Lenka40 Lenka40 komentáře u knih

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Musím říct ,že ze začátku jsem si říkala ,že tohle nemohla napsat stejná spisovatelka ,jako ta co napsala Šest vran.Děj mi přišel takový uspěchaný ,postavy nic moc popsané .Ale čím víc stránek jsem přečetla ,tím víc se mi děj zamlouval a byla jsem zvědavá jak to bude celé pokračovat. Takže za mě dobrý a jsem moc zvědavá na pokračování.

16.04.2018 3 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Tak tuhle knihu jsem si užila.Bylo to trochu něco jiného než co jsem doposud četla .Duchařský příběh z Anglie 1867 se četl sám . Musím ale říct, že bych tuto knihu určitě nezařadila mezi horory , protože člověk se u toho teda opravdu nebál. Určitě doporučuji jako příjemnou oddychovku s velice zajímavým příběhem.

13.04.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Opět velice čtivé čtení .V pasti lží se mi líbila stejně jako Za zavřenými dveřmi.Autorka opět vymyslela příběh ,který se četl sám. A velice podobné téma ,jak si člověk dokáže pohrát s lidskou psychikou.

10.04.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

První případ s Kim Stoneovou se mi opravdu moc líbil. Kim mi svou povahou velice připomínala vyšetřovatelku Eriku z knih od Roberta Bryndzy. Musím říct ,že kniha se četla sama .Styl jakým autorka píše se mi velice líbí a hlavně co se týká děje no prostě paráda. Určitě se brzy vrhnu na další díl z tého série a hlavně všem doporučuji .

Žena v (kon)kursu Žena v (kon)kursu Eva Brabcová

Taková příjemná oddychovka . Jediné co mě moc nebavilo ,byly ty úseky z minulosti.Jinak úžasně popsané situace mezi dcerou , zeťákem a mamčou.

Winter Winter Marissa Meyer

Tak poslední díl ze série Měsíční kroniky dočten. Opět Marissa nezklamala , i když jsem měla malý problém s koncem knihy. Konec se mi zdál zbytečně roztahaný ,stále jsem čekala , kdy konečně někdo Levaně zakroutí krkem a zase do toho něco přišlo. Ale i tak byla kniha čtenářský zážitek.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Pan Kulhánek opět nezklamal. Vyhlídka na věčnost byla zase jízda . Ten kdo četl Noční klub 1,2 klidně hned může sáhnout po této knize .Musím říct ,že prostředí ,které si pan Kulhánek vybral mě velice upoutalo a hlavně , bylo to něco s čím se člověk v knihách až tak nepotkává . Samozřejmě ani v této knize nechybí masakry , které se v knihách od pana Kulhánka často objevují.

08.04.2018 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Tak po delší době se ke mě opět dostala kniha s tématem zombie. Musím říct ,že příběh ,který prožíváme s Melanii se mi velice líbil. Příběh je trochu jiný ,než taková ta zombie klasika a o to víc vás kniha lákala ke čtení.
Takže shrnuto podtrženo velmi čtivý, zajímavý a originální příběh s koncem, u kterého mi ukápla i slzička.

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Opět pěkně napsaná kniha od pana Kulhánka. Já prostě ujíždím na jeho stylu psaní .Čas od času potřebuji knihu s řádnou dávkou krve a upírů . Takže za mě určitě doporučuji , a už ted se těším na další knihu ze spisovatelova pera.

Včelička Včelička Chris Cleave

Zajímavě podaný příběh dvou žen z rozdílných kultur a prostředí.Kniha se mi četla velice dobře ,až mě to překvapilo , protože takový typ knih moc nečtu.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak moje čtvrtá kniha od chartera a opět mě nezklamala.Opět řádně vymyšlené vraždy a do konce nemáte tušení kdo to je.
Napětí , které provází celou knihu vás nutí číst co nejrychleji ,aby jste se dozvěděli , kdo je pachatel a jak to celé dopadne.

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak tato kniha pro mne byla takové to letní čtení. Příjemná oddychovka , u které nemusíte používat šedé buňky mozkové .Je to spíš čtení pro slečny . Nemůžu říct , že by se mi kniha nelíbila ,ale určitě jsem z ní nešílela. Další pokračování si přečtu , až budu mít chuť na něco lehkého .

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tak po Cinder jsem se vrhla na Scarlet a musím říct , že další díl ze série Měsíčních kronik se velice vydařil . Určitě se mi líbil víc jak první díl. Přibyly tam nové postavy , které se mi velice zamlouvaly hlavně VLK.
Co se týká královny Levany opět mě dokázala rozčílit stejně jako v prvním díle , možná i víc. Velice se těším na Cress a jsem moc zvědavá ,jak celý přběh bude pokračovat.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ze začátku slabší rozjezd , ale pak kniha nabírala na obrátkách a konec dost dobrý . Samozřejmě jsem moc zvědavá , jak to celé bude pokračovat. Takže hurá na další díl

Pravidlo průšvihu Pravidlo průšvihu Petra Vernerová

Velice příjemná oddychovka k odpolední kávičce.Kniha vypráví příběh ze živoata 38 leté Evy , které se změní život po jednom radikálním rozhodnutí .

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Moje druhá kniha od Kateřiny Petrusové a opět mě nezklamala .Pěkný příběh o jídle ,sportu , lásce .Kniha obsahuje i různé recepty. Takže kdo má chuť na příjemnou oddychovku ke kávě ,tak vřele doporučuji .

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Noční lov je druhá kniha od Roberta Bryndzy a musím říct ,že se mi líbila víc jak Dívka v ledu. Vraha vybral dost zajímavého .Styl vraždění a psychika vraha je tentokrát velice zajímavá . Opravdu jsem si tuto knihu užila víc jak Dívku v ledu. Moc se těším na jeho další knihu Temné hlubiny

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Tak ještě se mě nestalo , aby mě moc nesedl hlavní hrdina - vyšetřovatel . Jeho povaha a chování mi prostě nesedělo .
Jinak kniha se velice dobře četla . Vraždičky byly slušný a dobře vymyšlený. Pachatele jsem si typla a trefila jsem se . Takže určitě doporučuji velice slušná vyvražďovačka.

Matka Matka Karel Čapek

Tak co na to říct . Kniha Matka byla docela zjímavá . Komunikace Matky se zemřelými muži z její rodiny bylo velice zvláštní a pro mě i čtivé .

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Tak poslední díl ze série Krev za krev neměl opět chybu .Tuto sérii jsem si zamilovala .Bylo to čtivé , akční ,nechyběla tam láska , přátelství vše co si člověk od takové série může přát .Celou sérii jsem četla jako eknihy , ale určitě si je koupím i v knižní formě , protože tohle musím mít ve své knihovně .