Leona91 Leona91 komentáře u knih

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

Příjemný příběh, který velmi dobře dokáže udržet pozornost čtenáře. Přečetla jsem za jeden den. Postavy jsou dobře napsané a nenudila jsem se žádnou stránku. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih autorky.

04.03.2023 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Příjemná oddechovka, která se dobře čte. Začátek byl poněkud nudný, ale vzhledem k tomu že mám ráda skotskou Vysočinu, tak dávám čtyři hvězdičky. V rámci tohoto žánru je kniha dobrá a určitě si přečtu i další.

01.07.2022 4 z 5

Angelika - Cesta naděje Angelika - Cesta naděje Simone Changeux

Knihu jsem si přečetla s odstupem času od ostatních. Upřímně si myslím, že je to nejslabší kniha celé série. Kdybych si ji nepřečetla, tak se vlastně nic nestane protože neměla na děj žádný vliv. Děj téměř žádný, jediné co kladně hodnotím je dopis od Florimonda.

18.09.2021

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Byla to má první kniha od autorky a musím rict, že ba napsána skvěle. Vůbec jsem nečekala takou kvalitu. Velmi se mi líbilo, ze hrdinka od samého začátku nevzdychala pouze po jednou muži. Vlastně prvně jsem myslela, ze si vezme Nikoho jediné co hodnotím negativně je posledních pár strany knihy - nelíbilo se mi jak choval k manželce pouze díky jednomu papíru, vůbec ji nekompromitoval a ona mu okamžitě odpustila ani ho netrápila. Každopádně do té doby do byla solidní jízda a já se těším na další knihu, mám burnout potřebu přečíst všechny.

16.04.2021 5 z 5

Všechny sladké zítřky Všechny sladké zítřky Bertrice Small

Skvělá četba, Skye je má nejoblíbenější hrdinka od autorky. Ke knize se ráda vracím, jen mě nesmírně mrzí osud lorda Burkeho. Byl to můj nejoblíbenější manžel. Každopádně kniha se čte jedním dechem. Celá série je geniální.

20.02.2021 5 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Příjemné oddechové čtení, při kterém nemusí člověk přemýšlet. Hrdinové byli velmi sympatičtí a kniha se četla rychlím tempem.

26.09.2020 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Pozor obsahuje spoilery.
Konečně jsem měla možnost přečíst poslední knihu série a jsem za to moc ráda. Kniha mě rozhodně nezklamala, jen mi přišlo, že závěrečné bitvě bylo věnováno méně prostoru, klidně si ji dokáží představit na více stránkách. Předchozí knihy mi přišli více akčnější a boje lépe popsané.Již při čtení popisu mi bylo jasné, že se tam objeví Hugh a byla jsem z toho přímo nadšená, ale dle mého názoru role parchanta mu seděla více. Scéna kdy je Kate k němu otočená zády a bojují mi připomnělo vizi, která se objevila v šesté knize. Konec Saimana byl pro mě překvapující rozhodně jsem to nečekala. Taktéž vítězství nad otcem bylo skvěle vymyšleno a pevně doufám, že bude mít četné návštěvy. Každopádně pro mě jsou nejvíce překvapive poslední stránky knihy a to epilog Erry. Slova Julie jsou značně šokující a ja stále přemýšlím, který starý známí má stejnou babičku jako Kate a napadá mě pouze jedna postava. Závěr je epický a rozjíždí nečekaně další zápletku, která doufám v budoucnosti bude opět v nějaké knize.

15.12.2019 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Super knížka, četla se sama. Moc se mi líbí jak se vyvíjí vztah Erica k Sookie. Knize velmi vyhovuje více stránek s Vikingem.

28.09.2019 5 z 5

Angelika a spiknutí stínů Angelika a spiknutí stínů Anne Golon (p)

Kniha se mi líbila, i když byla zpočátku na děj trochu slabší, avšak já si ji plně užila, protože po zmatcích s ďáblíci začali postavy opět normálně uvažovat. Pan dokonalý konečně odhaluje co se s ním stalo ve Francii, takže už nikdo nemůže pochybovat o tom kdo ve skutečnosti je. Taktéž jeho přiznání, že kral ho považuje za soka mě pobavilo a také sousto pro pana markýze muselo být doslova tučné. Zmínky o Desgrezovi a jeho zapojení do jmenování tajného kralova může bylo skvělé. Nevím čím to je, ale vše co dělá ten ďábelský policajt je famózní a velmi čtivé. Dle mého názoru je to nejlépe napsaná postava z celé série. V každé knize úžasné tahá za nitky osudu Angeliky i když je stovky kilometrů od ní. Setkání s hrabětem de Barangem se mi líbilo, bylo mi ho chudáčka moc líto jak dopadnul po uprchnutí buřičky z Francie. Každopádně se alespoň trošku dozvidame co se děje v království slunce. Návrat Florimonda na konci mě potěšil.

05.09.2019 4 z 5

Angelika a ďáblice 2 Angelika a ďáblice 2 Anne Golon (p)

Celkově mě knihy s ďáblíci nebavili. Příběh mi přijde hodně neuvěřitelný. Nechápu proč ani jeden z ústřední dvojice neřekl druhému své obavy a podezření. Všechny obtíže, které zažili mohli právě odstranit díky komunikaci, která mezi nimi chyběla. Stejně tak i ostatní postavy uvažovali nelogicky. Proč Cantor a markýz Villadavray nic neřekli? Stejný případ je i u kapitána jednorožce a všech schovanek takzvané dobroditelky. Jedině koho kladně hodnotím je postava Piksareta, který si zachoval zdravý rozum. Taktéž nechápu proč Angelika nedocetla dopis do konce prostě podle mě autorka zbytečně natahovala děj. Přestože kniha obsahuje spoustu události a zvratů, tak mě nudila. Je to možná i tím, že sled událostí v pokračování je zbytečně zbrkli, jako by autorka potřebovala nahradit divokosti první část knihy. Paní kočku jsem si úplně zamilovala????

05.09.2019 3 z 5

Angelika a ďáblice 1 Angelika a ďáblice 1 Anne Golon (p)

První díl ďáblice je pro mě asi nejvíce nudná kniha z celé série. Vlastně se tam nic moc neděje a děj se zbytečně táhne. Dle mého názoru měla být kniha pouze jedna a značně bych prvotní část osekala, i když chápu že autorka potřebovala prvně ďáblíci vykreslit pozitivně. Přečetla jsem jí dvakrát a myslím, že se ke knize už nevrátím.

05.09.2019 3 z 5

Angelika a Nový svět Angelika a Nový svět Anne Golon (p)

Po prvním přečtení jsem z knihy úplně nadšená nebyla. Mohlo za to spoustu nových postav a tím pádem jsem si čtení moc neužila. Po druhém přečtení série jsem si avšak tento díl naprosto užila. Vnímala jsem každou podrobnost, která v následující dílech byla rozvedena a předtím jsem tyto souvislosti neviděla. Indiáni mě zrovna moc nebaví, avšak dva velcí náčelníci kteří jsou rivalové mě okouzlili a já si je zamilovala. Velmi mě pobavila výprava otce a syna za pomstou a Florimondovo komentování výpravy "příště s vámi ještě někam tak pojedu, to určitě " tak srdečně jsem se dlouho nezasmala. Dojalo me vzpomínky Florimonda na svého mrtvého bratra. A naposledy bych se chtěla zmínit o tom, čím mě paní hraběnka pěkně naštvala. Neustále se boji a vzdychá pouze nad Joffreyem, ale mám pocit jako by se nebála o své děti. Vždy se zmiňuje jen o strachu o manžela a já jako matka se s tím nemůžu ztotožnit. Totálně mě ale nadzvedla tím, jak byla protivná na Cantora a uvažovala že ho vyhodí s Wapassu. V tu chvíli jsem měla chuť skočit do knížky a pořádně s ní zatřást. Vždyť to, že se Cantor choval k Honorine špatně má svůj důvod. Kdyby si s ním okamžitě promluvila a vše vysvětlila jak se nakonec i stalo, ale až po pár incidentech, tak by určitě své chování hned změnil. Strašně mě tím iritovala a ještě přilévala olej do ohně tím, že ten rozhovor neustále odkládala a pak ho chtěla že všechno vinit. Díky tomuto hodně v mých očích poklesla.

05.09.2019 5 z 5

Angelikino víťazstvo Angelikino víťazstvo Anne Golon (p)

Velká škoda, že je to poslední kniha série. Po přečtení ve mě zůstal pocit neuzavřeného příběhu, hlavní postavy své čtenářské linky ještě nemají uzavřené. Jak ráda bych si přečetla království Francie. Každopádně se mi na knize líbilo, že z ní dýchá návrat do Francie. Vše nasvědčuje tomu, že se Angelika chystá na cestu zpět na rodnou půdu. Velmi jsme ocenila, že Cantor dostal v knize velký prostor. Jeho milostná aféra mě pobavila a jak se zbavil hlavní záporné ženské postavy bylo skvělé. Wappasu mě bylo neskutečně líto, ale náhlý příchod černé sutany byl famózní. Vše zlé co v Americe zažili, konečně bylo vysvětleno i když ten důvod tolika obtíží a zničených životů byl pro mě nepochopitelný. Každopádně i když jsem jezuitu neměla v předchozích knihách ráda, tak v této jsem byla smutná z jeho konce. Co se týká pana Lomenice raději škoda slov. Vývoj jeho postavy byl katastrofální. Nechápu kam zmizel můj oblíbenec. Zarazilo mě trošku přiznání Angeliky že ho milovala. Taktéž stránky o Ambroisine jsou velmi čtivé a skvěle uzavírají její dějovou linku. Pro mě však nejsilnější dojem udělala vsuvka s Desgrezem. Ach ta byla úplně dokonalá a nemůžu odpustit autorce, že nám neumožnila po těch letech jejich shledání.

31.08.2019 4 z 5

Angelika a její láska Angelika a její láska Anne Golon (p)

Pozor obsahuje spoilery
Kniha se mi líbila především kladně hodnotím, že jsme se konečně mohli dozvědět o tom co dělal Joffrey celou tu dobu kdy byl bez Angeliky. Děj který si hodně točil kolem hugenotů se dost táhnul a to mě pomalu přestával nebavit. Hodně mě iritoval pan Berne, kterého jsem si v předchozím díle oblíbila a nemohla jsem se s jeho chováním ztotožnit. Bohužel vzpoura, která vypukla na palubě a díky ní zbytečně zemřel kapitán Jason mě zcela naštvala a já bych k hugenutum nebyla rozhodně tak mírná. Naopak po vylodění v Americe se začínala kniha krásné vyvíjet. Dojala mě scéna s narozením miminka které neslo tak krásné jméno. Shledání Angeliky se svými syny bylo pro mě velmi emotivní. Taktéž velmi kladně hodnotím větší prostor, který v knize dostal Cantor. Kniha mě rozhodně nezklamala. Dokážu si představit, že tato kniha by mohla být i poslední v sérii i když samozřejmě bych přišla o spoustu skvělých scén které se vyskytují v následujících dílech.

30.08.2019 4 z 5

Brána do pekel Brána do pekel Kristýna Pivodová

Skvělé čtení, byla jsem přímo nadšená ze setkání mého oblibeneho týmu s nadporučíkem Krausem a psycholožkou Alicí. uvítala bych další knihu s příběhy, které vyšetřuje tato mordparta, kterou mám že všech policejních postav nejraději.

15.07.2019 5 z 5

Posedlá zlým duchem Posedlá zlým duchem Kristýna Pivodová

Příjemné čtení s troškou duchařských nádechem. Příběhy jsou krásně propojené vyšetřovacím týmem, který jsem si oblíbila (hlavně Alici a nadporučíka Krause)

15.07.2019 5 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Zatím nejlepší kniha série ani stránku jsem se nenudila, jen moc nemusím Richarda který je až moc zásadový. S vládcem města je podle mě mnohem větší legrace

04.05.2019 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Panebože to byla neskutečná jízda. Oceňuji změnu prostředí, která knize jednoznačně prospěla. Musím říct že Hugh je pěkný hajzlík, ale já si ho okamžitě zamilovala. Z celé série je to má nejvíce oblíbená postava a kdybych byla Kate, tak bych značně přemýšlela o výměně partnerů. Nemůžu si pomoct, prostě jeho postava mě zcela dostala. Doufám, že nakladatelství vydá i knihu o něm. Curana jsem měla několikrát potřebu něčím praštit úplně mě téměř celou knihu neskutečně vytáčel. Postava Barabase se mi začíná čím dále líbit. Jsem ráda, že alespoň na chviličku jsme si odpočinuli od Julie a Jima a dostali i prostor nové postavy jako Eduardo nebo Keira. Taktéž se musím zmínit o Saimanovi, který mě nečekaně mile překvapil.

28.04.2019 5 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Patří mezi mé tři nejoblíbenější z celé série a z prvnich pěti dílů je rozhodně nejlepší. Půlnoční hry jsou naprosto parádní. Žádnou stránku jsem se nenudila. Postava Hugha je výrazná a dává knize nový nádech. Konečně se dozvídáme původ Kate i když to bylo zcela jasné hned z první knihy. Čím častěji si knihu čtu tím více se mi líbí.

25.04.2019 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Tak tímto dílem jsem sérii absolutně propadla. Brano byl úžasným oživením knihy jen ten konec se mi nelíbil. Hlášky mezi Curanem a Kate mě vždy pobaví. Všechny postavy jsou skvělé. Hajzlík Red mi pil řádně krev. Konečně dostali víc prostoru mé oblíbené boudy s kterými se člověk nikdy nenudí.

23.04.2019 5 z 5