Leontyn123 Leontyn123 komentáře u knih

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

SPOILER ALERT: Na kaloriích nezáleží ! Opakuji hlášení: na kaloriích nezáleží.

Kniha o prevenci a o tom mít se rád a naslouchat svému tělu.

Jsme zemí tlouštíků a cukrovkářů. Dobrá zpráva je, že ten stav můžeme změnit a cukrovku dokonce vyléčit. I tu druhého stupnẽ. Nemusíme čekat na doktora až nám předepíše bobule a začleníme se do zdravotnického systému. ale můżeme hodně změnit prevencí.
Tahle kniha vám otevře oči a pomůže.

04.02.2024 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Walter Isaacson

Na atomy rozebraný příběh a život amerického miliardáře, inženýra, génia, vizionáře a otce Elona Muska. Je tolik předsudků, zavádějících informací a nepřesností, které o jeho osobě kolují. Ať už si o něm myslíte cokoli, tato kniha vám o něm vyčerpávajícím způsobem podá fakta a informace tak, že možná budete překvapeni i šokováni jaké zkreslené pocity a dojmy o něm máte.

27.01.2024 5 z 5

Závislé vztahy Závislé vztahy Heinz-Peter Röhr

Upřímně tohle je síla. Pokud se v té “pohádce poznáte budete mít těžké čtení. Pro někoho to může být comming out. Na druhou stranu to může hodně pomoci.

11.12.2023 5 z 5

Pořiďte si druhý mozek Pořiďte si druhý mozek Tiago Forte

Dvě metody jsou vysvětlitelné ve dvou kapitolách. Zbytek je omáčka. Na knihu to nemá ani náhodou, ale chápu pana Forte, že pokušení monetizovat svůj napad bylo velké. Slabé čtení.

26.06.2023 3 z 5

Síla rozumu v bláznivé době: Manuál kritického myšlení Síla rozumu v bláznivé době: Manuál kritického myšlení Ján Markoš

Učebnice kritického myšlení, hledání kontextu a pravdy. Ján Markoš napsal kniihu, která otevírá oči, těm kteří mají otevřenou mysl. Měla by být povinně k četbě na všech středních školách.
Jediná výhrada je k vloženým grafů a obrázkům. Nejdou totiž v mnoha případech vůbec přečíst.

05.06.2023 5 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Manuál a bible freelencera. Je v ní všechno co potřebujete k tomu začít podnikat na volné noze. Cenotvorba, klient, služba, produkt atd.. Pro ty, kteří mají už svůj bussines rozjetý v ní najdou další rady a tipy jak se rozvíjet a posouvat. Jestli vážně uvažujete o podnikání tak vás v žádném případě tato obsáhlá kniha nesmí odradit.

19.02.2023 5 z 5

James Cameron: Retrospektiva James Cameron: Retrospektiva Ian Nathan

Jako nekritický Cameronův fanoušek musím dát 5 hvězd, ale ten překlad je jednoduše príšerný.

17.01.2023 5 z 5

Reklama: Umění hovna? Reklama: Umění hovna? Josef Havelka

Pro všechny marketéry, píáristy a vlastně pro všechny, kdo mají co dočinění s reklamou. Sběr trefných postřehů, odborných vhledů a zkušeností, které autor v průběhu let publikoval v periodiku Marketing a Media.

15.12.2022 5 z 5

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

O Adlerovi jsem nevěděl. Jeho filozofie staví na hlavu společensky zažité principy Junga a Freuda. On je v podstatě takovým Platonovym pokračovatelem.
V této knize vedou diskuzi filozof a “nepolíbený”mladík.
Je zde spousta opakujících myšlenek, což je vy výsledku moc dobře. Když budete mít otevřenou mysl, dostanou se i k vám. Pamatujte “šťastní můžete být tady a teď”.

10.11.2022 5 z 5

Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Johannes Krause

(SPOILER) Výborná. Literatura faktu řízlá historickým thrilerem:). Bez migrantů by nebyli Evropani.

22.10.2022 5 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Trochu nekonzistentní, občas jsem se ztrácel. Myšlenkový best of posbíraný z jiných knih. Nicméně a porovnáním s tím co mě ta kniha dala to jsou maličkosti. Dojem je silný. Výborná, chytrá kniha.

26.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Dobře napsané a čtivé. Rodina, vztahy, vražda. Vystavěné je to skvěle. Loupete jednu stránku za druhou a nemůžete přestat. Jenom trochu škoda toho konce. Źádné překvapení, žádný twist. Prostě to skončí.

11.08.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Když zavřu obě oči nad logikou a z prstu vycucaným příběhem, tak jako rychločetba k bazénu je to vlastně ideální.
Pokud máte rádi napětí, vypnete mozek a necháte se unášet a oddychovat na dovolené, tak je to ta správná kniha pro vás. A za 2 dny nemáte co dělat;)

04.08.2022 3 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Dal bych ji jako součást povinné výuky na základky.

30.07.2022 5 z 5

Brno 100 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Brno 100 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Už navždy bude Hejlíkovi patřit status popularizátora a vedle Pohlreicha, i pionýra žrádla v ČR. To co dělá, dělá moc dobře.

24.07.2022 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Dostojevský nebo Tolstoj nejsou hlavními superstar psaného realismu. Tím je pro mě, i na druhé straně polokoule tvořící, John Steinback. Jeho vrcholné dílo “Na východ od ráje” je silné, poutavé, vrstevnaté a rozhodně nenudí. Je napsané poeticky a čtivé, což je zrovna u Dostojevského diskutabilní.
Pro mě osobně je to jedna z nejlepších knih které jsem kdy četl.

09.06.2022 5 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Krásný a čistý vizuál. Určitě bude zdobit polici v knihovně. Název přesně a spolehlivě koresponduje obsah knihy, která se opravdu povedla .

28.04.2022 5 z 5

Bystřejší mozek: Jak zlepšit jeho výkon v každém věku Bystřejší mozek: Jak zlepšit jeho výkon v každém věku Sanjay Gupta

Pro mě není v knize nic zásadně objevného a revolučního co bych nečetl jinde. Po odborném úvodu, který se mimo jiné dobře čte, jsou zde doplněny a rozšířeny některé informace a pojmy o spánku, jídle, socálních kontaktech a předevšim pohybu.
Na druhou stranu je kniha velmi dobře strukturovaná, čtivá a motivační. Ono je dobré si čas od čas dát opáčko a znova se nakopnout ke zdravému životním stylu jako prevenci k různým onemocněním mozku.

31.03.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Je fakt, že kniha drží pravidla správné kriminálky. Odsípá to a dobře se to čte. Konstrukt narativu je, ale tak velmi předvídatelný a vrství jedno klišé za druhým. K bázenu na dovolenou je to fajn. Ale severské kriminálky jsou mnohem více sofistikovanějsí.

01.03.2022 3 z 5

Myslete velkoryse Myslete velkoryse David Joseph Schwartz

Pramáti motivačních knih. Pro pravidelného čtenáře a hltače motivací a seberozvoje to není nic nového, ale v kontextu s dobou vydání knihy je její důležitost zásadní.

07.02.2022 5 z 5