Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

I tento díl byl skvělý. Pořád nechápu jak mi mohla taková série velmi dobrých detektivek tak dlouho unikat.

29.09.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

I tento díl se mi líbil. Bavi me vyšetřování případů s Robertem. A jeho hláška "Hodně čtu." nemá chybu.

17.09.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nechápu, ze mi takováto skvělá série mohla tak dlouho unikat. Po přečtení dílu Napsáno krví jsem se vrátila na úplný začátek série a myslím, že se mi bude hodně libit.

16.09.2023 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Fantasy detektivní příběh, kde víly, rusalky a jiné pohádkové žínky nejsou hodná stvoření, ale krvežíznivá stvoření, která žijí s lidmi v jakési komunitě, pod bedlivým dohledem speciálního oddělení. Jenže co když je vše jinak a nejsou to tyto bytosti, kdo baží po krvi. Musím říct, že i když je to místy hodně drsné, tak jsem si příběh užila. Pro me to byl překvapivý námět a potěšilo mě, že to bylo zase trochu něco jiného, než ostatní fantasy knihy.

12.09.2023 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Moje první Carterovka a musím říct, že určitě ne poslední. Poslušně se vrátím na začátek celé série a doufám, že nebudu zklamaná ;-)

10.09.2023 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

I závěrečný díl má náboj. Svět nevidomých byl svým způsobem jedinečný a zajímavý. Kastovní systém mě až tak moc nepřekvapil. Všechny tři světy vykreslené Hirčinýma očima byly zajímavé, docela ráda bych s nimi navštívila i další.

09.09.2023 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

I druhý díl se mi libil. Nápad zasadit tento díl do dnešní doby byl zajímavý a pro Hirku to musel být hrozný šok. Už se těším na závěr celé série.

07.09.2023 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Poslouhala jsem jako audioknihu. Příběh se mi líbil, ale na audioknihy si zvykám a přijde mi to jiné, než kdybych si knihu četla sama. Nějak mi chybí složka vlastní fantazie.

06.09.2023 5 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Po přečtení jedné recenze, která me na tuto knihu nalákala jsem čekala víc. To je možná důvod proč dávám jen 4 hvězdy. Nebylo to špatné, ale jak jsem psala ach ta očekávání...

03.09.2023 4 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Tak tohle bylo hodně dobré. Příběh je psaný z pohledu několika hlavních aktérek, které mají autorkou přiřazenou přezdívku. Ty mi prvních pár stránek mi dělaly problém, zorientovat se kdo je Rusalka, Meluzína, Bludička, Nymfa a Sudička mi nějakou chvíli zabralo, ale to je asi jediné mínus téhle knížky. Děj vás téměř okamžitě strhne, a i když vám celkem rychle dojde, kdo je tady ten "padouch" musíte číst dál, protože prostě potřebujete vědět jak to dopadne se sestrou, penězi, ale hlavně s dětmi....

27.08.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Od téhle knížky jsem čekala víc. Začátek mi hodně připomínal knihu Pokoj pro hosty, ale pak se děj začal ubírat jiným směrem. Přesto mě příběh vtáhl do děje až v druhé polovině, kdy nám autorka nabídla Nininu verzi událostí. Kniha tím dostala spád a začala mě bavit. Přesto musím říct, že tomu chybělo takové to napětí, které má mít dobrý thriller.

25.08.2023 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Když jsem v úvodu této knihy četla autorčina slova, že se zpočátku stavěla do role soudce, a že se pak sama před sebou styděla, protože si nedokáže představit život ve kterém by byla nucena udělat to či ono (např. opustit rodinu, nebo poklonkovat režimu), okamžitě jsem zjišťovala, kdy se narodila. V době, kdy u nás padl komunistický režim jí byly pouhé 2 roky, takže je generace, která vyrostla ve svobodě a chápu, že vyprávění lidí, které zpovídala v této knize jí muselo připadat neuvěřitelné. I pro mě, která jsem zažila komunismus u nás, byly některé příběhy šokující. Nejhorší na těchto režimech je asi to, že z lidí od malinka vychovávají sobce a cyniky, protože kdyby ukázali lidskost, tak by je režim ihned potrestal. Je mi obyčejných lidí žijících v KLDR líto, ale pomoci jim nemůžeme, to musí udelat sami.

25.08.2023 4 z 5

Polární běsy Polární běsy Greer Macallister

Příběh se odehrává ve třech časových osách. Nejméně se zde vyskytuje doba, kdy hlavní hrdinka "vzpomíná" na dobu svého mládí, kdy pomáhala osadníkům s bezpečnou cestou do Kalifornie. Hlavní linkou celého příběhu je soudní líčení, kdy je Virginia souzena za vraždu jedné z členek výpravy do Antarktidy a třetí linka je výprava jako taková. Kniha se mi celkem líbila, i když jsem hlavně potřebovala vědět jak dopadne samotný soud :-), zážitky ze zimy mě až tak nezaujaly.

21.08.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak nevím, jestli je to tím, že jsem četla napřed Vodníka, ale tenhle příběh mi přijde takový neúplný, uspěchaný .... Pravda je, že vás děj okamžitě vtáhne a vy s napětím hltáte každou stránku, ale po dočetení ve vás zůstane prázdno, jako by se příběh vůbec neuzavřel. Prostě tomu něco chybí.

19.08.2023 3 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Taková hezká česká detektivka. Příběh je poskladaný z pohledu všech podstatných aktérů, a přesto se velmi dobře čte. Jen mě mrzí, že jsem nezačala Klekánicí, protože se v ději párkrát objevil odkaz na předchozí případ.

18.08.2023 4 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Zvláštní příběh o tom, že si člověk občas musí sáhnout až na dno, aby se mohl odrazit a a žít tak jak chce. S napětím jsem se těšila na pasáže o Celestýně a byla zvědavá co se jí stalo. Příběh Lucky mě šel chvílemi na nervy, její úzkostné stavy mi nebyly příjemné, ale o to víc se zdál její život reálnější.

16.08.2023 4 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Zajímavá kombinace dystopie a fantasy. Zpočátku jsem byla zmatená, protože děj nelogicky přeskakoval a já to moc nechápala, ale po pár stranách se příběh ustálil a musím říct, že mě hodně bavil. Doufám, že vyjdou i další díly a série nezůstane (tak jak se v poslední době stává) nedokončená.

12.08.2023 4 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Je mi hrozně líto, že se musím s touto sérii rozloučit. Bylo to naprosto skvostné!!! Sledovat osudy všech královen mi ukázalo nejn to, že Jindřich VIII byl velmi složitá osobnost, která dokázala být v zájmu království velmi nemilosrdná, i když ho jeho rozhodnutí jako obyčejného může a manžela pak neuvěřitelně trápila. Poslední královna byla zralá chytrá žena, která dala přednost povinnosti před láskou (jako by měla na vybranou), a přesto se nad ní, díky jejím názorům a intrikám dvora, také začal stahovat mrak odsouzení. Zachránila ji nejenom láska krále, ale hlavně její inteligence,kdy si včas uvědomila, ze si musí zachránit krk.

08.08.2023 5 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Opět skládám hold autorce. Až mi Kateřiny bylo chvílemi líto. Mladá naivní husička, o kterou se nikdo pořádně nestaral, se stala nástrojem svých příbuzných. Nedivím se, že chtěla v životě jen trochu lásky a nedivím se ani Jindřichovi, že k ní byl schovívavý, ale co naplat, opět u něj zvítězila zraněná pýcha.

01.08.2023 5 z 5

Stále me nepřestává překvapovat mnoho tváří Jindricha VIII. Byť to byl vládce, který vždy prosadil svou a při tom ohnul všechno co bylo potřeba a přeci jen měl i svou soucitnou stránku, pokud to nekřížilo jeho plány.

29.07.2023 5 z 5