lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Nestihla zařadit do předvánočního času, ale nevadí. Tři povídky od různých autorů. Můj dojem zkazila ta poslední, taková česká Bridget Jones. Bohužel sníh jsem si letos, uvázaná doma, neužila, tak alespoň v knize :-)

15.01.2023 3 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Autismus je pro nás tak těžko chápající svět, jak těžký je potom náš svět pro autisty. Poněkolikáté jsem se setkala s tím, že autisté nelžou. Pokud správně položíte otázku, dostanete vždy pravdivou odpověď. Patnáctiletý Christopher by rád vypátral, tak jako jeho hrdina Sherlock Holmes, pachatele činu. V tomto případě jde o zabitého psíka. Otec mu to ovšem striktně zakáže. A pak Chlapec zjistí, že mu blízká osoba lhala a to nejednou a dostane strach. Poprvé v životě je na vlakovém nádraží, ve vlaku, v metru, v Londýně. Christopherovi v životě pomáhá matematika, pomocí ní zvládá životní situace, pro nás ostatní tak všední. Bylo to čtení zajímavé a hodně poučné. Ne každé řvoucí dítě v plném obchodě musí být nezvladatelný rozmazlenec.

11.01.2023 4 z 5

Setkání o Vánocích Setkání o Vánocích Abby Clements

Dvě přítelkyně, každá z jiného prostředí, si v předvánočním čase vymění bydlení. Londýn versus malá vesnice. Obě si v té výměně najdou to své - jedna přidá, druhá naopak zpomalí. Chvílemi mi kniha přišla tak nějak nudná, pak se četla zase lépe. Co se týká vánočního tématu, nijak zvlášť mě nenaladila.

19.12.2022 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Romantický příběh plný sexu. Ale také bolesti. Miles a Tate, od první chvíle vzájemná přitažlivost s jednou dohodou - půjde jen o sex. Tate by ráda víc, ale Miles už milovat neumí, jeho srdce je bolavé a zahořklé.
Rychlé a příjemné čtení.

15.12.2022 3 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Pro čtenáře od 11 let. Na obálce francouzský buldoček a vánoční tématika, to jsem si prostě od dcery musela přečíst. Je to milý příběh vyprávěný právě buldočkem Hugem, milovníkem jídla, zvláště pak perníčků.

13.12.2022 4 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Komiks. Léto na prázdninách u oceánu a s ním spojené radosti a strasti mladých, mladých dospělých, dospělých. Viděno očima dvou dívek, party náctiletých a rodičů.
Ilustrace pěkné, věkově určeno od 13 let. Příběh sám mne nijak zvlášť nezaujal.

11.12.2022 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Je tu prosinec, blíží se Vánoce, tak nadešel čas přečíst pár tématických knih. No a hned ta první je určena pro čtenáře od 7 let. Je to krásný příběh o přátelství mezi malým chlapcem a plyšovým prasátkem Pašíkem. Bohužel Kuba o Pašíka přijde. Je ale Štědrý den a ten je otevřen všem kouzlům a zázrakům. A tak se Kuba s novým kamarádem vydává do Země ztracených věcí na výpravu plnou nebezpečí.

09.12.2022 4 z 5

Hory mají oči – Počátek Hory mají oči – Počátek Jimmy Palmiotti (p)

Kdysi dávno jsem film Hory mají oči viděla, proto mě mile překvapil tento komiks. Dostal mě totiž na počátek, vysvětlil odkud se ti krvelační mutanti vlastně vzali. Je to temný příběh na temných obrázcích, kde lidé bojují za svá práva.

07.12.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zřejmě mám pocit, že mám málo rozečtených sérií, tak hurá na další. A nezklamala mě. Vyšetřovatelka Josie je svérázná s proříznutou pusou a to mám ráda. S takovýmto odhalením jsem se setkala poprvé (nemám u detektivek tolik načteno) , přesto jsem ho tušila zhruba od půlky knihy. Četla se lehce a rychle.

06.12.2022 4 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Komiks o jedné dívce ze střední školy. Aňa, původem Ruska, se snaží nevyčnívat, hezky zapadnout mezi spolužáky, najít si lásku. Pak jednoho dne spadne do studny, odkud si sebou přivede ducha mrtvé dívky. A s duchy to nikdy není jednoduché. Díky tomu se Aňa mění, otevírají se jí oči.

03.12.2022 4 z 5

Pro čtenáře od 14 let. Poslední z příběhů z jedné léčebny pro 14-18 leté pacienty. Martina se potýká s bulimií, které předcházela anorexie.
Všechny tři příběhy paní Březinové o dívkách s problémy se povedly. Jsou psány srozumitelně, tak aby se mladé čtenářky mohly do hrdinky vcítit, pochopit proč.

02.12.2022 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Budu se znovu opakovat. Saturnin byl, je a bude jen jeden a to od pana Jirotky. Přesto mě tento i předchozí díl pobavil.

30.11.2022 3 z 5

Pro čtenáře od 14 let. Další dívkou z léčebny je Alice - narkomanka, feťačka. Jen tak z nudy zkusit něco nového, kdy ze začátku je to euforie, pak už jen nutnost sehnat další dávku, další peníze. Až do konce života bude Alice bojovat s touhou si dát, píchnout si do zničených žil.

28.11.2022 4 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

Prvních sto stran jsem se ke čtení tak nějak nutila. Pak se to zlepší, ale víc jak průměr to není. V příběhu jde o to, jak moc se partneři znají. Co před sebou tají, jaké mají kostlivce ve skříni.

27.11.2022 3 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Pro čtenáře od 14 let. Paní Březinová nám dala nahlédnout do života gamblera. Je jím Ester, která z přeplněného domova utíká k hracím automatům. Nejdřív je to zábava, později nutkání, kterému podléhá za každou cenu. Ester se sype život, pomůže jí léčebna?

24.11.2022 4 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Christlhof-Pohádka-Roubal. Kdo by neslyšel o vrahu Roubalovi, který žil na samotě, poeticky zvané Pohádka. Že prý je tato samota opředena dávnými mýty, čarodějnictvím, černou magií. Kdo tam žil - zešílel, či se oběsil, anebo se stalo jiné neštěstí. Dnes je vyhledávanou turistickou senzací.
Děj knihy nás provází třemi dějovými linkami v různých staletích, provázaných právě s Pohádkou, z nichž jednou je právě ta Roubalova. Kniha se četla sama, byla fantastická, bohužel si doteď nejsem jista některými odpověďmi, trochu jsem se v ději pletla. Paní autorka chystá pokračování jedné z dějových linek (Julius Živný) a já si ji určitě nenechám ujít.

21.11.2022 5 z 5

Mňam Česko! Mňam Česko! Petra Mejsnar Slušňáková

Musím pochválit grafickou stránku této jedinečné knihy. Přehlednost a nápaditost jakbysmet. Stačí si vybrat jeden z krajů naší země a v něm zvolit z nabídky zajímavostí a ještě si k tomu ochutnat něco z pestré krajové kuchyně.
Věřím že ze 196 nápadů na výlet si vybere každý.

13.11.2022 5 z 5

Jak se po anglicku vytratit v Anglii Jak se po anglicku vytratit v Anglii Hana Parkánová-Whitton

A zase další z knih paní Whitton o tom, jak se žije na anglickém venkově, o jeho svérázných obyvatelích, o lásce k zahradničení a o anglickém jídle. Pár stran bylo trochu utahaných, ale jinak milé čtení, jako vždy.
Jo, trošku mě opouští obdiv k anglickým cihlovým domkům, v nichž se zjevně velmi líbí těm osminohým potvorám.

11.11.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak kolik z nás si vygooglilo tarantulového jestřába, fuj. Vím že je hmyz užitečný, ale já ho nemusím. V počtu dvou a více jedinců, prchám. No, pan Carter mi opět způsobil celkovou nevolnost, což mi ovšem nebránilo číst a číst dál.

06.11.2022 4 z 5

Neviditelná pevnost 19-23 (Omnibus) Neviditelná pevnost 19-23 (Omnibus) Jean van Hamme

Komiks, pět dílů v jedné knize 19-23. Jako dlouholeté čtenářce mi naše knihovna vyšla vstříc a obětovala pár peněz. Tak pevně doufám, že půjde z ruky do ruky a nezůstane zaprášena ležet v polici. Protože si to fakt nezaslouží. Opět jsem se zamotala v cestování v čase, obdivovala odvahu desetiletého chlapce, nadání malé Vlčice. Ilustrace krásné, text srozumitelný.

01.11.2022 4 z 5