lesumir lesumir komentáře u knih

Nikdy nejez sám Nikdy nejez sám Keith Ferrazzi

Trochu mi to pomohlo si urovnat pár věci a myšlenek, ale často jsem zuřil u čtení. Ferrazzi je pro mne prototypem vypočítavého člověka, slizkého a vlezlého paka. Fuj.

28.12.2019 odpad!

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Naštěstí to přečtete/poslechnete hned, takže to není taková sračka. Ale na druhou stranu, nedalo mi to vůbec nic.

28.12.2019 2 z 5

Nepostradatelní Nepostradatelní Seth Godin

Spousta zajimavých myšlenek, spousta "aha" momentů. Ale taky darda prazdných a hluchých míst, těžké natahování, prázdné pasáže a nuda.

12.12.2019 2 z 5

Hitmakeři Hitmakeři Derek Thompson

Nechápu tak nízké hodnocení. Knížka je plná příběhů, neopakuje se, jako většina knih, které mají 300 stran a stačilo by jim 30.

Je velmi originální, čtivá a pokud si zapamatujete 10% informaci a faktů, budete i tak mega obohacení o skvělé poznatky, které vám můžou v budoucnu helfnout v byznyse.

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Trvalo mi pár let, než jsem Vladaře začal chápat tak, aby se mi dobře četl. Ale je to velmi moudrá kniha.

Jak se zalíbit Jak se zalíbit Marvin Karlins

Super knížka, ale stupidní název. Příběhy o verbování špionů za studené války se mi líbily.

Houževnatost Houževnatost Angela Duckworth

Nejsem tak houževnatý, abych četl bambilion stránek něčeho, co se dá vtěsnat do asi pěti stran. Horší knihu jsem dlouho neměl.

04.08.2019 odpad!

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Sinek jako kolovrátek. Šlo by zkrátit do 10 stran.

30.08.2018 3 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Hellyeah! Tohle je knížka roku v self-help.

30.08.2018 5 z 5

Psychologie ovlivňování Psychologie ovlivňování Vít Prokůpek

Víťa Prokůpek je takový Chuck Norris českýho vyjednávání, až na to... že je úplně mimo. Vzal myšlenky a citace druhých (rozuměj opravdových kapacit v oboru) a dal to dohromady a přidal husto-kruto-přísný komentáře, aby byl jako hustej. No, není hustej.

30.08.2018 odpad!

Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Vladimír Procházka

Všeználek Procházka, jakožto vykrádač Roberta T. Kiosku... hrozné!

30.08.2018 odpad!

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Waau, tak tohle se nepovedlo. Není to napínavé, detektivní, zajímavé. Je to zbytečné. Nejhorší Nesbo.

03.05.2016 2 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Joo, dobrá knížka. Zpracování, styl, vtip.

Zakázaná učebnice koučování Zakázaná učebnice koučování Magdalena Vokáčová

Vtipné a poučné :)

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Slabé, velmi slabé. Silně nafouknutá bublina.

01.05.2016 2 z 5

Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Karel Nejedlý

Karel Nejedlý je jedna z největších osobností v rámci osobního rozvoje nejen v ČR. Jeho metoda je přesně taková, jak se tvrdí, naprosto skvělá. A on sám je velmi zajímavá a vtipný člověk.

Sedm hlavních ctností Sedm hlavních ctností Notker Wolf

Notker je velmi osobitý a autentický autor. Moc zajímavé čtení o ctnostech a smyslu života.

Internetoví vizionáři Internetoví vizionáři Olsher Steve

Určitě zajimavé čtení pro všechny, kteří zkouší podnikat na internetu. Spousta dobrých rad a tipů, který se dají aplikovat na český prostředí. Odnesl jsem si z toho dost.

Ogilvy o reklamě Ogilvy o reklamě David Ogilvy

Kniha fakt legendární, takový průvodce do historie reklamy panem marketérem. Doporučuji i pro zkušený markeťáky, je tam spousta zajímavostí.

Ďáblův advokát Ďáblův advokát Caspian Woods

Knížka dobrá, rychle se čte, zajímavých pár myšlenek se tam určitě najde.