lenka9044

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

volný, naprosto nekontrolovaný, proud myšlenek hlavní postavy. Zmatené? pro mě velmi - střídá se přítomnost se vzpomínkami a to v takovém tempu, že je opravdu snadné se ztratit. Bohužel nedám nejlepší hodnocení, možná i proto, že jsem se na knihu velmi těšila. Tak snad příště...

28.11.2020

Hon na motýlyHon na motýlyJiří Hanibal

Od autora jsem četla např. vynikající historicky zaměřenou knihu - Johana z Rožmitálu. Nemohu se oprostit od srovnávání. Ty historické knihy jsou skvělé, propracované, ucelené. Ve srovnání s nimi tato kniha vypadá nedomyšleně. Skoro bych váhala, zda to napsal stejný autor. To přeskakování mezi příběhy několika postav mě v knihách vždy trochu rozladí, ale tady to bylo nějak horší. Bohužel lepší než 3 hvězdy za sebe dát nemohu.

24.11.2020

Hotel u jezeraHotel u jezeraAnita Brookner

přišlo mi to jako spíše psychologický rozbor hlavní hrdinky, ale třeba to bude jen tím, že nejsem na tu "starší" mluvu, bylo tam hodně popisných pasáží

13.11.2020

Dokonalá matka je mýtusDokonalá matka je mýtusVirginie Duplessy

někdo si s tím dal práci, tak dávám jednu hvězdičku, ale jinak je to dost nepoužitelné. jediné hezké a vtipné je ten obal.

03.11.2020

V jiné doběV jiné doběJillian Cantor

Zvláštní příběh, zvláštní spojení sci-fi, historie a románu. V poslední době jsem četla několik knih s tématikou hollocaustu, ale tahle je jiná. Válka a s ní spojené útrapy jsou tu jen jako jakési dokreslení příběhu. Spíše jde o příběh dvou lidí, kteří se stále míjejí. Určitě mi to dalo nejeden podnět k zamyšlení...

28.10.2020

Jak žít a nezbláznit seJak žít a nezbláznit seLidmila Pekařová

Byla jsem na jedné z autorčiných přednášek - bohužel jsem nemohla být na celou, tak jsem si koupila knihu. Můj osobní dojem z knihy je, že je o výchově rodičů - ti jsou problémem "problematických" dětí. Dnešní rodiče, ano včetně mě, se snaží dětem hodně život ulehčit. Ale důsledky si málokdo z nás uvědomuje - vychováváme se si doma malé sobce, kteří nejsou schopní se postarat ani sami o sebe (a to jen proto, že jim to prostě nedovolíme). Snažím se aplikovat doma hodně z toho, co jsem se na přednášce dozvěděla a upřímně musím přiznat, že změna byla znát téměr okamžitě, ač jsem tomu nejdřív něvěřila.
DOPORUČENÁ ČETBA pro rodiče - čím dříve, tím lépe.

18.10.2020

Jenseptej - Příběhy knižních skřítkůJenseptej - Příběhy knižních skřítkůMagdalena Katolická

skřítek Jenseptej a jeho kamarádi v podstatě dětem vysvětlují jak se ke knihám chovat, jak je vnímat. Na konci jednotlivých pohádek jsou otázky a hádanky - to oceňuji. Syna zaujala i nevšední jména skřítků a kolikrát jsme se hodně nasmáli... děkuji autorce za skvělou dětskou knihu

VeterinářkaVeterinářkaGillian Hick

kniha se četla dobře, a to i díky vhodnému členění na krátké kapitoly. Jednotlivé příběhy (zážitky mladé anglické veterinářky) byly dobře napsané, místy i humorné. hlavní postava ví co chce, je sympatická, empatická a vtipná ale také odvážná a sebevědomá.

18.10.2020

Nanejvýš čtyři hodiny spánkuNanejvýš čtyři hodiny spánkuMarlene Schiappa

dobra kniha, odpocinkove cteni. sice je to příběh z Francie, ale v některých věcech se to od naší země vůbec neliší

06.10.2020

V divokém víně slavíciV divokém víně slavíciKarel Boušek

poezii jsem nejak nepropadla, ale vyloženě špatné to nebylo

25.09.2020

FaktomluvaFaktomluvaHans Rosling

Tato kniha donuti cloveka se nad sebou zamyslet. A taky nad svetem. Opravdu je na tom tak spatne, jak nam to media prezentuji? Rikaji nam vsechno? Zasazuji sve informace do spravneho kontextu? Aneb: never vsemu, co slysis a zacni premyslet. Velke diky panu Roslingovi za jeho veledilo.

06.09.2020

Žena, kterou jsem bylaŽena, kterou jsem bylaKerry Fisher

Realita vs. nas zivot na socialnich sitich. Tam je totiz vse snadnejsi, hezci, ruzovejsi... ale jak to opravdu je, to vi ve skutecnosti jen ten jeden clovek/rodina. Autorka vzala zajimave tema a jeho zpracovani je velmi dobre. Socialni site jsou blud, kteremu lide veri, protoze (i kdyz si to nikdo z nas nechce priznat) tak clovek dnesni doby ma v sobe ten pocit, ze "za plotem je trava zelenejsi"... dekuji za tuto knihu

27.08.2020

Srdce mezi vinicemiSrdce mezi vinicemiMiriam Parker

Čtení k relaxaci. Příběh o dívce, která neví, co chce. A když na to narazí, zboří všechny mosty a vrhne se do toho po hlavě. Zvláštní příběh. A kupodivu tento závěr jsem nečekala. Jo a ten překlad názvu je absolutně příšerný.

S láskou LuisaS láskou LuisaBarbara Metzger

Letní romance, ideální k bazénu, pod slunečník, na dovolenou... Čtenář nemusí přemýšlet, žádné složité konstrukce událostí. Prostě pohodové čtení.

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

Na knihu jsem dostala několik velmi vřelých doporučení, tedy jsem od ní zřejmě čekala něco velkého. Kniha není špatná, možná jako formát blogu to je lepší, protože když jsem četla několik kapitol po sobě, trochu mi splývaly. Hodně mě zarazila obálka, jednak proto, že jsem na ní nemohla paní Doležalovou poznat, druhak proto, že mi vadí propagace kouření (i když to tu zřejmě byla nějaká nadsázka). Když to shrnu, kapitoly každá za sebe mají vtip a švih, jako celek je to horší. Hvězda dolů hlavně za tu obálku.

Sexy farmářSexy farmářAlice Clayton

Tradicni prubeh pribehu. Letni oddechove cteni jak vysite. Proste klasika. Nadbytecnost vulgarnich vyrazu. To mi tedy opravdu vadi. O sexu se da psat i bez toho.

Sexy mlékařSexy mlékařAlice Clayton

Autorka opisuje sama od sebe... nova jmena, ale pribeh temer stejny jako v knize sexy farmar. Snad bude treti dil lepsi (nemam rada nedoctene serie).

Sexy hoteliérSexy hoteliérAlice Clayton

Opravdu cteni urcene k odpocinku. Vubec neni treba premyslet. Opet mi prisly nadbytecne ty vulgarismy - slo by to urcite i bez nich.

18.08.2020

Deník fejsbukové matkyDeník fejsbukové matkyLucie Nachtigallová

Diky doporuceni od kamaradky jsem asi cekala vic, ale uznavam, ze misty je to velmi vtipne. Autorka nepostrada nadhled ani smysl pro humor...

18.08.2020

Starosti z radostiStarosti z radostiAlena Blanářová

Po první knize jsem neměla příliš velká očekávání a bohužel mě kniha nepřekvapila. Líbilo se mi, jak autorka popisuje svůj vztah k Rafaelovi. Chvilkami jsem autorce docela rozumněla, a snad i pocítila jistou sounáležitost (mateřská je občas trochu peklíčko). Jinak na odpolední odpočinek nebo dovolenou je to dobré čtení.

10.08.2020

Slzy od smíchuSlzy od smíchuAlena Blanářová

některé historky byly dobré, ale "slzy od smíchu" u mě opravdu nepřišly. Jinak jednotlivé příběhy jsou napsány celkem čtivě.

HanaHanaAlena Mornštajnová

Téma holocaustu je občas těžké správně uchopit a popsat. Ale myslím, že paní Mornštajnová to zvládla na jedničku. Ten příběh je tedy opravdu velmi drsný. Nikdo, kdo to nezažil si nedokáže představit, jaké to muselo pro Hanu být, jaký kříž s sebou vlekla po celý zbytek svého života. Přečetla jsem za jeden den, nemohla jsem prostě od toho odejít a jít spát.

10.08.2020

Konkurz na nevěstuKonkurz na nevěstuHelen Hoang

setkání dvou lidí z naprosto rozlišných prostředí. Tématika autismu tu mohla být myslím i víc rozpracovaná, ale i tak to bylo příjemné čtení s poučením.

Ztracený dopisZtracený dopisJillian Cantor

Nejdříve mě zaujala obálka a název. Jakmile jsem začala číst, příběh mě pohltil. Závěr nebyl snadno předvídatelný jako tomu občas u románů bývá. Líbilo se mi, že autorka popsala docela dobře i události v tehdejším Rakousku - z obálky ani názvu mě nenapadlo, že to je z doby druhé světové války (obsahy si před čtením knih nečtu - vsázím hodně na dojem "na první pohled"). Opravdu hezky napsaný román s jistým poučným prvkem.

Kniha pohádekKniha pohádekHans Christian Andersen

Andersenovy klasické pohádky ve zkrácené podobě - ideální jako pohádky před spaním.

10.08.2020

MisterMisterE. L. James (pseudonym)

Na cteni tehle knizky jsem se hodne tesila. Vydrzela mi jen dva dny. A to moc casu na cteni nemam... Bylo to fajn cteni, ale dalsi knihu od teto autorky budu asi vice rozmyslet, zda si ji poridit. Shrnuti: zacatek docela dobry, zapletka relativne zajimava, rozuzleni dosti ocekavatelne. Prijemne oddechove cteni

04.02.2020

Vodníci v ČecháchVodníci v ČecháchSimona Petrová

moderně pojaté, pohádky ideální na dobrou noc vyprávějí o vodnících a jejich kamarádech... hezké

03.01.2020

Návrat na plantážeNávrat na plantážeA. Carrington (pseudonym)

poslední knihu jsem četla jen proto, že mi přišlo líto nedočíst celou sérii. Kvalita od prvního dílů značně poklesla... o válce tam toho také moc není... od třetího dílu už mě to docela zklamalo, bohužel

01.01.2020

Knihovnické pohádkyKnihovnické pohádkyZuzana Pospíšilová

z hlediska knihovnice, jeden z nejlepších návodů (nejen) pro děti, jak zacházet s knihami!!! doporučuji

28.12.2019

Plameny na plantážíchPlameny na plantážíchA. Carrington (pseudonym)

stále krkolomější konstrukce událostí

28.12.2019