leona223 leona223 komentáře u knih

Smršť Smršť Jozef Karika

Kdybych tuto knihu začala číst už v knihovně, tak mě budou muset na konci půjčovní doby jednoduše vyhodit. I když ten konec byl pro mě už trochu náročnější, tak přesto se mi to hodně líbilo.

11.04.2024 5 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Napínavý román s dobře vykreslenými postavami, prostředím a celkovou atmosférou se dobře čte, i když chyby v překladu jsou hodně časté. Takže se mi jako obvykle nepodařilo vytipovat pachatele. Skvělé čtení, ostatně jako zatím vždy u Ch.Link.

11.03.2024 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Moje třetí a opět skvělá, čtivá, upřímná. Líbí se mi styl vyprávění, kniha je pro mě velkou inspirací.

22.02.2024 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Věrný popis života lékaře v rámci mise MSF v Kongu a na Haiti, se všemi peripetiemi, problémy, mnohdy s rozhodováním mezi životem a smrtí. I to, že si někdy s něčím neví až tak úplně rady, je zcela pochopitelné. Uvěřitelné jsou pocity bezmoci i pocity z co nejlépe odvedené práce v tamních těžkých podmínkách. Dojem z celé knihy: ještěže existují tito obětaví lékaři a zdravotníci, kteří pomáhají těm nejpotřebnějším i za cenu svého vlastního pohodlí a vymožeností našeho světa. Díky všem takovým.

11.11.2023 5 z 5

Opravdu chviličku mi trvalo, než jsem přišla na chuť jejímu humoru a pak už jsem se těšila na každý večer, kdy budu moct s Luckou šlapat a šlapat. Obdivuji ji, co všechno zvládla a už se těším na další 151. Ještě pořád mám knihy plnou hlavu a nějak se nemůžu začíst do jiné.

24.10.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Je mi úplně jedno, zda jde o fikci či o skutečný příběh. Nic to nemění na tom, že mě příběh zcela pohltil a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. I když moc ráda chodím po horách, tak Tribeč mě opravdu neláká.

05.06.2019 5 z 5

Římské prázdniny Římské prázdniny Zuzana Francková

Lehká oddechovka z míst, která jsou mi blízká.

30.05.2019 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Pěkná, čtivá, zkrátka skvělá!

28.05.2019 5 z 5

Mrtvý pohled Mrtvý pohled Bari Wood

Některé pasáže pro mě až příliš (zbytečně) drastické. Nemůžu si pomoct, za dvě.

01.01.2019 2 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Vždycky když sáhnu po některé z knih Joy F., těším se, že si opět počtu. I tady to nebyla výjimka, i když postavy a jejich chování byly mnohdy pro mě nepochopitelné, přesto a asi právě proto se mi to docela líbilo. Určitě stojí za přečtení.

23.05.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po přečtení několika desítek stran jsem film shlédla v TV. A vůbec toho nelituji, knihu jsem dočetla. I když psychothrillery nevyhledávám, nakonec se mi to docela líbilo. A souhlasím s "majáčkem", je to čtivé a celkem dobře propracované.

05.04.2018

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Kniha mě moc nebavila, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne, tak jsem dočetla. Nejvíce mi vadilo, že se děj neustále opakoval. Skoro jako by to ani B.W. nepsala...

27.03.2018 2 z 5

Osudu neujdeš Osudu neujdeš Stuart Woods

Příběh se mi moc líbil, na konci pro mě nečekané rozuzlení. A sympatické byly krátké kapitoly.

14.06.2017 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Po mnoha letech jsem opět sáhla po knize E.M.Remarqua. Naposledy jsem četla jeho knihy někdy na gymnáziu... a byl to můj oblíbený autor. A i po tolika letech mě nezklamal. Tuto knihu jsem četla nyní poprvé a byl to opět ten "starý" čtivý Remarque. Určitě se ráda vrátím i k těm, které jsem si kdysi oblíbila.

09.11.2016 4 z 5

Zlom času Zlom času Gilbert Sinoué

Romantický příběh pro ty, kteří mají Řecko v srdci (tak jako já) a nejen pro ně. Musím přiznat, že jsem to po první třetině chtěla vzdát, ale nakonec jsem dočetla až do konce.

18.04.2016 3 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Dočteno a chválím! Moc pěkně se kniha četla, žádné zbytečné slovo navíc. Čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Pěkný, vtipný manželský a rodičovský propletenec.

12.04.2016 5 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Upřímná zpověď: místy veselé, místy trochu smutnější povídání očima dítěte i dospělého s nečekaným koncem. I když jsem to tušila, tak jsem si moc přála konec jiný. Moc pěkná kniha a určitě se k ní brzy vrátím.

03.01.2016 5 z 5

Na slzy nebyl čas Na slzy nebyl čas Eva Brabcová

Pohodové čtení o tom, jak život přináší "kotrmelce".

19.08.2015 4 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Pěkné, čtivé. Trochu mi to připomínalo Věčný stripýz od téže autorky.

19.08.2015 4 z 5