LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Mio, opět se ti povedlo napsat přenádherný příběh. Jsi moje krevní skupina! Všechny knihy vydané v čj jsou naprostá bomba, nesáhnete vedle, když si vezmete jakýkoli příběh. Kyland je velmi zdatný konkurent Archera. Dovolím si říct, že dokonce ho v některých momentech převyšuje. Ale taky je to nejsmutnější příběh, co jsem od Mii četla. Takové sebeobětování jako je v téhle knize... Od první stránky si hrdiny zamilujete a na konci se s nimi jen těžko loučíte:-)

03.07.2016 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Stará dobrá Brownová:-) Ideální knížka na zchlazení v tomto parném létě:-)
Přesně co jsem čekala, jsem i dostala. Napětí a romantika, ale některé pasáže si mohla odpustit, moc se podle mě věnovala Dutchovi a Wesovi. Musím taky říct, že jsem se ze začátku nemohla začíst a uvažovala jsem, že knihu nedočtu, ale dobře jsem udělala, že jsem pokračovala. Poslední třetina příběhu je nejlepší, prostě to dopadlo, jak mělo:-)

27.06.2016 4 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Moje dojmy po dočtení jsou zmatek (moc věcí stále zůstává nevysvětlených), smutek (poslední díl krásné série), radost (Eva a Gideon už spolu víc vycházejí jako dvojka, hodně věcí si sdělují, hlavně Gideon je sdílnější). Strašně moc jsem se těšila na poslední díl, ale jako velké finále to tedy nevidím. Neslo se to trošku v duchu čtvrtého dílu (který se mi nějak nezdál) a jsem asi trošku zklamaná...
Vyvrcholení, tak pěkné série jakou Crossfire bezpochyby je, to bohužel nebylo. Myslím, že si Sylvia mohla víc pohrát s příběhem. Jako celek to spolu moc nefunguje, ale některé momenty z knihy se mi líbily. Hlavně ty, ve kterých figuroval Gideon, pořád ochanitelský, víc jedná než mluví:-). Eva se tu krásně stala dokonalým parťákem pro Gideona, řešili problémy společně, to se mi líbilo, ale první dva díly byly asi zajímavější.
Přesto vše patří Crossfire mezi vrchol svého žánru, doporučuji:-)

21.06.2016 4 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Takže máme tady poslední tečku za příběhem Drewa a Kate, prostě celé téhle rodinky:-(.
Drew, to myslíš jako vážně? Už nic? To je opravdu konec? Já chci ještě pár slov, odstavců a stránek! Ty tvoje hlášky by chtělo někam vytesat:-), to, co vymyslíš ty, to nenapadne každého. Hlavně tě musím pochválit a říct ti, že jsem na tebe vážně pyšná. Konečně si dospěl, chlapče:-) A teď si Kate opravdu zasloužíš, protože to, co s tebou vydrží ona, by nevydržela každá.
Vím, že řekneš - vybral jsem si dobře - ale tady musím odporovat, říct ti, že si Kate vybrala dobře. Má tě opravdu omotaného kolem svého pěstěného sexy prstíku, ale tobě to vůbec nevadí, jsi za to moc rád, že tě má tak blízko u sebe.
Přesně jak říkáš, je to epický závěr. Jsem moc ráda, že jsem tu cestu mohla absolvovat s tebou (i když tam bylo pár hrbolů a výmolů, přiznejme si to, Drew). Nerada se s tebou loučím, ale už je čas. Kdyby přeci jen něco bylo... víš, že tě ráda vyslechnu. Na Kate a Drewa (a Jamese:-))

19.06.2016 4 z 5

Ďábel v kiltu Ďábel v kiltu Sue-Ellen Welfonder

Krásná, jednoduchá historická romance z milovaného Skotska. Duncan byl někdy na proplesknutí, jak měl pomalé vedení, ale jinak se mi příběh líbil. Doporučuji:-)

05.06.2016 4 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Mia opět dokázala pohladit moje romantické srdce. Tato autorka je 100% sázka na jistotu, i když se pokaždé bojím, že Archera překoná. Ale ani tady se jí to nepodařilo, přesto je Stinger rozhodně lepší než Leo. Mia umí skloubit vážnější téma a naději, která celý příběh prostupuje až do nádherného konce. Hrdinové příběhu jsou i přes nepřízeň osudu jasnými vítězi. Tady je krásně vidět - i chvilkové setkání s určitým člověkem vám může změnit život, bylo tak silné, že nešlo jednat jinak. A i přesto, že s tím člověkem zrovna nejste (možná už nikdy nebudete), ovlivňuje váš život stále, protože na něj myslíte a přemýšlíte, co zrovna dělá a jak se má. Za mě velká radost, že se mi taková kniha dostala do rukou:-). A už se těším na Kylandovo vykoupení. A jen malá poznámka k českému názvu knihy, Stingerův pád to tedy rozhodně není.

29.05.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Velmi zajímavá kniha. Kupujete si knihu s tím, že si přečtete dobrý thriller a ono vlastně ne. Kdo si koupí knihu s tímto záměrem bude zklamán. Pojmem thriller bych tuto knihu nenazvala. Prvořadý thriller to prostě není, ale četlo se to pěkně. Krátké úseky kapitol a střídání vypravěče mě udrželo při čtení. Napětí je tam od první stránky a celkem až do překvapivého konce. Spíš je to rodinný román s prvky thrilleru.

15.05.2016 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ano, řadím se mezi ty, které ke knize dovedl až seriál, ale kdyby nebyl, ani bych knihu neotevřela (knihu jsem začala číst po prvním díle první série). A byla by to pěkná škoda. Ten příběh je prostě úchvatný, nádherný, překrásný a plný. Pořád se tam něco děje. Vidím jedinou chybičku, pomalu to utíká. Ze začátku jsem si musela zvyknout na velmi pomalý děj, Diana se věnuje (podle mě) maličkostem a chce čtenáře opravdu se vším seznámit. Chtělo se mi přeskakovat, ale říkala jsem si, že autorka asi ví, kam tím směřuje, a taky že ano. Ale některé pasáže knihy bych opravdu přeskočila (viz Jamieho uvěznění). Nechci víc prozrazovat pro další čtenáře. Prostě si to přečtěte a pak uvidíte sami:-) Je to mix historie, napětí, dobrodružství, síly, pevné vůle, lásky a romantiky. Nebát se riskovat. Trošku bych ji přirovanala k románům od K. E. Woodiwiss, ta se také hodně rozepisovala. Za mě zasloužených pět hvězd a jdu se s neutuchající chutí vrhnout na další díl:-)

07.04.2016 5 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Mia prostě umí, o tom žádná. V tomto žánru patří určitě mezi top. Krásný příběh dvou zraněných duší, které se opět dávají dohromady. Ze začátku jsem byla zmatená z děje, ale postupem doby se to pěkně vyjasnilo. Jen tedy musím říci, že si Mia s příběhem Lea nedala práci tak, jak si dala s Archerem. Ten je prostě jasně lepší, oba dva jsem si sice zamilovala, ale Archer prostě vede. Postavu Lea vykreslila opravdu dobře, ale na mě to mělo málo stránek, trošku chudší děj. Kdyby propojila vypravěče (jako to udělala u Archera), byl by příběh bohatší a nemusela se vydávat další kniha z Leova pohledu. Toť verdikt. A už teď se těším na další knihu od Mii.

05.03.2016 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Úžasně vtipná jednohubka! Další kniha se Simonem, Caroline a celou tou jejich bandou:-) Jooo. Jediná chybka je, že to má opravdu mááááálo stránek. Krásně to doplňuje celou sérii a vlastně ji i ukončuje. Dostala mě malá vsuvka na konci příběhu, kdo četl Zrzku, tak ten ví:-) Já už chci další příběh od Alice:-) A poděkování je opravdu pěkné:-D

12.02.2016 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Kniha krásně doplňuje příběh Avery a Cama. Jeho myšlenkové pochody jsem si užívala víc než Avery. A tady jsem si taky víc uvědomila, že opravdu pekl sušenky a vůbec sladké pěčivo. Ale pořád nemůžu překousnout, že má rád vařená vajíčka, to je prostě fakt vtipný :-) Myslím si, že je lepší tuhle knihu číst po delším čase od Počkám na tebe, jinak si tento příběh moc neužijete. Je to opravdu to samé jen z pohledu Cama... Takže já jsem moc spokojená a těším se na další dílko autorky:-)

05.02.2016 5 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Kniha mě na několik hodin zabavila. Místy vtipné, ale vadilo mi alkoholové opojení skoro na každé stránce. Myslím si, že svobodná „třicítka“ by se dala popsat jinak. Stačilo ubrat pár lahví... Nejzajímavější to bylo až ke konci. Nenáročné odpočinkové čtení ze života:-)

21.01.2016 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Tak to bylo fakt super. I když první třetina knihy měla pomalejší rozjezd, tak zbylé dvě byla jízda na horské dráze.
„Od chvíle, kdy jsme se poznali, jsme se bezpočtukrát snažili vzlétnout, ale spadli jsme tolikrát, že bychom to ani nespočitali.“
Takhle nějak bych definovala tento příběh. Je tam hodně lásky, spousta bolesti, kapka naděje a kopa přátelství - střídá se to, nahoru a dolu. Z celé série je to nejbolestnější a nejsmutnější příběh, ale druhá šance za to stojí, ale dopracovat se k ní, zabere opravdu hodně sil.
Hannah mi prostě přirostla k srdci, byla to moc hezky napsaná postava a obdivuji ji za to, co všechno zvládla. V těch předchozích knihách mi trošku připadala jako zlatá holčička, ale pak velmi tvrdě narazila. A najednou se musela vypořádat se spousty starostí a problémů. Jen jsem nechápala, ten její způsob, nemusela si tím vším projít sama, měla kolem sebe milující rodinu, stačilo se jen svěřit. Marco byl fajn, k Hannah se fakt hodil, i když nepatří mezi mé favority této série ;-) Ale Jarrod?? To jako fakt?? Jen doufám, že vydají taky příběh o Coleovi. To je opravdu skvělá postava:-D :-D ;-)

14.01.2016 5 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Tak tohle byla fakt bomba:-) Kmotr pro holky? To je 100%! Byla to fakt pěkná jízda. Že to má přes 500 stránek? Ani jsem si nevšimla:-) Je to příběh plný napětí, lásky, romantiky a naděje. Moc jsem všem zúčastněným držela palečky, aby se dostali do svého dobrého konce, ale mám pocit, že se tam ani jeden nedostal. Po přečtení poslední stránky mám tolik otázek a žádné odpovědi. Honem sem s druhým dílem!! Všechny postavy mají své osobité kouzlo a chyby. Zamilovala jsem si je. Je překvapivé, jak se historie opakuje, že kvůli malé věci z minulosti, se něco velkého stane v budoucnosti. Prostě už chci druhý díl, tečka:-)

04.01.2016 5 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Pro mě je to zklamání. Příběh neměl tu jiskru, kterou jsem očekávala. Dlouhé popisy, jak to chodí v kadeřnictví, mě tedy nebavily. Poslední třetina knihy už byla lepší, tam se už něco dělo. Bohužel jsem se musela do čtení trošku nutit, nevtáhlo mě to do přïběhu. Prostě průměr:-\

03.12.2015 3 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Tak tenhle díl nebylo žádné překvapení:-) Napsané ve stejném duchu jako Zapletený a Zaskočený, ale trošku mi tady chyběla drsná prostořekost Drewa a jedinečnost Kate. Matthew byl dobrý, jako jo, ale ve srovnání s Drewem je to trošku slušňák, podle mého:-) Dee... je prostě Dee - ztřeštěná holka, co si na sebe vezme všechno možné, jen aby to nebylo normální. A tady mi Billy nepřišel vůbec jako blbec, jak ho Drew popisoval v prvním díle, docela ráda bych si přečetla jeho příběh:-) V Los Angeles je přeci tolik zajímavých žen...:-D

30.11.2015 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Tak musím říct, že na Zaskočeném mi vadila hlavně Kate, příběh z jejího pohledu (přesněji řečeno pokračování) mě moc nebavil. Vyprávění Drewa mi sedlo lépe, mělo větší švih a spád. Kate byla prostě průměr. Zápletka ovšem tady byla zase lepší, než u Zapleteného. Takže sečteno a tak dál... čtyři hvězdy. Opět celkově pěkné, romantické a sexy počteníčko. Jdu se poohlédnout po Zkroceném:-)

28.11.2015 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Je to milý příběh se sexy týpkem v hlavní roli, ale trošku mi tak chybělo víc jiskření a hádek mezi Drewem a Kate, než se na sebe vrhli:-). Jinak pěkný, žádná velká zápletka. Malá prohlídka chlapského myšlení pohledem ženy. Humor, romantika a sex:-)

25.11.2015 4 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

Opravdu jsem potřebovala zvednout náladu a T. Medeiros byla prostě skvělá volba. Krásný pohádkový příběh, který mě pohladil na duši a ještě jsem se zasmála. Co všechno prováděla ta nezbedná dítka :-D Humor, romantika a dobrý konec. Variace na Popelku. Doporučuju:-D

05.11.2015 5 z 5

Divoženka Divoženka Mary Jo Putney

Byl to milý romantický příběh. Romantika a láska tam nebyla prvoplánová. První půlka knihy byla moc pěkná, psána v duchu víl a éterických bytostí. Meriel si žila ve svém snovém světě, úplně se uzavřela před okolím. Opravdový svět zavřela na zámek a nechtěla k sobě nikoho pustit. Člověka poznávala podle barev, které kolem něho zářily. Snaha Dominika, dostat se do jejího světa nebo aspoň na chvíli přemluvit Meriel, aby otevřela bránu a vešla do skutečného světa, plného konvencí a morálních hodnot, se mi vážně líbila. Ale jakmile se Meriel ocitla v realitě 19. století, už pro mě ztratila to kouzlo, které ji obklopovalo. Dominik byl pravý hrdina, k němu nemám námitky, ale Meriel, ta pro mě měla pár chybek či nerovností, které mi neseděly. Ale přesto knížka stojí za přečtení:-)

31.10.2015 4 z 5