2020 2 z 5

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Obdivuju schopnost nastudovat všechny historické souvislosti týkající se Jana Nepomuckého. Jen úseky s tetičkou na mě byly místy zdlouhavé.

05.01.2020 4 z 5

Holky ze severu Holky ze severu Šeng Kche-i

Neotřelý vhled do jné kultury, do jiného uvažování.

06.06.2019 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Silný a zajímavý příběh, plus také za dohledání historických informací, ale literární úroveň bohužel pokulhává.

06.06.2019 2 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Drsná a silná kniha, výborně přeloženo.

06.04.2019 4 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Zajímavý námět, ale zpracování bohužel pokulhává, obzvlášť první část se četla velmi špatně, text byl kostrbatý. A na to, že se na konci dozvíme, v jak vypjaté chvíli byl psaný, tak byl vlastně studený, bez emocí.

01.02.2019 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Za mě slabé, sice zručně napsané, ale kniha jde po povrchu. Květa pro mě byla studená, neživotná, nezajímala mě. To samé japonský motiv - zde naprosto zbytečný. Jediná zajímavá silná linka byla ta s vietnamskou prodavačkou - ta ale bohužel nedostala potřebný prostor.

01.01.2019 2 z 5

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

Výjimečná kniha, dobře napsaná, dobře přeložená. Strhující příběh, drsný konec, který vám hned tak nezmizí z hlavy, i když se na něj budete snažit zapomenout.

19.10.2018 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Zatím nejhorší kniha z toho, co jsem od Kinga četla.

05.08.2018 2 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Zvláštní, snové, příběh, který se nedá nikam zařadit. Mlha a zapomnění, které je zlé, ale může být i dobré. A tajemství, která si nosíme v sobě.

14.07.2018 4 z 5

Pražský tanec smrti Pražský tanec smrti Olga Von Barényiová

Nepříliš dobře napsané, jednostranné, ale pokud by byla pravda i jen desetina, tak z toho mrazí.

03.07.2018 3 z 5

Jasnozřivost Jasnozřivost Irena Obermannová

Naprostá slátanina. Doteď jsem nevěřila, že jde současně zničit knihu pro ženy, detektivku a zajímavé téma týkající se odsunu po válce. Ano, jde to.

03.07.2018 odpad!

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Sice svižně napsané, ale jinak jednoduché, nudné, předvídatelné, plné klišé. Třetí hvězdička je jen za dobrý překlad a skvělé a také vtipné poznámky překladatele.

26.02.2018 3 z 5

Purity Purity Jonathan Franzen

Bylo by to fajn, kdyby autor v závěru knihy nedostal chuť popisovat, kdo, co, jak, kdy a proč.

05.02.2018 3 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Jako scénář k filmu by to bylo skvělé, jako kniha je to hodně zmatečné. A vracet se zpátky a hledat, kdo je kdo, to opravdu nechci, tak kniha působit nemá.

24.01.2018 3 z 5

Želvou proti zdi Želvou proti zdi Daniela Fischerová

Kvalitní sbírka povídek. Text má švih i vtip, slabších je opravdu jen pár povídek.

26.12.2017 3 z 5

To To Stephen King

Umně spletený příběh plný detailů, z nichž každý má svůj čas, svůj důvod, aby v něm byl. A to kombinováno s mistrovským vypravečstvím, které vás vtáhne do děje tak, tak cítíte pach kanálů, kolem nohou vám šelestí vysoká dlouho nesečená tráva, slyšíte vrzání starých okenic...a bojíte se klauna. Pátá hvězdička není jen proto, protože některé pasáže jsou příliš popisné a být tam nemusely.

19.11.2017 4 z 5