lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Hovínko na dortu Hovínko na dortu Tomáš Kapras

Méně i více vtipné zážitky rodiny se čtyřmi dětmi.

28.09.2023 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Kniha je rozdělena do dvou částí, z nichž ta první byla mnohem lepší. Čtveřice kamarádů si vyrazí do přírody, dva z nich mají zdravotní problémy, proto se rozhodnou cestu zkrátit. A to přes les, v němž žije cosi velmi starého a to něco začne muže lovit. V druhé půlce knihy trojice mladých lidí připravuje svou oběť pro božstvo z lesa.

27.09.2023 4 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Co se může stát, když se snažíme být dokonalí v manželství, rodičovství, přátelství. Pak jen stačí pár pilulek a najednou je Connie, zjizvená s pár chomáčky vlasů na hlavě, zavřená na psychiatrii. Psychiatrička Emma pracuje s Conniinou pamětí a přitom si obě ženy vzájemně pomáhají.
Psychologický román.

21.09.2023 3 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Dvanáctiletá Willow - geniální dívka s mnohými znalostmi, takový outsider mezi ostatními dětmi. A právě ona ztratí svou jistotu - adoptivní rodiče zemřou. Ve chvíli zoufalství se však objeví pomocné ruce nové rodiny.

19.09.2023 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Zoufalý otec malého Maxe se nechá zavřít na psychiatrickou kliniku, aby byl co nejblíže člověku, který Maxe zabil. Konec mě překvapil, kniha má kratší kapitoly, takže to pěkně odsýpá.

07.09.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Romantika z univerzitního prostředí. Občas to bylo vtipné, jen některé peprné výrazy byly opravdu zbytečné.

06.09.2023 3 z 5

Billy Billy Louis Whitley Strieber

Dvanáctiletý Billy je unesen v noci přímo ze své postele. Sledujeme myšlenky vyšinutého únosce, zoufalých rodičů i vyděšeného Billyho. Je to čtení nelehké, ze kterého mrazí.

01.09.2023 3 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Queer komiks. Ben vystudoval angličtinu a teď si hledá práci. Nikde ho nechtějí pro nedostatek zkušeností, až nakonec najde práci v restauraci. A ne jen tak leda jaké, mají tam totiž prasátko.

27.08.2023 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Pět sourozenců Fossových je násilně odvlečeno do sirotčince. Pryč od milujících rodičů, pryč od života na řece. Jejich jména jsou změněna, jejich důstojnost je pošlapána. Jsou z nich věci na prodej co nejmovitějším klientům. Na druhé straně máme Avery, která pátrá po babiččině tajemství. Když opomenu chyby v textu, příběh se četl moc pěkně.

26.08.2023 4 z 5

Oddělené ložnice Oddělené ložnice La Vyrle Spencer

Sáhla jsem do vlastní knihovny, kde čekala cca 15 let, až na ní přijde řada. Přečetla a pošlu dál. Od první stránky tušíte jak vše dopadne.

19.08.2023 3 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Na můj vkus překombinované. Taková typická severská detektivka plná feťáků, alkoholu a pochmurného počasí. Vše se točí kolem panenky vylovené z moře.

16.08.2023 3 z 5

Zblbnout, ale krásně Zblbnout, ale krásně Terezie Braunová

Podle skutečného příběhu. Vdaná žena, matka dvou dětí a učitelka se nechá očarovat kouzlem čtrnáctiletého cikánského chlapce. Manželský život se jí hroutí, ale ona nevidí, neslyší. Konec je otevřený.

13.08.2023 2 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Rodinné psychologické drama. Vztahy mezi matkami a dcerami, těžce hledající společnou řeč. Četlo se mi ztuha, vícekrát jsem měla chuť knihu odložit.

11.08.2023 2 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Kara je na útěku. Jen pár peněz a poloprázdný batoh, víc nemá. Cestou myslí na svou sestru dvojče, na to jak putovaly po pěstounských rodinách a ani teď, jako dospělé, nikde neukotvily. Ke Kaře se cestou přidává kulhavý pes, vzniká mezi nimi láskyplné pouto, oba dva hledají své útočiště, svůj domov.

08.08.2023 3 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Příběh podle skutečné události. Jedenáctiletá Sally je pomocí lsti a lží odvedená z domova. Dva roky je psychicky a fyzicky týrána, včetně sexuálního násilí, dvaapadesátiletým Frankem. Kapitoly jsou krátké a střídají se v nich emoce a myšlenky matky, sestry, švagra. Je to silné čtení a nezáleží na tom, kolik si autorka přibarvila, podstata události je stejně děsivá.

07.08.2023 4 z 5

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

Beti má sen, mít ve Španělsku bar se svým přítelem. Vše se ovšem zkomplikuje a Beti je přinucena na jednom statku mýt nádobí a zalévat třešňové stromy pod dohledem nerudného majitele.
Z příběhu nám zavoní třešňové květy, dostaneme chuť na španělské pochutiny, popíjíme sangrii a to vše v rytmu flamenca.

27.07.2023 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Co my víme jaká trápení mají naši sousedé, jaké kostlivce skrývají. Je to příběh několika rodin, zdánlivě spokojených, když se přistěhuje tajemná Isabelle a klid je rázem tentam.
HODNÁ SESTRA se mi od autorky líbila mnohem více.

26.07.2023 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Dvě děti se po těžké nehodě své maminky ocitnou u prarodičů, které vidí poprvé v životě. Netrvá dlouho a začnou se dít podivné věci.
Je to velmi slabá duchařina, ale čte se rychle, pro chvíli odpočinku jak dělaná.

23.07.2023 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Lucy ze zoufalství vezme práci ředitelky hotelu na Islandu. Tamní příroda i lidé ji uchvátí, především barman Alex. Ten ovšem něco tají.
Popisy přírody se mi líbily, kdo by nechtěl na vlastní oči vidět polární záři, gejzíry, vodopády. Erotické jiskření mi opět, jako u všech knih paní Caplin, přišlo až moc květnatě popisované. Dám si pauzu a za nějaký čas zkusím další díl.

23.07.2023 3 z 5

Jeffův stín Jeffův stín Barbara Delinsky

Laura si myslí, že má naprosto dokonalou rodinu, manžela, dvě děti a vysněnou restauraci. A pak jednoho dne ten spolehlivý a milující manžel nepřijde domů. Na povrch vyplouvají tajemství, která otřesou dříve harmonickou rodinou.

20.07.2023 3 z 5