Lethania Lethania komentáře u knih

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Jako vždy, naprosto dokonalé! Nemám k tomu co vytknout, jen že budeme nějakou dobu opět čekat na další díl.

28.02.2024

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Napětí by se dalo krájet! Závěrečné rozuzlení jsem teda nečekala, ačkoli to bylo zřejmé. Jasných pět hvězd!

04.02.2024 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Trošičku slabší díl, ale jinak Kate válí! Jsem ráda, že jsem narazila na tuto sérii, protože je mimořádná.

30.01.2024 4 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Linda Castillo prostě umí! Další parádní příběh, ze kterého vám jde mrazení po páteři. Kdybych nepotřebovala spát, přečetla bych knihu už za jediný večer. Jsem nenasytná a šahám po dalším díle!

26.01.2024 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opět skvělé vyústění celého případu. Myslím, že asi v polovině knihy jsem si myslela, že to bude úplně jinak, ale ani přes to mě to nepřestalo bavit. Jednoznačných pět hvězd!

22.01.2024 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Tak tohle mě dostalo do kolen. Když už jsem si myslela, že to nemůže být lepší, tak se Linda Castillo překonala. Skutečně mistrně napsaná detektivka, která může konkurovat těm nejlepším. Už si brousím zuby na další díl!

20.01.2024 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Ze začátku jsem si myslela, že tohle teda nebude nic pro mě, ale opak se stal pravdou. Skutečně napínavé počteníčko, kterému nechyběl parádní závěr. Myslím, že jsem zcela připravena na další díly.

18.01.2024 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Pravděpodobně nejslabší kniha od Roberta Bryndzy. Ten konec byl prostě příliš předvídatelný a postrádal nějakou pořádnou akci. Ale pořád je o krok před všemi ostatními detektivky, které jsem kdy četla.

14.01.2024 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Celé to bylo nějak uměle natahované, ale styl, jakým Robert Bryndza píše, se mi prostě hodně líbí, ale asi mám radši Eriku než Kate. Každopádně to rozhodně není šlápnutí vedle.

11.01.2024 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po opravdu dlouhé době jsem se vrátila k panu Bryndzovi a rozhodně jsem nelitovala! Skutečně výborné rozuzlení, které mě na konci i trochu vylekalo, jak jsem se o Eriku bála. Chci nutně další díl!

11.01.2024 4 z 5

Temný dluh Temný dluh Chloe Neill

Tak a další díl za mnou na který jsem se dlouho chystala. Do konce celé série ještě zbývá pár dílů a já jsem rozhodnuta si je přečíst, protože mě svět Merit vážně hodně baví a jsem zvědavá, jak to všechno nakonec skončí. Díl byl jinak docela plynulý a někdy i zábavný. Nelituji přečtených stránek.

03.01.2024 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Možná jsem čekala něco lepšího, něco, co mě bude napínat až do konce příběhu. Ale to se bohužel nestalo. Nelíbilo se mi na tom téměř nic: postavy, zápletka, ani celé vyústění. Dalo by se říct, že jsem skoro všechno předvídala, nic nebylo tak tajemné, jak autorka možná doufala. Brrr, prostá ztráta času, nic víc.

13.10.2023 2 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Konečně nějaký posun v příběhu - myslím tu hlavní linii. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem to po několika stránkách vzdala a opět si přečetla díl první, jelikož jsem pozapomněla, co se v něm vlastně stalo.
Knížka se četla prakticky sama, kapitoly byly krátké a bez zbytečné omáčky. Už vyhlížím třetí pokračování, které by mělo být taky zajímavé. Doporučuji.

11.08.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Vážně hodně depresivní knížka, které bych za normálních okolností dala pět hvězdiček, ale bohužel se nemohu přenést přes první polovinu celého příběhu. Začátek a prostředek se totiž neskutečně táhl, pořád to bylo o tom samém, až jsem si říkala, jestli vůbec má cenu číst dál. Mělo to cenu. A velkou. Konec už byl překvapující a dostatečně silný. Tolik emocí - pozitivních i negativních - jsem v sobě nepocítila už dlouho. Můžu jen rozhodně doporučit.

31.05.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Koupeno. Přečteno. A jak je už zvykem taky hodnoceno pěti hvězdami. Chtěla jsem napsat, že Kim opět překvapila, ale to bych musela psát ke všem dílům. Všechny jsou prostě skvěle napsané a dokonale vyladěné až do samého konce. Dialogy mezi Kim a Bryantem mě velmi bavily. Další díly už jsou prostě povinnost a už si na ně chystám místečko ve své knihovně.

24.04.2023 5 z 5

Sirotkův osud Sirotkův osud Robert Buettner

Musím se přiznat, že mě tohle vážně nikdy neomrzí. Ačkoliv jsem knihu s přestávkami četla nějaký ten týden, rozhodně to nebylo kvůli tomu, že by to bylo nečitelné či nudné. Spíš naopak. Vesmírné bojůvky mě baví a vojenský humor též. Hlavní zápletka sice není nikterak originální, ale za přečtení to stojí. Rozhodně budu se sérií pokračovat dál.

17.03.2023 4 z 5

Na pokračování Ready Player One jsem se těšila jako malé dítě na vánoční dárečky, takže když se mi naskytla příležitost si knihu přečíst, okamžitě jsem po ní skočila.
Když jsem četla první díl, byla jsem jako přikovaná, byla jsem nucena číst a číst a číst, protože to prostě byla naprostá pecka. Druhý díl byl… jiný. Nebyl špatný, to ne, ale neměl v sobě to kouzlo, které v prvním díle na jeho stránkách ožilo. Zkrátka nedosahoval takových kvalit jako jeho předchůdce. Ale i tento příběh mě v mnohém zaujal (hlavně při získávání šestého úlomku). Co mě ale hodně vadilo, tak byly až časté odkazy na různé popkulturní záležitosti. Měla jsem v tom trochu guláš, protože jsem ty filmy, písničky či hry prostě neznala.
Za mě ale kvalitní pokračování, u kterého však doufám, že už žádné další nebude.

02.02.2023 4 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že to bude právě herec Draca Malfoye, který nás nechá nahlédnout pod pokličkou natáčení jedné z nejúspěšnějších filmových ság. A přeci se to stalo. Jasně, role Draca nebyla tak významná, takže Tom Felton nebyl pod takovým tlakem jako Daniel Radcliffe či Emma Watson (jejich úhel pohledu by byl jistě velmi zajímavý).
Obvykle autobiografie nečtu, ale když jsem se dozvěděla o Tomovi a jeho životopisu, jak si pomalu, ale jistě krade cestičku popularity, byla jsem více než zvědavá, a tak jsem při výjimečné návštěvě knihkupectví neodolala a knihu si prostě koupila coby povinný přírůstek do knižní rodiny jménem Harry Potter.
Tom píše mimořádně čtivě a vtipně. Píše o své rodině jako o své největší opoře a respektuje své kolegy-herce. Zajímavé jsou také zákulisní perličky z filmových ateliérů a Tomovo dětské uličnictví. Kniha působí velmi otevřeně od vrcholu až po úplné dno a o překonání různých těžkých životních rozhodnutích.
Za mě povinná četba pro všechny milovníky HP světa.
A teď si jdu pustit dokument Harry Potter - 20 let filmové magie a budu se potutelně usmívat při pomyšlení na to, co Tom ve své knize zmínil a budu si to užívat.

27.01.2023

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Čekala jsem něco ve stylu Skleněného trůnu od od Sarah J. Maas, jak je napsáno na přední obálce knihy, ale kde nic, tu nic. První třetinu jsem se vyloženě kousala nudou, pak přišla nějaká kratičká akce, pak dlouhá romantika a pak konečně to, na co jsem celou dobu čekala. Škoda je, že mě příběh uspokojil až v posledních desítkách stránek. Smutné, ale pravdivé.
Doufala jsem v příběh plný akce a místo toho se mi dočkalo milostného románku plného sexu a zase sexu.
Další díl si ale určitě přečtu, neboť mě svět, který autorka letmo nastínila, rozhodně zaujal.

24.01.2023 3 z 5

Sirotčinec Sirotčinec Robert Buettner

Po dlouhé době opravdu povedená military sci-fi záležitost, kterou jsem zhltla za jediný den. Z tohoto žánru znám zatím jen Weberovu Honor Harringtonovou, která je pro mě naprostá topovka, takže jsem se nemohla ubránit srovnání, ale ani tento Sirotek za ní moc nezaostává. Příběh není nijak těžký pochopit, nepřítel je typické zlo pro celé lidstvo a bitvy jsou barvitě napsané. Stručně řečeno: skvělé oddychové počteníčko.

11.01.2023 4 z 5