lenka2011 lenka2011 komentáře u knih

Skandál Skandál Tilly Bagshawe

Přečteno za jedno odpoledne. Do poslední chvíle jsem čekala,jakým způsobem se hlavní hrdinka pomstí. Jak jinak,než ženskou zbraní.Příběh má rychlý spád,čte se velmi dobře.

04.07.2013

Procedura Procedura Peter Clement

Zdravotní pojištóvny se svým přístupem snaží lidi,v mezích zákona,odradit od návštěvy pohotovosti s tím,že pokud bude jejich onemocnění banální,neproplatí jim vykonané vyšetření.Díky tomu umírá několik pacientů a dr. Earl Garnet se pouší do boje proti těmto praktikám.Dostane se až k samé propasti smrti.

15.04.2013

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

knížky tohoto spisovatele jsem začala číst na doporučení kamaráda a hned první mě zaujala. Člověk se sice vrací o pár století zpět,vyřešení vraždy záleží pouze na chytrosti Oldřicha z Chlumu,ale je zajímé sledovat jeho myšlenkové pochody.

05.03.2013

Zlaté náměstí Zlaté náměstí Cathy Kelly

převážnou většinu knih si půjčuji v knihovně.Tato se mi líbila tak,že jsem si ji musela koupit.

31.07.2012 5 z 5

Perleťový talisman Perleťový talisman Ann Maxwell

Nikdy jsem neslyšela slova:mesa,kiva,anasazijci,národni park Mesa Verde,donutilo mě to podívat se na internet.. Stojí to za to..indiánská obydlí vytesaná ve skále. Obdivuhodné. Díky romantickému příběhu,s lehkou detektivní zápletkou jsem se zase něčemu přiučila.

13.06.2012

Bílá hrozba Bílá hrozba Ken McClure (p)

Co všechno se může stát,když je skupina dětí na dětském táboře očkována proti tuberkulóze,s níž údajně přišly do styku.

29.05.2012

Anna a král Anna a král Elizabeth Hand

Nádherný romantický příběh,v němž se střetnou dvě odlišné kultury.

29.05.2012

Zdravíčko pane doktore! To chce klid! Zdravíčko pane doktore! To chce klid! Willy Breinholst

Spousta příhod u lékaře a ze života,každá na pár stránek. U některých se člověk zasmál,u některých pousmál,ale celkově mě kniha nezaujala.

25.04.2012

Tajný deník Marie Antoinetty Tajný deník Marie Antoinetty Carolly Erickson

Jednoduchou formou deníku,i když fiktivního,se člověk dovídá historická fakta. Čte se velmi dobře a rychle.

06.04.2012

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Patricia Cornwell

Kdo čte knížky této spisovatelky a oblíbil si soudní patoložku Kay Scarpettovou,nenechá si tuto ujít. Opět řeší případy vražd se svou neteří Lucy,přítelem Bentonem a policistou Marinem. Kniha je trochu drsná a stavěná na psychicky narušených jedincích.

03.04.2012

Kdo je na řadě? Kdo je na řadě? Eileen Dreyer

Příběh ze zdravotnického prostředí s detektivní zápletkou.který skončí nečekaným rozuzlením. Alespoň já jsem jsem takový konec nepředpokládala.

03.04.2012

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

vůbec si neumím představit,jak se musí cítit člověk,který je při vědomí,ale nemůže to dát najevo. Jinak jsem knihu také přečetla jedním dechem.

10.03.2012

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

souhlasím s Térou..nemohla jsem se do knihy začíst a na konci mi tekly slzy.

05.03.2012

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Já také souhlasím a dodám,že pro mě je zajímavá i z pohledu zdravotníka.

Smaragdová jeskyně Smaragdová jeskyně Ann Maxwell

V pozadí výše popsaného příběhu se člověk dozví i pár věcí o práci speleologů,o vzniku jeskyň a konečně jsem pochopila rozdíl mezi stalaktitem a stalagmitem :-)

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Když jsem viděla obal knihy,sáhla jsem po ní,film Notting Hill mám moc ráda. A nezklamala mě. Na zimní večery dokonalá "oddychovka".

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Přečetla jsem ji se sevřeným srdcem.

Mořská hvězda Mořská hvězda Luanne Rice

O tom,jak obvinění z vraždy zasáhne rodinu a o tom,jak se s tím každý člen vyrovnává po svém. Knihy této autorky se čtou dobře.

V sedmém nebi V sedmém nebi Luanne Rice

Krásný příběh se smutným koncem. přiznám se,že jsem si pobrečela.

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Když jsme měli ve škole tuto knihu jako povinnou četbu,odložila jsem ji s tím,že jsem se spoléhala na seriál v televizi. vrátila jsem se k ní později a nelitovala jsem.