Lenka0805 Lenka0805 komentáře u knih

Na poli slávy Na poli slávy Henryk Sienkiewicz

Henryka Sienkiewicze a všechny jeho historické romány mám ráda, takže co k tomu dodat. Příjemný zamilovaný historický román. I když jsem knihu už četla asi před 20 lety, tak se k tématům zase moc ráda vracím.

25.01.2021 5 z 5

Přežít nebo zemřít: Manuál pro přežití ve zlých časech Přežít nebo zemřít: Manuál pro přežití ve zlých časech Aleš Přichystal

Jelikož se hodně zajímám o téma blackout a politické dění nejenom u nás, tak mě tato kniha v obchodě bouchla do očí a musím říct, že mě velice zaujala. I když čtu některé negativní příspěvky ze strany můžu, tak pro mě jak ženu je to velice informativní, poučná a přínosná kniha. Velice hezky se mi čte, autor zde popisuje nejen příručku, jak se zachovat v určitých krizových situacích, ale zároveň zmiňuje i politickou část. Hned v úvodu mě velice zaujal citát "Lepší než proklínat tmu, je zapálit svíčku." Jen doufám, že nic z toho, co je v knize vylíčeno se nenaplní. Knihu určitě doporučuji k přečtení.

Revoluce Revoluce Jakub Trpiš

Knihy Volbu a Revoluci jsem přečetla ve velmi krátké době a hodně mi to připomíná současné politické dění. Jak už jsem slyšela z úst od některých psychologů, tak v politice je hodně psychopatů a tak je tomu i v tomto příběhu. Ani se nechce člověku věřit, že se vůbec něco takového může dít, ale bohužel děje a nejenom u nás. Jen se člověk může modlit, aby se z těchto příběhů nic nevyplnilo. Knihu určitě doporučuji, je to dobré k zamyšlení.

25.01.2021 5 z 5

Hodně mě zaujal název knihy a dost dlouho jsem kolem knihy chodila a ve finále koupila, abych si zopakovala, jak mít určité věci prostě "u prdele". Do začátku knihy jsem se začetla a připadala mi i k pobavení, ale pak už mi to až tak zajímavé nepřipadalo. Ale určitě to za přečtení stojí. Opakování je matka moudrosti.

25.01.2021 2 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Kniha mi byla doporučená, tak jsem hned zakoupila. Nejsme si úplně jistá, zda mohu uvěřit tomu, že kniha byla napsaná již před tolika lety a teprve v současnosti vydaná, ale budiž...
Když pominu tuto myšlenku, tak děj téměř kopíruje současné covidové dění a ne každý věří tomu, že za to může matička zemička. Děj mi více připomíná kriminální příběh, než pandemický děj, ale jinak celkem dobré čtení. Od autora si přečtu určitě i něco dalšího.

02.12.2020 3 z 5

Je tohle vůbec láska? Je tohle vůbec láska? Ellen Berg

Další z příběhů od Ellen Berg, i když už nebyl tak zábavný a vtipný jako předešlé povídky, tak celkem dobrý román o lásce.

25.11.2020 2 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak děj docela dobrý. Dle názorů a příspěvků plánuji přečíst i další knihy od R. Cook.

25.11.2020 3 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Opět vtipný příběh na téma "ženy". Prostě si asi všechno od Ellen Berg postupně přečtu, protože se u toho opravdu zasměji a hlavně oddechnu.

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Velmi silný duchovní příběh. Doporučila mi jí kamarádka v době, kdy jsem neměla jako žena své dobré období po komplikovaném rozchodu a musím říct, že opravdu příběh pohladí po duši, ale nejenom to, ale opravdu vás donutí přemýšlet a pochopit svoje tělo a myšlenky. Určitě všem ženám doporučuji.

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Další z vtipných příběhů od Ellen Berg. Opět jsem se pobavila.

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

První kniha, kterou jsem četla od Ellen Berg. Měla jsem jí půjčenou pro lepší náladu a musím říct, že svůj účel naprosto splnila. Opravdu je psaná vtipně a příběh dokáže zaujmout. Nezůstala jsem jen u tohoto příběhu od Ellen Berg a další nenechaly na sebe dlouho čekat.

Ochránce Ochránce G.X. Todd

I přesto, že je kniha asi více zaměřená pro mládež, tak jsem se u knihy nenudila a příběh mi připadal zajímavý.

25.11.2020 4 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Další ze super sci-fi knih včetně druhého dílu Temné dny.
Četla jsem jedním dechem.

Tma Tma Ondřej Neff

Kniha Tma byla první kniha, kterou jsem četla na téma Blackout. Je to drastický příběh, z kterého mi šel mráz po zádech i z toho důvodu, že je hodně reálný a v současném světě nás může potkat opravdu cokoliv. Příběh mě velice zaujal a na dlouhou dobu mi zůstal v myšlenkách. Za mě tedy palec nahoru.

Malevil Malevil Robert Merle

Naprosto fantastická kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Takový svým způsobem blackout.

Volba Volba Jakub Trpiš

Dlouho jsem pročítala různé příspěvky a názory na knihu Volba, kterou napsal Jakub Trpiš.
I přesto, že tento příběh byl napsán již před 10 lety, tak je až neuvěřitelné, jak zapadá do současného dění a právě proto, jsem se rozhodla si ji přečíst.
Snažila jsem se číst pomalu a vnímat slova a myšlenky, které se nám snaží autor v určitých pasážích sdělit a zamyslet se nad tím, jak se chováme nejenom sami k sobě, ale jak reagujeme i vůči okolí a kde velkou roli hraje duševní vnímání a naše ego.
V životě si každý někdy prochází těžkými obdobími, jako hlavní hrdina Tomáš, kdy není schopen vidět to zářící světlo na konci tunelu, a proto hluboké přátelství nebo-li poselství setkání Tomáše a Kohla je právě to, co nás donutí přemýšlet, zpátky se postavit na nohy, a zase jít dál.
Když jsem knihu dočetla, tak mě hned napadla jedna myšlenka, ….co vedlo autora k sepsání tohoto duchovního příběhu již před dlouhým časem? Pokud se pokusím si odpovědět sama, tak může to být ta krásná snaha přinutit lidi, aby více přemýšleli, co je v životě důležité, co nás všechny spojuje, kolik je krásných lidí kolem nás, rodina a přátelé, které máme rádi a oni mají rádi nás.
Věřím, že tato kniha nebo-li příběh, může hodně lidem otevřít nejenom oči, ale i srdce.