Lenka26 Lenka26 komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Tahle kniha se mi moc líbila. Z autorových knih zatím určitě nejvíce. Sice jde také o zločin, ale vše je podané tak lidsky, důvěryhodně, časové prolínání, popis prostředí, za to všechno dávám nejvyšší hodnocení.

23.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Silné, emotivní, moc hezké.

05.01.2020 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha se mi opravdu líbila, byla srozumitelná, přitom napínavá. I její brutalita byla popisována sice přímo, bez příkras, přesto nepůsobila morbidně. Nic nebylo přehnané. Mně kniha příjemně překvapila.

25.11.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jedním slovem perfektní.

02.11.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha se četla dobře, ale vzhledem k popisování krutosti jsem ji nedostala, odložila jsem ji a myslím že se k ní již nevrátím. Ne ale z důvodu že by byla špatná. Právě naopak.

30.10.2019 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Myslím, že Carterovy knihy mne nezklamou nikdy, a tohle je další v pořadí. Za mne spokojenost a plný počet hvězdiček.

23.10.2019 5 z 5

Odpusť nám jejich viny Odpusť nám jejich viny Věra Fojtová

Ke knize jsem se dostala tak trochu omylem, měla jsem jinou představu o žánru. Ale i když tohle není žánr který obyčejně čtu, přesto jsem knihu dočetla a nejsem z ní zklamaná. Doba to byla těžká, paní autorka ji popsala ale poutavě, a i tu stinnou stránku i trochu poeticky. Zajímavá kniha

20.10.2019 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Napínavé, čtivé, gradující závěr. Mně se kniha líbila, určitě jsem se nenudila, ani mi nepřipadala zdlouhavá.

13.10.2019 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Nejsem cílová skupina tohoto žánru, ale název knihy mě něčím lákal, tak jsem zkusila. Nejsem sice úplně nadšená, ale ani zklamaná. Vtipné hlášky mě bavily, ale přesto se musím připojit k názoru v komentářích přede mnou že první polovina knihy byla zábavnější než ta druhá. Ale i tak spokojenost.

25.09.2019 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Hodnotím jako poutavé, napínavé a gradující čtení. Přesto občas trochu víc zbytečné omáčky, ovšem ne na úkor děje. Kniha byla dobrá.

20.09.2019 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

I když se z knihy vyklubal jiný žánr než jsem očekávala a já nejsem zrovna příznivcem romantických příběhů, přesto jsem díky ponurosti příběhu knihu dočetla a musím říct že se mi líbila. Samotnou mě to překvapilo. ????

20.09.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Hodnocení je jednoduché - super. Moc se mi to líbilo, četlo se to samo, rychle, děj je poutavý, místy brutální, ale přesto je to vkusně napsáno. Mně se moc líbila.

04.09.2019 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Také se musím připojit k názoru že paní Erskinová napsala daleko lepší knihy než tato. Děj je v zásadě poutavý, zajímavý, ale způsob jeho interpretace je zdlouhavý, místy i nezáživný. Přišlo mi že v knize bylo jakoby málo děje, a proto se ho autorka snažila nastavit zbytečně délkou. Ale i tak jsem knihu přečetla a hodnotím kladně.

04.09.2019 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Kniha se mi líbila, autor mě opět nezklamal, ale celkově už mi to přišlo trochu překombinované, motiv těžko uvěřitelný. Ale celkový dojem dobrý.

04.08.2019 3 z 5

Skála Skála Peter May

Přiznám se, že zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, zorientovat se v ději ze současnosti a z minulosti, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Nešlo jen o napětí, ale i o psychologii hlavních postav, která byla umně vykreslená, střídání časových linií mě nakonec moc bavilo. Jdu určitě na další knihu tohoto spisovatele.

22.07.2019 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Kniha byla po psychologické stránce dost dobře napsaná, možná proto jsem čekala bombastičtější vyvrcholení než v knize bylo. Důvod zločinu byl takový nějaký slabší, ale i přesto dost dobrá kniha, dobře napsáno, líbila se mi.

12.07.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Moc se mi to líbilo. Nešlo se odtrhnout. V těchto teplých dnech bylo to zimní počasí osvěžující. Kniha nepostrádala snad nic. Nebyla zdlouhavá, byla poutavá, nechyběly zvraty a překvapení, prostě největší počet hvězdiček. Aspoň pro mne.

06.07.2019 5 z 5

Falešný tolar Falešný tolar Jan Alenský (p)

Četla jsem již podruhé a pořád mě to baví. Pan Vondruška nikdy nezklame.

30.06.2019 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Další kniha od paní autorky, kterou jsem v poslední době objevila a oblíbila. Zaujala mne zejména místem kde se odehrává děj, ale i zápletkou, oblíbenou postavou komisaře, prostě opět lehčí letní pohodové čtení.

26.06.2019 5 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Kniha nebyla špatná, začátek velice dobrý, ale potom se děj trochu utopil v rozebírání rodinných záležitostí a vztahů, konec opět dobrý.

26.06.2019 4 z 5