lenka6751 lenka6751 komentáře u knih

To je váš pes? To je váš pes? Jan Hromek

Moc hezké čtení všem doporučuji, hlavně majitelům psích miláčků.

05.11.2021 5 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

Moc hezká kniha, dobře se četla doporučuji.

24.10.2021 4 z 5

V Indii jen tak V Indii jen tak Václav Fiala

Knihu jsem koupila ve výprodeji v knihovně za pár korun, ale i tak byla super! Přestože je ještě z doby totalitní, zajímavé čtení o výpravě dvou Čechů do Indie a setkání nejen s jejich obyvateli.

07.10.2021 4 z 5

Tvůj život Tvůj život John O'Farrell

Kniha mne nezaujala, vydržela jsem číst do polovičky a pak jsem to vzdala. Popisy zdlouhavé málo děje.

02.09.2021 1 z 5

Kasina aneb Co nevíte o nejrychlejším hazardu Kasina aneb Co nevíte o nejrychlejším hazardu Jaroslav Tuček

Zajímavá knížka pro laiky i pro náruživé hráče plná odborných trminologií a návodů.

02.09.2021 3 z 5

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Velmi se mi líbila.

02.07.2021 5 z 5

Aotearoa Aotearoa Karel Stýblo

Hezké čtení, ač jsem na Novém Zélandu nikdy nebyla kniha mne přenesla do jeho končin.

02.07.2021 4 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Hodně zvláštní kniha, špatně se mi četla, časové přeskakování děje mne docela mátlo. Obsah hodně jednoduchý pro mne malá zápletka a ani po přečtení však nevím jestli jsem vše pochopila tak jak jsem měla. Nebo celá tak tlustá knížka byla jen o tom že ho praštila lopatou?

07.05.2021 1 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

03.05.2021 5 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Kniha mne zaujala a dobře se četla.

30.04.2021 5 z 5

Nejoblíbenější moučníky naší rodiny Nejoblíbenější moučníky naší rodiny Alena Doležalová

Tuto knihu jsem dostala již před mnoha lety, ale mám ji stále po ruce.
Recepty jsou vydařené a velmi chutné.

07.04.2021 5 z 5

Domilováno Domilováno Dora Heldt

Kniha se četla hezky, jsem však obyčejná spokojená žena z rodinného domku se zahrádkou a úplně mi nesedí, tyto tipy žen z velkoměsta. Stále něco řeší s kamarádkami a utrácí peníze za hlouposti. Přála bych takovým dámám měsíc na vesnici oni by je roupy přešly :-)
Kdo je obyčejný jako já doporučuji přečíst třeba spíše knížku Tajemství vysmáté kozy!

07.04.2021 2 z 5

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Kniha se mi četla dobře a protože občas také hledám štěstí v seznamkách hned jsem si knížku musela koupit. Myslela jsem, že paní Iva bude popisovat schůzky s převážně českými muži, ale zklamalo mne že většina schůzek byla s cizinci. Takže nakonec jsem se s její knihou ztotožnit nemohla. Jsem totiž klasická česká holka a ač píše, že naši muži ji nic moc neříkají, chtělo by to druhý díl právě o nich, protože to co jsem za posledních 7 let zažívala já na českých seznamkách stojí za prostudování, bohužel já nejsem psací tip :-)
Paní Iva je na mne moc emancipovaná, studovaná a v půlce knihy mi dokonce začalo lézt na nervy jak vše zvládá a neztrácí ani vteřinu zahálením...taková ta hraná dokonalost. Spala vůbec? Ale v Praze se asi takhle žije, každý si užívá života jinak. Proto vám Ivo přeji ať najdete toho pravého, ale trochu bych zvolnila tempo :-)

07.04.2021 3 z 5

Na kole do Jeruzaléma a ještě kousek dál Na kole do Jeruzaléma a ještě kousek dál Jaroslav Dršata

Kniha má krásný obal i fotografie. Pan Jaroslav velmi podrobně popisuje svoje cyklo výpravy. Velkou část knihy věnuje kulturním památkám dané země a mentalitě občanů. Protože jsem střední generace (ročník 1977) nejvíce mne zaujal hlavně začátek knihy kdy popisuje technické a turistické vybavení v letech jeho dospívání. To by dnešní teenageři valili oči :-)

07.04.2021 4 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Kniha se mi velmi dobře četla, je to ale módní žánr kterým se zabývají i jiní spisovatelé, takže není jediná tohoto druhu.
Tentokráte tedy v pojetí Will Bowen.

07.04.2021 4 z 5

Nevěsta z Filipín Nevěsta z Filipín Blanka Kubešová

Knížku jsem přečetla celou a byla zajímavá. Mohla být však obsáhlejší, zajímal mne hlavně život nevěsty Arlene a její názory na naši zemi, této části se mohl autor věnovat více.

07.04.2021 3 z 5

Zvířata jsou chytřejší, než byste si mysleli! Zvířata jsou chytřejší, než byste si mysleli! Friederike Range

Knihu jsem si zakoupila kvůli obalu, myslela jsem že se jedná o zábavné čtení na odpočinkový večer. Kniha je však pojata hodně odborně. Popisuje myšlení zvířat od domácích mazlíčků po ryby a ptáky. Pro odborníky určitě zajímavé počtení, pro náhodného čtenáře příliš složitá. Mne nezaujala.

Jak jsem dobýval Ameriku Jak jsem dobýval Ameriku Miroslav Krejčí

Hezké počtení

07.04.2021 5 z 5

Tajné rozkoše mocných Tajné rozkoše mocných Josef Leden (p)

Souhlasím s komentářem FM. Začátek knihy byl zábavný, ale poslední nejdelší příběh jsem vůbec nečetla, tím pádem mne knížka zaujala jen z poloviny.

07.04.2021 2 z 5