Lenka Žofka Lenka Žofka komentáře u knih

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Tak jsem se lehkou oklikou pár knih, mnoha let a vlastně náhodou dostala k hodně syrové předchůdkyni toho všeho co znám. Popisů méně, děj jednoduchý s hodně rychlým spádem....na 200 stránkách koncentrované neštěstí, za které si ty dva můžou sami a vědí, že lepší to fakt nebude. Emile Zola je pro mě Pan spisovatel a k téhle knížce se určitě vrátím.

14.02.2018 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Četla jsem ji znovu po moha letech a líbila se mi naopak více. K Zolovi patří obsáhlé popisování a proto pro mě bylo těžké se prokousat uvodními "dějstvími" v divadle, u Muffatů a na venkově, ale pak už to šlo samo. Zola si precizně vybudoval svět marnivosti podložený reálným životem v dané společnosti, až měl člověk pocit studu za všechny aktéry. Pro mě jediný spisovatel, kterého mám mezi oblíbenými, ačkoliv mi postavy jeho románů nejsou vůbec sympatické. Zajímavé je pro mě také srovnání života chudého obyvatelstava a takové "Nány" :) Jak jiný by měla asi život, kdyby kdysi dávno jako malá nemávala na tátu Coupeaua na střeše?

07.02.2018 4 z 5

Ukradené tělo Ukradené tělo Herbert George Wells

On měl fakt hlavu plnou nápadů!!! Na to v jaké žil době, je až neuvěřitelné, jak jeho představivost dokáže oslovit dnešního čtenáře. Ale nevím, jestli se to dá najít i v "novější podobě", psané víc sexy češtinou, protože tohle se celkem těžko louskalo a zastaralý jazyk se ke sci-fi moc nehodil!

31.10.2014 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Já ty postapokalypsy miluju! Konec mě vyloženě nenadchnul, ale děj jako takový....popis metra, světa na povrchu včetně mutantů....deprese čpící odevšad, ale lidé si to snaží nepřipouštět....toho bych snesla klidně víc stránek. A super čtivo na dlouhé cestování metrem! :D

01.10.2014 5 z 5

...za vůdce, národ a otčinu? ...za vůdce, národ a otčinu? Josef Janny

Zase jiný pohled na válku. Příběhů z řad židů, vězňů v koncentráku, schovávajících se židů a já nevím jakých všech ještě "z druhé strany" bylo už nesčetně. Takže očima mladíka, který byl také obětí, jen na straně vůdce, bránící vlast, která vlastně není jeho, za národ, který není jeho... a marš! Se divím, že z toho všeho nezešílel.

01.10.2014 4 z 5

Vetřelci z hlubin Vetřelci z hlubin John Wyndham (p)

Kdyz me byl ten hlavni hrdinsky par tak nesympaticky!!! Pri kazdem "milacku" uz jsem se div neosypala...bohuzel mi to zkazilo zbyly dojem, ktery by byl jinak i celkem dobry...

11.09.2014

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Na to, ze je to "nastavovana kase" a jeste k tomu od jineho autora, se to celkem povedlo. Libila se mi srazka venkovskeho kluka z mirumilovneho prostredi s krutou realitou okolniho sveta. A napada me, ze mozna tady se trosku inspirovala Suzanne Collins prostredim, ktere me tak nadchlo.

11.09.2014

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Jo, bohuzel je to tak. Spousta zbytecnych technickych mist, ktere jsem jen preletla ocima a ocekavane drama se nekonalo. Nejak to nebylo tak dobre jak vzhledem k nametu mohlo.

11.09.2014 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

odloženo....přiznám se, že mě i reklamy v kině před filmem rozesmály víc. Asi mám jiný smysl pro humor.

15.07.2014

Zabiják Zabiják Émile Zola

je jedno na čem, ale závislost je sviňa proradná!

18.11.2013 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

ja jsem si nemohla pomoc, ale ani bych nespočítala prstech všech mých kolegů, kolikrát jsem si řekla: "Ježiš ta ženská je tak blbá a naivní!!!!"

18.11.2013

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Můj oblíbený "klasik"! Všechny jeho knihy dosud přečtené mě uchvátily, i když ty tlustší mi chvilkama neodsýpaly tak rychle.
Dá to ale člověku úžasnou představu, jak to kdysi vypadalo a chodilo. Rozhodně milionkrát lepší než učebnice dějepisu.

04.11.2013 4 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Četlo se to hezky, do děje to vtáhlo hodně rychle, téma zajímavé....ale pár věcí mi tu prostě skřípe :)

04.11.2013 4 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

Samo o sobě je to hodně dobré. Zajímavý námět a to zpracování není zlé...jen mi to přišlo záživné zhruba od poloviny a to je veliký nepoměr.
A Wyndham to umí lépe.

05.10.2013 4 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Kniha mého dětství!!! jak já ji milovala! A proto mě mrzelo, když jsem ji našla rozškubanou od synovce :(

25.09.2013 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Čteno kdysi dávno a přiznám se....nedočteno...přišlo mi to takové....nudně laskavě nehumorné. Připomínalo mi to Svěrákovy povídky, akorát to bylo mnohem delší.

25.09.2013 1 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Jako že povídková moc nejsem (teda spíš asi už - nebyla jsem), pan King mě přesvědčuje o opaku.....že to jde hodně záživně i na pár stránkách...
Zpětně po dlouhé době si velice dobře vybavuji Prám, Jaun, Opice a Mlha...jak tak koukám, píše to tu každý....ale i to něco dokazuje, že?

Misery Misery Stephen King

A nejhorší je ta bezmoc!!! úplně z toho mrazilo....odporná, smradlavá a psychotická Misery...a má vás v hrsti!

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Je znát, že je to prvotinka...je to sice rukopis jak vyšitý, jen ještě ne tak vypilovaný a spíš jako by si oťukával čtenáře, jestli vůbec bude mít smysl něco plodit do budoucna :) no jasně, že to smysl má!!! Minimálně pro mě 100%

25.09.2013 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Tak jsem čekala lepší zpracování povedeného filmu....a ono ne! Bylo to mnohem lepší! Povídky ze vzpomínek od začátku robotismu, vše postavené na problematice třech zákonů robotiky, které se zdají dokonalou biblí robotů...