lenulitah lenulitah komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Dávám nakonec plný počet. Je pravda, že začátek je nudnější, a málem jsem knihu odložila, ale od poloviny se děj rozjíždí a pak se to četlo samo..Hezká sonda do života na anglickém maloměstě.

01.11.2023 5 z 5

Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Martina Svobodová

Skvele napsané, pro mě nový pohled na Afriku.

28.09.2021 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvěle. První díl jsem sice přečetla jako poslední, ale vůbec to nevadilo. Podle me byl nejlepší. A i když obvykle tlustý knížky rada nemám, tuhle sérii jsem si užila.

03.06.2021 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělý román, už dlouho jsem si takhle dobře nepočetla. I když kniha není zrovna tenká, nemusela jsem vůbec přeskakovat, což dělám jinak dost často. Děj sice občas trochu přitažený za vlasy, ale líbil se mi moc autorův způsob vyprávění.

11.03.2019 5 z 5

Tunelem na svobodu Tunelem na svobodu John Fancy

Docela mi to připomnělo Sedmou rotu. Autor s humorem líčí, jak se snažil dostat z německého zajetí. Nechci snižovat jeho utrpení, ale když to člověk srovná s tím, co si prožili jiní v koncentračních táborech...

18.09.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ale co ten konec? Já ho nepochopila..Jinak výborné, děj je napínavý a má spád.

15.05.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Skvělá detektivka. Přemýšlela jsem jak divá, ale tohle rozuzlení mě nenapadlo..

18.04.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Čekala jsem detektivku a ona to byla spíš fantasy. Na mě byla až moc krutá a děsivá (co když takový přístav opravdu existuje??). Ale napětí a spád kniha měla a téma bylo taky celkem zajímavé.

19.03.2018 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Docela závidím autorce její elán, odvahu a silnou vůli. Stejně jako Masajka se mi kniha četla velmi dobře.

15.02.2018 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Tahle kniha je důkazem toho, že zamilovaní lidé nemyslí hlavou a chovají se jak pomatení. Kdyby se nejednalo o skutečný příběh, odložila bych ji po pěti stránkách, protože jednání hrdinky bylo pro mě naprosto nepochopitelné. Ale - kniha se mi četla dobře, je napínavá i plná zajímavostí, proto čtyři hvězdy.

11.02.2018 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Na mě tahle kniha byla až moc pochmurná a ponurá. Jedna otřesná událost následovala druhou. Část - Evička v nemocnici - jsem musela přeskočit. Spousta nevysvětlených záhad. Občas jsem se sice i zasmála (hlavně na posledních 3 stranách), ale - zlatý Aristokratky - to je aspoň pohodový čtení:-)

15.01.2018 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Hrozná doba, hrozná země, příběh ale skvělý. Jen ten konec se mi moc nezdál a stejně tak Lvova motivace při pátrání po vrahovi. Celkově se mi ale kniha líbila hodně.

19.11.2017 5 z 5

Boty Ricarda Jesuse Boty Ricarda Jesuse Patrick Chauvel

Další zážitky nepřemožitelného Patricka. Je opravdu k neuvěření čím vším si prošel a přežil. V téhle knize je i humor. Přesto se mi líbil víc Apač a Válečný reportér.

22.10.2017 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Skvělá kniha, úžasný příběh, napínavý a plný mouder. Konec - druhá verze příběhu - mě překvapil, bohužel spíš negativně. Budu muset o něm ještě popřemýšlet:-). A tvrzení, že po přečtení člověk uvěří v Boha, jsem taky moc nepochopila..

15.10.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Dobré - jako vždy. Nemůžu si ale pomoct - jiné díly (Sněhulák, Levhart) se mi líbily mnohem víc. Proto o jednu hvězdičku méně.

10.10.2017 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Pobavila jsem se. Nejvíc u titulní povídky, ta mi přijde skoro geniální.

28.08.2017 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Jedna z těch knih, od kterých se při čtení nemůžu odpoutat. Skvělý příběh odehrávající se v nehostinné krajině Islandu. Konec byl drsný..

23.08.2017 5 z 5

Výborný a vtipný. Nejvíc jsem se nasmála v první polovině při cestě po Nepálu. Knížka se mi dostala do ruky náhodou (cestopisy jinak nečtu) a jsem tomu ráda. Už se těším na další autorova díla.

23.07.2017 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Mě se to celkem líbilo. Je sice pravda, že jednání hrdinky bylo často dost přitažené za vlasy, málo uvěřitelné a nepochopitelné - vlastně celý její život byl takový. Ale jinak měla kniha spád, četla se dobře a člověk se i poučil.

12.07.2017 4 z 5

Skvělá kniha, která má téměř vše: je poučná, napínavá, dojemná i vtipná. Velmi dobře se mi četla.

06.07.2017 5 z 5