LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Krásná romanticko-erotická jednohubka. Druhá půlka příběhu mi připomínala knihy od Mii Sheridan. Rozhodně chci další knihy od této autorky:-)

25.07.2018 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Lehce se to četlo, ale bohužel série Off-Campus to není. Ta je bombastická, hlavně první dva díly. Takže zase tak unesená z tohoto příběhu nejsem. Ale své čtenáře si určitě najde. Za mě lepší průměr. Uvidíme jaké budou další knihy od této dvojky.:-)

06.07.2018

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Knížka se mi líbila, nebyla to taková bomba jako Lidé, ale i tak se mi to četlo moc pěkně. Je to opět napsané tak lehce, že jsem to nemohla odložit. Doporučuji a moc se těším na další příběh od Agnès :-)

01.07.2018 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Nádherná! Něžná! Skvostná!:-)

24.06.2018 5 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Pěkné první setkání s mladou dvojicí amatérských detektivů. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo. První jsem samozřejmě četla knihu a jsem moc spokojená s příběhem, i když mi tam občas chyběl Poirot nebo všetečka slečna Marplová:-)

24.05.2018 4 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Hezká a půvabná jednohubka, která vás pohladí po duši. Velmi mi kniha připomínala film Amélie z Montmartru. Všechno, co se odehrávalo v příběhu mi přišlo druhořadé, důležitá byla myšlenka a pocit při čtení. Pro mě to byla relaxační masáž na pár minut. Asi už za pár týdnů nebudu vědět, co jsem to vlastně četla, ale ten uklidňující pocit si budu pamatovat. Asi to není kniha pro každého. To, co jsem od knihy čekala, jsem také dostala. Doporučuji!

15.04.2018 4 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Nádhera! Jsem celá unesená. Byla to krásná fantasy pohádka pro dospělé. Krátké kapitoly a střídání úhlu vyprávění způsobovalo stupňování napětí, jak to celé dopadne. Chytlo mě to sice až tak od půlky knihy, ale pak to byla jízda. Akce, bolest, násilí, krev, dobrodružství, povinnosti versus láska, touha, vášeň, radost a štěstí. Studená válka, špionáž, tajné operace a na druhé straně život obyčejných lidí v té době a touha po něčem „víc“. A najednou se to „něco“ objeví v přísně střeženém vědeckém středisku a zasáhne do života všech postav, aniž by chtěly. Obálka knihy i kresby uvnitř jsou úchvatné, ale mohlo jich být víc. Film jsem ještě neviděla, ale polepším se. Příběh moc chválím a doporučuji:-)

07.04.2018 5 z 5

Smluvený sňatek Smluvený sňatek Jo Beverley

Pěkná, nežná romantika. Jsem spokojená a teším se na další knihy od autorky. Jednu hvězdičku ubírám kvůli politickým zbytečnostem, které brzdily děj. Ale sbližování Eleanor a Nicholase bylo hezké a příjemné.

27.03.2018 4 z 5

Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Oldřiška Ciprová

Velmi kraťoučký příběh. Paní Ciprová píše čtivě, ale měla jsem pocit, že čtu půlku knihy. Téma Záviše, Václava II. a Guty si zasloužilo více prostoru. Bylo to jen takové lehké nastínění doby a chování lidí. Kniha skončila moc brzy. Pěkné, ale moc krátké.

12.03.2018 3 z 5

Podivné manželství Podivné manželství Johanna Lindsey

Je to krásný příběh, ale něco mi tam chybělo.

08.03.2018 3 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Naprostý skvost! Krásný příběh!

06.02.2018 5 z 5

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Lehké a nenáročné čtení, rychle to utíká. Chtěla jsem si odpočinout od práce a tato kniha mi můj čas vyplnila skvěle. Italská romantika a letní snění:-) Příběh se mi líbil. Zasloužené čtyři hvězdy:-)

07.12.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velmi zajímavý příběh. Dvě dějové linie, ve kterých se lze snadno orientovat. Velké plus za krátké kapitoly, vůbec mi tady nevadily, pěkně posouvaly děj dopředu. Postavy jsem si ale vůbec nemohla oblíbit, ani jedna mi nebyla extra sympatická, přesto jsem chtěla vědět, co se na další stránce stane a jak to celé dopadne. Nechtěla jsem knihu odložit, i když jsem musela. Je to kniha plná neobvyklých zvratů a vzrušujícího napětí. Doporučuji!

28.09.2017 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Celou dobu si myslíte, že víte...ale na poslední stránce zjistíte pravý opak. Coben si s vámi pěkně pohrává, vede vás v bludišti a nechá odbočit i do slepých uliček, ale nakonec se nad vámi slituje a zasadí ránu z milosti. Tohle byla exkluzivní jízda. Smekám a těším se na další knihy od Cobena:-)

07.08.2017 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Na Cobena to bylo místy nudné a zdlouhavé. Bohužel jsem několikrát knihu odložila, dějová linka mě neudržela při čtení. Konec to trošku zachránil (i když zůstalo hodně otázek, které nebyly zodpovězeny), a proto dávám čtyři hvězdy, ale jen kvůli Corinne. Kniha Šest let byla mnohem lepší a čtivější.

Jak daleko jste schopni zajít, abyste ochránili vlastní rodinu?

31.07.2017 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Tak tento příběh se mi četl trošku hůře. Bylo to takové kostrbaté. Šťastní lidé se mi četli rychleji a víc to utíkalo. Yaël byla opravdu velká workoholička, už jsem si říkala, kdy ji klepne z takového množství práce a stresu. Práce by měla mít hranice, život není jen o dřině, ale také o radosti a odpočinku. Ale i tak se mi to líbilo. Agnès píše s lehkostí a postavy jsou uvěřitelné a sympatické, já se rozhodně těším, že vydají další její knihy.

26.07.2017 4 z 5

Jako pravá dáma Jako pravá dáma Alissa Johnson

Mně se kniha líbila, i když to není úplně top ve svém žánru. Má klidný a pomalý děj, místy hodně rozvláčný. Ale i tak pěkné, byla jsem spokojená. Další knihu autorky ráda zkusím.

16.07.2017 4 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Tak to bylo dramatické zakončení série. Moc mě mrzí, že už je konec.
Podle mě to chtělo delší epilog, ale to asi proto, že jsem se s hrdiny nechtěla loučit tak brzy. Gabriel a teď i William jsou moje srdcová záležitost. Jsem zvědavá, jestli vydají u nás další dílo pana spisovatele. Píše totiž krásně. Romantika, vášeň, umění, historie a to vše zabalené do krásného balíčku jako kniha. Jsem všemi deseti pro vydání dalšího příběhu!

05.07.2017 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Byl to zvláštní příběh. Ani pořádně nevím, co napsat. Četlo se mi to pěkně, ale bylo to velmi syrové, strohé a divné, ale v tom dobrém slova smyslu. Ve společnosti, která je zvyklá na určitou zvyklost, se najednou objevuje postava, která odmítá jíst maso. Neuvědomuje si, že takovou banalitou může vyvolat něco velkého. Nechala jsem příběh plynout a žít si svým životem během čtení. Nemusela jsem to pochopit, stačilo to přijmout.

29.06.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá psychojízda! Kam se hrabou Manželé odvedle nebo Dokonalý cizinec. Tato kniha je naprosto famózní. Děje se tam tolik špatného, že se mi chtělo ji několikrát odložit, ale zase jsem věděla, že když přestanu, tak to bude velká chyba. Za zavřenými dvěřmi vám nedovolí spát, musíte ji dočíst až do konce, i když už jsou tři ráno a vy vstáváte brzy do práce. Doporučuji!

Nemám ráda Džordže Kúnyho.

23.06.2017 5 z 5