Lethania Lethania komentáře u knih

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Další dlouhé čekání na již! dvanáctý díl se vyplatilo. Mercy je jedna z mých nejoblíbenějších urban fantasy postav, která mě prostě nepřestává bavit - ani po tak dlouhé době (podobně jako Kate Daniels nebo Anita Blake).
Patricia Briggs dokáže vymyslel naprosto geniální zápletku a svět, který je plný zajímavých postav, ať už kladných či záporných. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle - to samo o sobě vypovídá o tom, jak skvěle Patricia píše. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, i když to čekání je více než kruté. Doporučuji!

23.06.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Detektivní série o Kim Stoneové je pro mě určitý druh drogy, kterou si ráda po nocích dopřávám. Tento díl jsem měla za několik hodin přečtený, což u mě poslední dobou nebývá zvykem. A jsem za to ráda. Konečně jsem prolomila onu zákeřnou nechuť ke čtení nějakou kvalitní detektivkou.
Děj byl napínavý, prolínaly se dva případy, takže o nudu tu rozhodně není nouze. Trochu mi však vadilo chování samotné Kim, které se ale nakonec ustálilo. Čekala jsem úplně jiného pachatele! Mé detektivní schopnosti fakt stojí za starou belu. Nicméně opět doporučuji.

02.06.2020 4 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Uf, další fantasy série, která mě uhranula a už nepustila, je opět u svého konce. Musím se přiznat, že jsem měla problém ji přečíst, protože jsem to už chtěla vzdát, ale přes počáteční nudu jsem pokračovala, a jen díky tomu jsem zjistila, že se to rozjelo neskutečným způsobem. Obvykle jsem ráda, že kniha má tolik stránek - hlavně pro to, že zážitek z knihy je o to delší a mnohem hlubší. A já jsem soucítila s hlavními postavami vše, co se dalo. Bolest, běznaděj, strach a mnohem a mnohem víc, než jsem schopná vyjmenovat.
Autorka u mě má velké plus, že jsme se nevěnovali jen jedné postavě, té hlavní, - Mare - ale i jiným jako jsou Evangelina, Iris, Cal a dokonce i Maven. Ti všichni měli něco do sebe, ti všichni měli svůj příběh a bylo potřeba ho dovyprávět. U některých je však budoucnost stále otevřená, protože konec nepřinesl takový happyend, jaký jsme asi čekali. Možná si autorka nechala skulinku na případné pokračování. Kdo ví?
Já jsem však z konce spokojená, ačkoli mohl být uzavřenější, ale hvězdu strhávám za ne moc povedený začátek.

09.04.2020 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Že by bylo finále naprosto nečekané, jak se píše na přední obálce knihy? S tím musím bohužel nesouhlasit. Děj se celkově neskutečně vlekl, postavy se chovali naivně, hlavně Chloe - proč proboha? Ale četlo se mi to dobře, nikde jsem se nezasekávala, autorka píše čtivě. Závěr nepřekvapil.

27.03.2020 3 z 5

Divoká karta Divoká karta Chloe Neill

Další, v pořadí již devátý, díl nás opět zavádí k Ochráňkyni Merit a jejímu milovanému upířímu Mistrovi Ethanovi. Tentokrákt se zajímáme spíše o politické pletichy - o tom, jak si udržet křehký mír mezi lidmi a upíry, mezi kožoměnci a Lidmi a dalšími nadpřirozenými bytostmi. Čekala jsem větší jízdu, větší porci zábavy a černého humoru. Snad další díl bude lepší.

25.03.2020 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

O trochu slabší detektivní příběh než předchozí příběhy, ale sama za sebe jsem spokojená. Hlavního záporáka jsem však uhodla někdy v půlce knihy. Děj byl napínavý až do samotného konce. Jsem zvědavá na další knihy od této úžasné spisovatelky.

28.12.2019 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Všechno to směřovalo právě k tomuto konci, který byl právě tak velkolepý jako každý jednotlivý díl. Už od prvního setkání se žoldačkou Kate Danielsovou jsem se nechala unášet na vlně blaženosti, který mi manželé Ilona a Gordon tak ochotně nabídli. Jejich hrdinka si získala mé srdce tak snadno jako by to bylo už předem připravené a já jsem se - zpočátku nevědomky - zamilovala i do lvího kožoměnce Currana. Ti dva vytvořili naprosto dokonalý pár, který překonal vše - i samu Smrt.
Už od prvního dílu bylo jasné, že se příběh zakončí obrovskou bitvou, což se také stalo. Ta bitva byla vskutku epická!
Na jednu stranu je škoda, že příběh končí, na druhou stranu to škončilo tak, jak mělo. Proč to zbytečně natahovat k neexistujicímu konci jako to je třeba u Anity Blakeové od Laurell K. Hamilton?
Deset dílů je dost k důstojnému zakončení.
Kniha má vše, co od urban fantasy vyžaduji. Černý humor, vtipné dialogy, akci apod.
Tuto sérii doporučuji všem i těm, kteří nejsou milovníci fantasy knih.

15.12.2019 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Když jsem zjistila, že vyšla další kniha o Kim, hned jsem jí musela mít, ale dřív než jsem si jí stačila koupit, tak jsem ji dostala darem, takže tímto chci poděkovat rodině za to, že jsou natolik uvědomělí, že vědí, co čtu a co si chci koupit. Takže mockrát děkuji!
Další díl byl snad ještě lepší než díly předchozí. Líbilo se mi téma a prostředí. Kdybych nemusela dýchat a dělat si přestávky na jídlo, tak bych knihu měla přečtenou o to víc rychleji. Stačil mi však jeden den!
Angela Marsonsová dokáže skvěle vygradovat děj a u posledních x stránek jsem ani nedýchala. A konec? Skoro jsem se rozbrečela, jak mi pukalo srdce. Snad další díl bude stejně dobrý jako tento. Doporučuji!

14.12.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

U této „carterovky“ jsem si asi ve čtvrtině musela dát týdenní pauzu, abych následně mohla vstřebat její obsah, protože jsem byla přehlcena předešlými díly, které jsem slupla jako malinu. Možná jsem byla přeplněna sadistickými vraždami z minulých dílů, které mi bránily dál pokračovat ve čtení.
Pak jsem ale chytla tu správnou náladu a já už jsem se jen nesla na vlně té nejhorší brutality, kterou jsem kdy měla možnost číst. Carter je vskutku morbidní chlápek, který skvěle vystihl, jak jsou lidé v mnoha ohledech zvrácení a že vrah toho dokáže skvěle využít.
Kniha se mi po pauze četla velmi dobře, a kdybych si nemusela dělat přestávku na jídlo a podobné záležitosti, tak bych ji měla přečtenou ještě rychleji. Styl psaní se mi neskutečně zamlouvá, krátké kapitoly přispívají ke gradaci děje.
Prostě další parádní kniha, kterou s úctou řadím do své knihovny.

13.12.2019 5 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Tak a druhý díl je za mnou a já jsem více než nadšená, více než uchvácená, více než oklouzlená - prostě víc než všechny kladné superlativy, které mě napadají a které existují.
Nová postava Willa mě mile překvapila. Zpočátku mi trochu vadil, nevěděla jsem, do jaké kategorie ho mám zařadit, ale postupem času jsem si ho oblíbila.
Konec byl jako přesně mířený šíp do mého srdce, které nepřestalo krvácet ani po přečtení poslední věty.
Osudem řečená proroctví se konečně zjevují a každá postava se s tím musí vypořádat, jak jen může. Poslední Velká válka je na spadnutí a pavoučí nitě se spřádají do sebe a vytvářejí tak impozantní závěrečné rozuzlení do dalšího posledního dílu...

28.11.2019 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Ke knížce mě přivedl stejnojmenný seriál (Jeho temné esence), který jsem si hned oblíbila. Takže bylo jasné, že jsem chtěla vědět, jak to bude dál pokračovat - nechtělo se mi čekat na další díl seriálu. A jsem nadšená. Kniha se sice řadí do kategorie „pro děti a mládež“, ale doporučuji ji i dospělým. Jedná se o velmi vyspělou „pohádku“, kterou jsem nutně musela přečíst za dva dny. Příběh je originální a vtáhne vás do sebe tak moc, že kolem sebe vidíte prohánět daemony a mědvědy kyrysníky. Prostě paráda. Všem doporučuji a už se chystám na druhý díl.

26.11.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Poněkud slabší díl než díly předcházející, hlavně kvůli tomu, že nám pan Carter za každou cenu chtěl naservírovat masochistického sériového vraha, kterému není nic svaté a kterému je jedno, jakou spoušť za sebou zanechá. A možná trochu překročil tu pomyslnou čáru bestiality a krutosti. Ale i tak se kniha četla skvěle, měla jsem neustále nutkání číst dál a dál, i přesto, že bych měla už dávno být v posteli a spát. Konec mě překvapil, to jsem fakt nečekala. Už se chystám na další díl...

23.11.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další „carterovka“ úspěšně za mnou a opět mě tento skvělý spisovatel přesvědčil, že stále existují kvalitní detektivní příběhy. Jak jen to dělá, že se do děje úplně ponořím a přestávám vnímat realitu? Jak je možné, že dokáže stvořit tak dokonalého sadistického sériového vraha, který Robertovi a Carlosovi pěkně zavaří? Prostě geniální. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle, napomohly tomu krátké kapitoly, které mě nechávaly v napětí, co dalšího se stane. Konec pěkně vygradoval.
Zatím jsem od pana Cartera přečetla tři knihy, ale ty mě přesvědčily o tom, abych si koupila všechny díly do mé už tak dost zaplněné knihovny. Jsem za ně ale ráda.
Teď se chystám na čtvrtý díl...

21.11.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Naprostá topovka! Jsem nesmírně ráda, že jsem se rozhodla začít číst tuto sérii, protože by mi jinak unikly parádní detektivní příběhy, které jsou plné brutality a krutosti. Krátké kapitoly přispívají akčnímu ději, styl psaní mi vyhovuje. Roberta a Carlose si nejde neoblíbit a při každé přečtené stránce trnu hrůzou, zda se hlavním hrdinům nic nestane.
Tento díl byl o něco málo lepší než díl první. Tak snad další díly budou stejně dobré nebo ještě (jestli to vůbec jde) lepší. Doporučuji.

20.11.2019 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Rozhodně se nejedná o nejlepší díl z celé série, ale i tak je velmi povedený. Mercy mě ani po jedenácté nepřestává bavit. Trocha politiky mi ani tak nevadila, ale v ději jsme se nijak daleko neposunuli. Tak snad příště. Doufám, že nebudeme čekat dlouho (obálka na příští díl vypadá luxusně).

19.11.2019 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Neubráním se srovnání s Erikou Fosterovou, která je podle mě o něco málo lepší než Kate Marshallová. Ale přesto se jedná o velmi kvalitní detektivku s výbornou zápletkou a parádním závěrem. Teď už jen doufat, že další díl vyjde co nejrychleji.

18.11.2019 4 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Pověst o Pádu Gondolinu bych hodnotila nejvyšším možným bodováním, čili 5*. Zbytek obsahu jsou bohužel jen výňatky a teorie syna Christophera, které mi tam tak trochu vadily. Ale jsem ráda za cokoliv, co je z mysli pana Tolkiena, byť je už dlouho po smrti. Přečetla bych vše, co by bylo z jeho hlavy. Teď už se jen můžu těšit na překlad Berena a Lúthien.

04.11.2019 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tak tohle bylo opravdu velké, VELKÉ šlápnutí vedle. Jak jsem nedávno vychvalovala nakladatelství Kalibr za skvělý výběr knih, tak tady se jim to vůbec nepovedlo. Jasně, když už vydali jednu knihu od autorky, která sklidila - dá se říct - úspěch, proč by nevydali i druhou knihu? A proč zrovna takovou slátaninu, která má ke kvalitnímu příběhu stejně daleko je Země ke Slunci. Tak to vážně nechápu.
Anotace slibuje hororovou atmosféru, ale tu jsem - ať jsem hledala, jak jsem hledala - bohužel nenašla. Nic ve mě neevokovalo strach či jen neblahou předtuchu. Že to připomíná Stephena Kinga? To nemusím být odborník, ale jeho stylu se to ani zdaleka nepodobá.
Celý příběh byl vlastně o ničem, takové přišel jsem, viděl jsem, prohrál jsem. Hlavní hrdina mi byl nesympatický a tak trochu hloupoučký.
Konec už byl pomyslná tečka na konci celé této mizérie. Snažila jsem se číst pomalu, abych v tom všem našla nějaké pozitivum, ale čím víc jsem četla, tím dřív jsem to chtěla mít za sebou.
Rozhodně nedoporučuji! Mozková lobotomie mě nemine.

03.11.2019 1 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Doplňkový povídkový soubor o Celeaně se mi také líbil, podobně jako knižky z hlavní série. Hlavně povídka Vražedkyně a říše - u ni mi i slza ukápla. Doporučuji přečíst, protože se některé postavy z jednotlivých povídek ukážou i v hlavní sérii.

02.11.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Už je to dlouho, kdy jsem četla tak neskutečně fantastiský psychothriller. Vše do sebe krásně zapadlo, děj byl plynulý, nikde jsem se nezasekávala. Hlavní záporák byl dokonale zvrácený, a o to víc bylo zajímavé sledovat hlavní postavu, jak se z této těžké situace dokáže dostat. Přečteno za jediné odpoledne - prostě jsem musela vědět, jak to dopadne. Doporučuji.

02.11.2019 5 z 5