lenkaknel lenkaknel komentáře u knih

Kuře na švestkách Kuře na švestkách Marjane Satrapi

Oproti předchozím příběhům docela zklamání.

14.04.2016 3 z 5

Strážkyně podsvětí Strážkyně podsvětí Elizabeth Peters (p)

Nechápu, proč si manželé Emersonovi už zase vykali... Ano, je to detail. Dle mého však celkem zásadní detail.

01.03.2016 4 z 5

Glencoe Glencoe Charlotte Lyne

Veliké, převeliké zklamání... Kniha má sice nádhernou obálku, ale to je tak asi jediné, co se mi na ní líbilo. Nevím, zda za to můžou hodně nesympatické postavy, nečtivost (nevím, jak jinak to nazvat), nebo pro mě evidentně nezajímavé téma, historické období... Nechce se mi věřit, že knihu napsala stejná autorka jako Kainovo dědictví. Končím na str. 126 a vracet se k ní nebudu.

05.02.2016

Lev v údolí Lev v údolí Elizabeth Peters (p)

Jediná věc, se kterou jsem měla po celou dobu příběhu zásadní problém je to, že si Amelie s Emersonem vykali (po dvanácti letech manželství!). Tohle paní překladatelce fakt ujelo.

20.12.2015 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder se mi moc líbila. Až jsem z toho sama byla překvapená, protože při prvním kontaktu v knihkupectví jsem si říkala "co je to proboha za blbost". Nicméně semínko zájmu bylo zaseto... A postupně, živeno komentáři u knihy, rostlo v touhu si ji přečíst. Ovšem jak už to bývá, i tady se vyskytl problém. Problém v podobě neoznačených spoilerů. Takže tu zásadní informaci o její osobě, kterou jsem se měla dozvědět se zatajeným dechem na konci...jsem znala už od začátku. A věřte mi, že čekání AŽ se to dozví, není nějak zvlášť vzrušující. Proto si na závěr dovolím menší radu: Pokud uvažujete, zda se do čtení pustit, neprocházejte zdejší komentáře a jděte do Cinder naslepo. ;-)

28.11.2015 5 z 5

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

Atlantský svět mě spíše zklamal, pro samé přeskakování z modulu do modulu mi to celkem připomínalo tu hru "Kloboučku hop". Ale s koncem jsem docela spokojená, takže 4*.

28.11.2015 4 z 5

Signál Signál Patrick Lee

Já to mám přesně naopak :-) Trochu mě zarazilo, že v knize nebyl jediný odkaz na první díl... jako by se vůbec nestal. Ovšem jestli u nás autorovi vyjde další knížka, tak po ní rozhodně sáhnu.

25.11.2015 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jen mě vždycky zarazilo, když jsem narazila na větu, že Země dorůstala, případně byla v úplňku. :-) Tak jako ostatní knihy Meyerové je i Nejkrásnější záležitost na pár hodin. A jsem ráda, že konečně díky knize chápu, kdo je Winter a jak k ní Levana přišla. Doporučuji Nejkrásnější číst až po Cress, protože jinak vám uniknou některé souvislosti. ;-)

24.11.2015 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Měla jsem trochu obavy, jestli si Vidořád udrží úroveň prvního dílu, a s radostí říkám, že byly zcela zbytečné. Normálně se sice považuji za mírumilovnou osobu, ale za ten konec bych autorku nejradši uškrtila. Do třetího dílu minimálně tři roky... Tohle nám přece nemůžeš dělat, Samantho!

22.11.2015 5 z 5

Udělej si svoji knihu - 400 stran pro vaše nápady Udělej si svoji knihu - 400 stran pro vaše nápady neznámý - neuveden

Fantastický nápad, který vznikl vlastně omylem. Už dvakrát jsem ji dala jako dárek a pokaždé udělala velkou radost. :-)

18.11.2015 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Jak se říká...opakovaný vtip přestává být vtipem.

16.11.2015 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Opět extrémně čtivé, teď už jen dlouhé čekání na Winter...

29.09.2015 5 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Že nemám čekat mnoho, jsem věděla už od začátku. Ale že mé už tak nízké očekávání bude ve výsledku zklamáno... to jsem opravdu nepředpokládala. Příběh mě začal zajímat až těsně před polovinou (jinou knihu bych už dávno odložila), a i tak mě neupoutal natolik, abych každou volnou chvilku trávila s knížkou v ruce a hořela zvědavostí, jak to dopadne. Škoda. A já se tak těšila.

27.09.2015 2 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Nedočetla jsem...napoprvé. Napodruhé jsem zhltla celou ságu.

23.09.2015 5 z 5

Jeho Veličenstvo Bertie Jeho Veličenstvo Bertie Stephen Clarke

Biografie obvykle moc nečtu, protože mě nebaví. V případě Jeho Veličenstva Bertieho jsem udělala výjimku. A jestli pan Clarke napíše další životopis, udělám ji znovu. Bavila jsem se přímo císařsky! :-)

22.06.2015 5 z 5

Na útěku Na útěku Patrick Lee

Mé nadšení je obrovské! Můžu říct, že všechny ty přívlastky, které knize anotace přiřkla, ani trochu nepřehánějí. Svěží, čtivý, akční, strhující, promyšlený, překvapivý... Ať použijete kterýkoliv, budete mít pravdu. A když použijete všechny, tak taky.

17.06.2015 5 z 5

Petr, Ida a miminko Petr, Ida a miminko Grethe Fagerström

Jako malá jsem si ji moc ráda prohlížela, :-) Bohužel nevím, kde je jí konec...

15.06.2015

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kde začít... Je to rok nebo dva zpátky, co jsem se Stmívání pokoušela číst poprvé... Musela jsem to ovšem velice brzy vzdát, protože mi Bella tak strašně lezla na nervy, že jsem to ještě nezažila. Letos jsem si ho dala do Výzvy jako knížku, která mě děsí (protože vystát Bellu bude fakt horor). A jak tak ubíhala stránka za stránkou, kladla jsem si otázky: Jak je to možné? Jak to, že mě ta holka vůbec nerozčiluje? Před chvílí jsem dočetla, a kromě toho, co udělala na tom letišti, žádné výhrady nemám. Dokonce zjišťuji, že se mi to i celkem líbilo... :-)

06.05.2015 5 z 5

Kniha je poměrně krátká, má 300 stránek a je menšího formátu (četla jsem vydání z r. 1961). Povídky jsou rovněž krátké, navíc Čapek píše čtivě. Tak proč jsem ji četla tři čtvrtě roku? Nevím. Vůbec mě nebavila a musela jsem se do čtení dost nutit.

26.04.2015 2 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Tam byl humor? Kde? Zjevně mi nějak unikl. Srovnávat se Staříkem nebudu, protože v tomto směru se myslím není o čem bavit. Jinak se připojuji k ostatním: neztrácejte s Fakírem čas (zvlášť v dnešní uspěchané době, kdy je ho tak málo). Naprosto IKEU chápu, že se od toho distancovala.

09.04.2015 1 z 5