lentilka_007 lentilka_007 komentáře u knih

Moje klasické hudební nástroje Moje klasické hudební nástroje Emilie Collet

Jediné, co mě u Svojtky prudí jsou ta zvířata. Knížky by mohly fungovat dobře i kdyby aktéry byli lidé. Nebo ať tedy aspoň není myš zelená.

13.07.2023 4 z 5

Luna z lůna Luna z lůna Barbora Englischová

(SPOILER) Ach, takové smíšené pocity.
Téma má originální a dobrý potenciál, ale přišlo mi nevyužité.
Celé to navíc občas dost skřípe v logice.
Předškolák tlumočící filosofická moudra hodná vysokoškoláka, absence otce v celém příběhu a přesto těhotná maminka, Luna všude zobrazovaná stejně stará jako ostatní
Kapitola s pointou je tak nějak vecpaná na konec knihy, jakoby autorka měla pocit, že musí ještě něco přihodit k příběhu.
Pravopisné chyby tahaly za oči, pokud to prošlo korekturou, je to hodno reklamace.

Škoda nevyužitého potenciálu.
Věkově moc netuším, pro jaké děti je to už uchopitelné. Možná tak kolem 12 let.

13.07.2023 3 z 5

Dřív, než půjdem spát Dřív, než půjdem spát Petr Wagner

Předspánkové pohlazení pro dětskou i dospělou duši. Obrázky jsou moc hezké, také jakoby zklidňující. Verše jsou milé, nic stupidního, jak někdy v dětských knihách bývá.
Jediný malý nedostatek je měkký papír, ale pokusím se uchránit knihu od zvídavých dětských ruk.

03.05.2023 5 z 5

50 věcí, které jsem ti měla říct 50 věcí, které jsem ti měla říct kolektiv autorů

Mno, měli ji ve slevě z cca 350,- na 49,-
Letmo jsem nahlédla a vzala, název vypadal prakticky…
No, beru to jako poplatek za uhlíkovou stopu při cestě letadlem-stopa vznikla a já můžu trochu aspoň ulehčit svědomí…
Kniha zhola k ničemu. I do knihobudky ji budu dávat pod rouškou tmy. :-)
Mix zásad slušného chování pro předškoláky, pár základních návodů na vaření, zdravověda mezi recepty na dort…
Za vše asi mluví kombinace dvou kapitol: Jak rozdělat oheň a vzápětí Jak uhasit požár…

Možná pro naše VŠ studenty s Aspergerem, kteří poprvé bydlí bez rodičů… Ale ti by nejspíš nepřežili chaotické řazení kapitol.

25.01.2023 odpad!

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Poslouchano jako audio a po case me nebavila, ale doposlouchala jsem ji. Vychova ve stylu Homera Simpsona a casto se opakujici myslenky a nazory napric knihou.

24.09.2022

Praktický návod na dojčenie Praktický návod na dojčenie Andrea Poloková

Kniha existuje i v české verzi. Je skvělá, protože obsahuje názorné fotografie a ne nejasné kresby, jako mnoho jí podobných počinů. Pro prvorodičky určitě doporučuji. Přečtena za jedno odpoledne, ale až se mimčo narodí, učitě se k ní budu ještě vracet.

30.04.2022 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tak nevím, asi mě ta hlubší linka nějak minula. Ani po vyhledání výkladu knihy se to moc nezlepšilo. Ale kniha nebyla dlouhá a hodí se do kávové čtenářské výzvy, takže dobré.

04.01.2022 2 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

"Nene, to jako fakt?"
To byla myšlenka, která mě provázela od přečtení úvodu po konec celé knihy. Důvody byly dva:
1. Fakt ji tolik lidí vychvaluje a doporučuje?
2. Fakt někdo, kdo učí na VŠ, vydá knižně plagiát bez citací a ještě to v úvodu otevřeně přizná?? Za to se snad studentům vrací i dvoustránkové seminárky...

Pokud o psychologii něco víte, knížka vám moc nedá. Pokud o ní nevíte nic, řekla bych, že může být až nebezpečná. V řadě obecných informací na úrovni wikipedie se skrývá i několik dogmat, která jsou podávána bez širšího kontextu.
Z důvodu absence citací se pro nepsychology snadno autorův názor zamění s psychologickými fakty, což pro autora mohlo být pohodlné (a možná i žádoucí?), ale pro čtenáře je to dost zavádějící.

Jednu hvězdičku dávám jen za autorův záměr napsat knihu o psychologii záživnou formou. Záměr dobrý, výsledek za mě tedy ne...

13.07.2021 1 z 5

Zakázaná učebnice koučování Zakázaná učebnice koučování Magdalena Vokáčová

Co se knize nedá upřít je její originální pojetí, kdy je pár těch nejzákladnějších koučovacích metod podáno formou deníkových zápisů účastníků výcviku.
Pokud nemáte o koučování žádné informace, je to fajn knížka na úvod. Pokud už jste absolvovali nějaký kurz nebo výcvik, je to spíš beletristická jednohubka na pláž, když chcete odpočívat, ale zároveň mít pocit, že čtete něco trochu k věci.

31.05.2021 4 z 5

Manuál profesionálního kouče Manuál profesionálního kouče David Wood

Kniha se prodává za poměrně vysokou cenu (s ohledem na její nevelký rozsah) a proto jsem očekávala, že za tyto peníze dostanu nějaké hodnotné informace. Bohužel, nestalo se tak.

Kniha velmi trpí neaktuálností - český překlad z roku 2012, anglický originál zmiňován vůbec není (?!), ale pravděpodobně z roku 2005.

V knize je mnoho pravopisných chyb, chybně zapsaných odkazů a některé z odkazů již nefungují. Jeden dokonce hlásí nebezpečný obsah a byl antivirem zablokován.
Odkazy vedou na různé weby se stejnou grafikou, které mají design z doby vydání anglického originálu a nabízí jen další CD a přístupy k přednáškám autora, jejichž datum vzniku pravděpodobně bude už taky před mnoha a mnoha lety a tudíž mě rozhodně neláká k investici. Nevím, zda tehdy nešlo technicky vytvořit jednu stránku s více záložkami, ale takto je to opravdu velmi nepřehledné.

Rady k propagaci přes internet jsou už docela retro, protože opomíjí potenciál sociálních sítí, které v době psaní originálu moc nebyly.

Když to shrnu, je tam pár dobrých myšlenek, jak nabízet první koučovací setkání, ale cena knihy rozhodně neodpovídá tomu, co člověk získá.
Pokud byla překládána jako pomoc českým koučům, chápu, že nemá profesionální korektury, ale pak by tomu měla odpovídat cena.

06.05.2021 1 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Audioverze knihy je moc povedená, už si ani nedokážu představit, že bych knihu jen četla, ztratila by pro mě část svého kouzla. Myslím, že ani ve čtvrtém dílu děj neztrácí na dechu a autor opět nezklamal. Moc milá série knih.

13.03.2021 5 z 5

Audioverze této knihy přidává na kvalitě velmi výrazně. Kniha je skvěle namluvená a závěrečná meditace je moc fajn.

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Moc milé čtení - s moudrostí podávanou zlehka a stravitelně.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Posloucháno jako audiokniha a byla to jedna z nejlépe namluvených audioknih, co jsem slyšela. Základní myšlenky buddhismu podané milou a záživnou formou, na každodenních příkladech z kočičího i lidského života. Super nápad na příběh.

20.02.2021 5 z 5

Vločka v plamenech Vločka v plamenech Jan Č. Galeta

Uf, blbost tak na úrovni středoškolské slohovky. Naštěstí přečteno za půl hodiny. Za mě ne.

14.02.2021 1 z 5

Designérem vlastního života Designérem vlastního života Dave Evans

Kniha podává několik zajímavých tipů a myšlenek. Ve své druhé časti ale už dost prořídla a odpočítávala jsem stránky do konce. Americký styl a způsob psaní mě místy hodně lezl na nervy.

26.01.2021 2 z 5

Placatý králík Placatý králík Bárdur Oskarsson

Moc hezké kresby i myšlenka

16.01.2021 4 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a místy byla trochu hůře stravitelná (chyběly vizuální grafy, obrázky, odkazy apod.) - věřím, že tištěný formát jí bude sedět více.
I přesto mi přijde pro dnešní dobu velmi užitečná a našla jsem si v ní pár dobrých tipů, ačkoli mobilní telefon ani sociální sítě nejsou u mě naštěstí mimo kontrolu.

03.01.2021 4 z 5

Dopisy od Felixe Dopisy od Felixe Annette Langen

Moc hezký koncept knihy doplněné obálkami s dopisy z různých koutů světa. Jsem ráda, že se mi ji podařilo sehnat.

01.01.2021 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Kniha pro mě byla originálním pohledem do autistického světa i když s těmito lidmi pracuji.
Mrzelo mě, že se více nevyužil potenciál postavy Ricka, ale jinak chvílemi i moc napínavé čtení.

01.01.2021 4 z 5