lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Příběhy ze staré Anglie Příběhy ze staré Anglie Agatha Christie

Já hrůzou lapám po dechu u detektivek Ch. Cartera, znechuceně se šklebím u severských detektivek, ale A. Christie, u té si lebedím. Pravda, pan Poirot mi u těchto dvou příběhů chyběl, nicméně na kvalitě to rozhodně neubralo. Vůbec nemusí téct potoky krve a přesto je Agatha Christie právem královnou.

10.09.2022 4 z 5

Žena noci Žena noci Nancy Price

Nedočteno. Dá se to vůbec říci, když jsem skončila na straně 34, to jsem v podstatě se čtením ani nezačala. Ale mně to tak nebavilo, i těch pár stran mi lezlo na nervy. Další z knih, která mi dlouhá léta zbytečně zabírala místo v knihovně. Kdysi jsem četla od autorky "Noci s nepřítelem" a to bylo fajn. Možná jsem měla knize dát větší šanci, ale viděl někdo můj seznam Chci si přečíst? Co dodat :-)

05.09.2022

Pád Pád Maya Banks

Já fakt nevím co mají tihle sexy manipulativní chlapi s jídlem. Není to poprvé, co jsem četla podobnou knihu a skoro pokaždé se tam řeší hlavně aby hrdinka nebyla hladová. Nějaká obsese, asi. Bylo to natolik průměrné, že další dva díly číst zřejmě nebudu. Leda, že by přišla krize :-)

03.09.2022 3 z 5

Aaricie Aaricie Jean van Hamme

Jak mě mrzí, že mi není dáno číst posloupně. Tak tedy díl 14. Zde jsem poznala ve čtyřech příbězích Aaricii, Thorgalovu dětskou lásku. Kresby krásné, příběhy jsou za časů Vikingů a Odinovo bohů.

31.08.2022 4 z 5

Dítě z hvězd Dítě z hvězd Jean van Hamme

Líbila se mi Vlčice- náhodně půjčený komiks, tak jsem se podívala v knihovně po dalších dílech a je jich žalostně málo. Nu, nevadí. Dítě z hvězd- 7.díl, tvořený třemi příběhy, nám ozřejmí Thorgalův původ. Kresby krásné, text srozumitelný.

31.08.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Ach, ta nostalgie. Vrátila jsem se do dávných dětských let s Honzíkem a jeho barevnou kuličkou. Svým holkám jsem ji nečetla, raději si vybíraly Disneyovky v knihovně, nad nimiž jsem protáčela oči zase já. Samé ilustrace, čtení minimální. Honzíkova cesta - je se svými družstevníky, kdy všechno patřilo všem, poplatna té době, kdy mě to jak malou míjelo a teď už je to jen historie. Přesto Honzík do mé knihovny prostě patří.

29.08.2022 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Saturnin od pana Jirotky byl, je a bude jen jeden. Nicméně Saturnin pana Macka mě bavil. Co mě ale nebavilo, byly převzaté hlášky a nejkrásnější úsměv či ústa slečny Barbory, které byly pomalu na každé stránce.

28.08.2022 3 z 5

Obsedantně-kompulzivní porucha a jak ji zvládat Obsedantně-kompulzivní porucha a jak ji zvládat Ján Praško

Lidé žijící s touto poruchou to opravdu nemají snadné. Tato knížečka nám velmi srozumitelně OCD představuje a ukazuje možnosti, jak se s tím pomocí terapeutů a medikace dá bojovat, nejlépe nechat úplně vymizet.

17.08.2022 4 z 5

Dobrodružky Dobrodružky Ivana Peroutková

Příběh dvou čtrnáctiletých dívek. Je psán formou zápisků, které píše jedna dívka té druhé. Obě mají rodinné problémy, které se rozhodnou řešit po svém. Nesedlo mi však jisté filozofování a která dívka v tomto věku by si jako letní čtení vybrala Platóna. Na druhou stranu, paní Peroutková psát rozhodně umí.

17.08.2022 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Vážně nevím kam až sahá zvrácená představivost pana autora jak zabít člověka, no nechám se překvapit dalším dílem. Ale až po pauze :-)

14.08.2022 4 z 5

Americká sprcha Americká sprcha David Teichmann

Nedočetla. Na knihu jsem se těšila, mladý kluk jako au pair v Americe má na starosti 4 hyperaktivní děti, to přece zní super. No ale tohle, nevadily mi stručné zápisky, ale co mi neskutečně lezlo na nervy byla nadmíru používaná přirovnání. Zřejmě to autorovi přišlo vtipné.

11.08.2022 2 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tara vyrůstá v mormonské rodině, které vládne pevnou rukou otec stižený duševní poruchou. Rodina odmítá školní vzdělání, lékařskou péči, připravují se na konec světa. V 17 letech se Taře podaří od rodiny odpoutat a začne se vzdělávat. Rodinná pouta jsou ale velmi silná a dívka je zmítaná rozporuplnými pocity. Její víra a oddanost otci versus svět a škola tam venku. Je to skutečný příběh této doby a je to velmi emotivní a často nepochopitelné vyprávění.

10.08.2022 4 z 5

Kuře na švestkách Kuře na švestkách Marjane Satrapi

Komiks, který nám dává nahlédnout do života muže, jenž se rozhodl zemřít. Podíváme se do minulosti i daleké budoucnosti a pochopíme, že ztráta milovaného hudebního nástroje nebyla jediným podnětem ke smrti.

02.08.2022 4 z 5

Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Bram Stoker

Dracula v komiksu a proč ne, naopak, ač vlastním originál, jiné zpracování mě vždy jaksi obohatí. Kresby byly temné a působivé, text po straně se četl hůře.

01.08.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh Zuzany a jejích dvou kamarádů z dětství. Oba ji milovali, každý z nich jinou láskou. Pak přijde válka a dívka je poskvrněna žlutou hvězdou. Koncentrační tábor - jizvy na těle i na duši. Zuzana mi jako postava příjemná nebyla, postupně jsem však obdivovala její sílu. Sílu přežít.

31.07.2022 4 z 5

Ještě jeden croissant na cestu Ještě jeden croissant na cestu Felicity Cloake

Kdo má rád knihy o jídle a Francii k tomu, pak je pro něj tahle kniha jak dělaná. Autorka se v protiváze ke svému občas až obžerství rozhodne podniknout cestu po Francii na kole. Cestou ochutnává více i méně známé pokrmy a hledá ten nejlepší croissant. Není to čtení napínavé, je to o jedné gurmánce ve zpocené lycře. Pominu občasné překlepy v textu a sem tam nepřeložené francouzské slovo či věta.

28.07.2022 4 z 5

V kůži Woodyho Allena V kůži Woodyho Allena Stuart Hample

Stuart Hample - odkud to jméno znám, aha - Pane, vy jste vdova! Tak jsem zkoumala a opravdu, tvůrci tohoto skvělého českého filmu si vypůjčili pro jednu z postav jméno kreslíře Woodyho stripů. Úvod pana Hampla, seznámení s Woody Allenem, samotné stripy, to vše bylo fajn. V momentální situaci je pro mně ovšem nešťastně řešený formát knihy, proto ji nedočtu, ale nevadí. Fanoušky Woody Allena určitě potěší a pobaví.

24.07.2022 3 z 5

Záhada zlatého draka Záhada zlatého draka Frédéric Lenormand

Zřejmě nostalgie mě zavedla ke knihám , které jsem před lety měla v oblibě. V knihovně v novinkách byl Soudce Ti a až doma jsem překvapeně zjistila že pod jiným autorem. Nebylo to špatně napsané, ale příště bych dala přednost původnímu autorovi - Robert van Gulik.

21.07.2022 3 z 5

Vlčice Vlčice Jean van Hamme

Měla jsem chuť na další komiks a čistě podle obálky jsem zvolila a zklamaná nejsem. Divocí Vikingové, solidarita ženy a zvířete v těžké hodince, ilustrace, bylo to fajn. Zřejmě se mrknu po dalších dílech, začínat 16. není můj styl :-)

20.07.2022 4 z 5

Dítě s hvězdičkou Dítě s hvězdičkou Loïc Dauvillier

Tatínek situaci se žlutou hvězdou přišitou na kabátě podá malé dceři jako hru - budou z nás šerifové. Bohužel je rok 1942 a ve Francii šerifové nejsou, zato zde žije spousta Židů.
Je to komiks určený dětem, mladší děti budou mít po přečtení jistě spoustu otázek.

20.07.2022 5 z 5