Lensiiee Lensiiee komentáře u knih

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Zajímavá kniha a moc smutný příběh. Bohužel zpracování knihy je ještě smutnější. Chyby, překlepy, chybějící slova. Několikrát jsem přemýšlela, že knihu odložím a nedočtu. Bohužel se tento fakt podepisuje na mém hodnocení :-(

09.01.2019 3 z 5

Síra – Život Mohameda Síra – Život Mohameda Bill Warner (p)

Kapitola první: Nejjednodušší způsob jak se seznámit s islámem je poznat Mohameda. Jeho životopis se nazývá síra a tato kniha je jeho zhuštěnou verzí.
Relativní velikost textů trilogie ( Islámu): 60% Hadíth, 14% Korán, 26% Síra.

Tato brožurka má několik velkých plus. 1. Informace - rozhodně se jedná o souhrn několika důležitých faktů o životě proroka Mohameda a o založení islámu, 2. Zdroje - u každého odstavce je řádně uveden zdroj a čtenář má možnost si všechny informace dohledat. 3. Přehlednost - zpracování na jedničku.
Rozhodně se však nejedná o dílo, které vám odhalí taje islámu a po přečtení budete chápat muslimskou víru. Kniha nám sice nabízí určitý pohled na Islám, ale opravdu je to jen zlomeček. V této knize se informace opakují. Někdy i celé věty. Ruku na srdce, ale kdo v souvislosti s Mohamedem ještě neslyšel nic o Áiše? Mě osobně by zajímaly informace i ostatních manželkách, když už se rozhodnu přečíst si něco o životě Mohameda.
Takže pokud opravdu chceme vědět něco o islámu, jako první či doplňující krok ano. Jediný krok? Rozhodně ne!

04.07.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Ty kráso ❤

10.04.2015

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Poslední dobou jsem se nemohla do žádné knížky pořádně začíst. Vášnivý svůdník však z řady vybočil. Ty dvě mají vážně talent. V průběhu knihy jsem dokonce nutila svého francouzského kamaráda předčítat mi ve francouštině. Záměrně jsem vybrala životopis Exupéryho a tvářila se, že to potřebuji kvůli práci :-D

18.02.2015 5 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Hrůza a děs!!!

25.10.2014 1 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Člověk by řekl, že po dvanáctém díle už musí být fanoušci této série nasycení a bez počátečního nadšení. Já teda nevím jak vy, ale já jsem opět nadšená. Jako vždy plné napětí, akce a citů. Už teď se nemůžu dočkat dalších dílů :-)

19.10.2014 5 z 5

Cesta životem.. Cesta životem.. Petr Hait

Nádherné básně současného českého básníka s velkým srdcem.

23.07.2014 5 z 5

Korea Korea kolektiv autorů

Perfektní, ucelené informace.

23.07.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Miluji Dana Browna, ale Inferno je pro mě zklamáním. Nuda a neoriginalita. Líbí se mi ten nápad, ale zpracování už méně. Chtělo by to vymyslet něco nového.

23.07.2014 3 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Do dalších dílů už nejdu. Asi jsem na to už moc stará, ale nenapadá mě jiné hodnocení než nuda, nuda a zase nuda.

17.04.2014 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Za mě 1* a co na to Helenka Vondráčková?

08.03.2014 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Právě jsem ji dočetla a hlavou se mi honí myšlenky CO TEĎ? JAK MÁM BEZ NICH ŽÍT?
Posledních několik stránek jsem probrečela. Nechápu, proč to trvalo tak dlouho než jsme si mohli tuto trilogii přečíst. Doufám, že se brzy dočkáme překladu některého dalšího díla od Paulliny Simons. Tato autorka si jistě zaslouží, aby byly její knihy čteny.

14.12.2013 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Když jsem doma poprvé navrhla, źe budeme ćíst Dášeňku, dostala jsem od své čtyřleté dcery tuto odpověď: Tu nechci, ta mě bude nudit! Nenudila. Naopak. U četby jsme se bavily obě dvě.

02.11.2013

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

J. R. Ward rozhodně má ještě co nabídnout. Opět pestrá škála postav a osudů.

27.10.2013 5 z 5

Nádherný příběh o kouzelných lidech s překrásnou obálkou.

29.09.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kniha malá rozsahem o to větší však svým posláním.

23.09.2013 5 z 5

Chyť si lelka na udici Chyť si lelka na udici Jindřiška Ptáčková

Líbí se mi střídání poezie s prózou, ale to ja asi tak vše. Pro děti zbytečně složité. I já jsem kolikrát nevěděla co vůbec čtu.

23.09.2013 2 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Napětí a akce od začátku až do konce. Podle mě nejlepší díl z celého platnéřského cyklu.

23.09.2013 4 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Důstojné zakončení trilogie

23.09.2013 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Pro mě překvapení roku. Takhle si představuju oddechový román pro ženy a navíc neuvěřitelně vtipný. Díky autorce za Chrise a spol. Kdyby to byl Pepa a Matouš s Frantou, bylo by to úplně o něčem jiném.

23.08.2013 5 z 5