Lentilka45 Lentilka45 komentáře u knih

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Lisu Jackson mám načtenou a nedá se odepřít určitá podobnost některých částí příběhů. Tentokrát mě kniha dostala svým postupným odkrýváním skutečností, které se nedaly vůbec předem odhadnout. Konec knihy je přímo užasný a chrlí jedno překvapení za druhým, které vede k rozuzlení celé zápletky. Pravda je, že začátek knihy není až tak poutavý, ale i tak knihu hodnotím jako jednu z nejzdařilejších děl této autorky.

07.08.2014 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Kniha má spád, je čtivá, udržuje čtenáře v napětí. Pro některé brutální scény nedoporučuji citlivějším jedincům. Klíčové pasáže nejsou obaleny zbytečnými zápletkami. Super kniha.

01.01.2014 5 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Jedna z lepších detektivek od Lisy Jackson. Některé knihy se jednotvárně podobají, autorka využívá stejných obratů, přirovnání a popisů. Dala jsem si od této autorky chvíli pauzu a začetla se do jiných thrillerů. Proto se mi možná zdá, že Novicka je jedna z knih, která se této podobnosti vymyká. I tak dávám čtyři hvězdy, autorka mě svým stylem dokáže udržet v napětí, četba nepatří mezi náročnou a tudíž je vhodná ke každodenní relaxaci po náročné psychické práci.

04.11.2013 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Super děj, ale zbytečně roztahaný. Knihu bych si dokázala představit o sto stran tenčí.

27.10.2013 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Do první poloviny kniha ještě ušla, ale od druhé části jsem se nudila a dočetla jenom z přesvědčení, že kniha by měla být přečtená celá.

17.10.2013 2 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha se čte dobře, ale na můj vkus je psána dost pohádovou formou. Uvítala bych více akcí, aby čtenář ztratil iluzi toho, že nakonec všechno dobře dopadne.

11.10.2013 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Myslím, že kniha je určena náctiletým ..... do této kategorie již nespadám, ale hodnotím jako zajímavou, čtivou. Kniha by mohla nabídnout víc dějových pasáží.

06.10.2013 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Perfektně promyšlený příběh, poutavý, nápaditý, srozumitelný. Kniha se čte lehce, s nadšením a se zvědavostí, kdo z toho nakonec vyjde jako vítěz ............

02.10.2013 5 z 5

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Kniha mě moc neuchvátila, téma dobré, ale nevyhovoval mi styl psaní. Málo akcí, zbytečné pasáže, předvídatelné rozuzlení.

27.09.2013 2 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Přečetla jsem prvních sto stran, dál jsem se už nepřemluvila. Žádné dění, akce, nuda.

24.09.2013 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha patří právem do kategorie povinné četby středoškoláků.

22.09.2013 4 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Průměrná detektivka, přivítala bych více zápletek a nepředvídatelných situací. Některé pasáže by mohly být rozepsány hlouběji.

22.09.2013 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Strhující, úchvatný, srdceryvný, úžasný. Doporučuji.

14.09.2013 5 z 5

Temný safír Temný safír Lisa Jackson

Od této autorky jsem četla všechny vydané thrillery, které jsou skvělé. Historická romance Temný safír není špatná kniha, ale nijak obzvlášť mě nenadchla. Začetla jsem se až v poslední třetině knihy.

06.09.2013 3 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Stejně napínavá jako první díl. Už se těším na vydání poslední části.

30.08.2013 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Oceňuji velmi zajímavý námět. Kniha se čte velmi pěkně, doporučuji jako nenáročnou četbu.

25.08.2013 4 z 5

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Napínavá knížka o tom, co dokáže lidská posedlost a jeden nevinný večer. Srozumitelně psaná, nenáročná.

16.08.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První knížka, kterou jsem od autora četla. Zpočátku jsem měla problém orientovat se v jednotlivých pasážích, ale ve druhé části jsem už získala nad knížkou přehled a s chutí jsem jí dočetla.

12.08.2013 4 z 5

Proč má dcera? Proč má dcera? Barbara Delinsky

Nenáročné a lehké čtení, doporučuji pro zklidnění po náročném dni.

09.08.2013 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha plná napětí a nepředvídatelných situací. Autorka udržeje čtenáře v napětí do poslední chvíle, ani poslední stránka není ochuzena o překvapivé rozuzlení. Ačkoliv se jedná o detektivku, doporučuji přečíst i dívkám a ženám, kterým chybí dostatek sebevědomí a mylně se domnívají, že si lásku a náklonnost partnera mohou koupit penězi a pro svého vyvoleného jsou ochotny opakovaně překračovat morální hranice a ztrácet svoji důstojnost.

05.08.2013 4 z 5