lenyleny lenyleny komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Dočetla jsem, ale na mne je to až moc , no nevím jak to pojmenovat drsné, hrubé, chování někdy až patologické , no asi tak. Nevím zda se pustím do dalších dílů. Ale vlastně se to četlo dobře.

26.03.2024 4 z 5

Temný stín Temný stín Virginia Cleo Andrews

Některé části knihy byly až moc podrobné, jiné zase až moc strohé, přesto se mi tento díl líbil o trochu víc než první. Určitě si musím přečíst další díly.

14.03.2024 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královské dcery Elišky Adam ze Zbraslavi a případ královské dcery Elišky Hana Whitton (p)

Tento díl se mi líbil nejvíce. Není tak překombinovaný , četl se velmi dobře . Asi bych si uměla představit další díly.

13.03.2024 5 z 5

Anežka z Kuenringu Anežka z Kuenringu Hana Whitton (p)

Romantický příběh s historickým pozadím . Ale nějak moc mne nenadchl .

28.02.2024 3 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Jako ostatní díly se mi i tento líbil. I když.... některé pasáže moc překombinované, ale nejvíce mi vadil rychlý závěr, až nečekaně rychlý.

16.02.2024 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Mno.... asi jsem čekala něco jiného, ale jako takové shrnutí obou dílů asi ano. A ještě jedna poznámka k překladu, prosím kočky ani psi nepelichají, ale línají. Pelichají třeba slepice.

16.02.2024 3 z 5

Hodinky s lokomotivou Hodinky s lokomotivou Václav Čtvrtek (p)

Přečetla jsem knihu po čtyřech letech dalšímu vnukovi. Tomu se bohužel tyto příběhy vůbec nelíbily. Potvrdilo se co jsem napsala minule. Této generaci dětí se tato kniha tak nelíbí.

05.02.2024 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Jako vždy se mi líbil i tento díl. ale byl tak nějak moc smutný.

31.01.2024 5 z 5

Stopy v kolejišti Stopy v kolejišti Bohumil Lipert

Já tyto detektivky mám ráda. Nejsou překombinované a nevyžívají se v přemrštěném líčení krutostí.

30.01.2024 4 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Na tento díl jsem se těšila i proto, že kraj ve kterém se odehrává velmi dobře znám. A jako skoro vždy se mi příběh líbil.

30.01.2024 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Čtenářská výzva mne přiměla k přečtení jiného žánru, než běžně sleduji a čtu. A jsem ráda. Kniha mne vtáhla hned od začátku. Je to skvělé. Jen mi trochu vadily ty popisy technologií a procesů, ale to tam také vlastně patří. Vlastně nemá chybu. Takže velice doporučuji.

31.12.2023 5 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Tak další skvělý díl. Také poslouchán jako audiokniha. Sice je zde hrdina tak trochu za supermana, ale nevadí Při poslechu jsem vždy relaxovala a pomáhá mi to . A tak se těším na další díly.

17.12.2023 4 z 5

Zelenina v kuchyni celého světa Zelenina v kuchyni celého světa Libuše Vlachová

Potřebovala jsem radu a protože mám raději knihy než internet , sáhla jsem po této, dalo by se říci letité, knize. Mám ji mezi kuchařkami již opravdu dlouho. Je po mé mamince, která neustále zpracovávala produkty z naší velké zahrady. A tak nyní pomohla i mně.

17.12.2023 3 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Dobře se četla. Víc ke knize psát nebudu, jen to že mi připomněla moje mládí.

27.11.2023 4 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Poslouchala jsem jako audioknihu a možná i proto se mi hodně líbila. Není to sice historický román jak si představujeme, ale historická fakta to obsahuje určitě. Již se těším na další díly

14.11.2023 4 z 5

Zvěrolékař na sál! Zvěrolékař na sál! David Grant

Jsem zvyklá na knihy spisovatele Herriota, ale i tento styl psaní a takto podané vyprávění z veterinární říše není špatné a velmi dobře se čte. Takže zase budu mít co číst. Oddechovka a přitom se i něco nového dozvím.

14.11.2023 4 z 5

Čínská kuchyně Čínská kuchyně Miroslav Tomaník

Tak jsem se vrátila k receptům čínské kuchyně. V této knize jsou recepty docela snadné, surovinově dostupné a ani času u plotny moc nestrávíte. A to mi vyhovuje Prostě fajn.

02.11.2023 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Kniha se mi velmi líbila až na otevřený konec. Bude pokračování?????

05.10.2023 4 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Lov zvěře mi nic neříká , ale tato kniha se mi velmi líbila. Popis krajiny a atmosféry je velmi sugestivně napsaný. Když například popisuje vedro, sálající slunce, žízeň, tak to čtenář prožívá s ním (alespoň já ano). Tato kniha od autora, kterého jsem opakovaně nečetla mne docela nadchla.

03.09.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nejprve jsem viděla film a velmi se mi líbil, takový humor s nadsázkou. A na základě filmu jsem přečetla všechny následné díly. Ne každý se mi úplně zamlouval, ale byly to takové oddechovky. A tak jsem si jako oddechovku přečetla i první díl. Musím přiznat, že film se mi líbil víc. Také oddechovka ,ale asi nejpovedenější z celé série.

20.08.2023 5 z 5