Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

I tento díl byl dobrý. To, že se Amélie opět ocitne u vyšetřování vraždy už ani nepřekvapí, ale tentokrát jí šlo opravdu o život. U každého dílu si říkám, že kdyby to zfilmovali, tak se na to nebudu moci dívat, protože bych pak po tmě nedošla ani na záchod, ale u tohoto dílu to platí x-násobně, ten byl opravdu temný.

25.07.2020 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

I tento díl byl super. Líbí se mi, jak nám autorka postupně odhaluje Améliinu historii i to, že nás neustále udržuje v napětí co se týká jejího vzahu s Devlinem. Nedá se nic dělat, jdu na další díl: -)

20.07.2020 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

I třetí díl byl super. Tentokrát tam bylo více duchařiny, ale možná i proto to bylo napínavější. Opět mě bavilo sledovat jak se Amélie musí vypořádat se svými strachy, jen osoba vraha mě tentokrát moc nepřekvapila. Jsem zvědavá, jestli se Devlin po těch všech událostech nějak změní!, takže jdu na další díl.

18.07.2020 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

I v tomto díle se Amelie vydává restaurovat starý hřbitov, tentokrát do města téměř odříznutého od světa. Už po příjezdu se začnou dít podivné věci a místní se k ní chovají jako k vetřelci. Časem se však ukáže, že je s tímto mistem spjatá víc nez čekala a navíc jí cosi pronásleduje a podle všeho to není jen duch. I tento díl se mi líbil a navíc nám autorka odhalila Ameliin původ a okolnosti provázející její narození.

06.07.2020 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

K téhle sérii jsem se dlouho nemohla "pročíst". Vždy ji předběhla nějaká jiná kniha, kterou jsem si musela přečíst hned. Teď je mi to, možná, trochu líto, protože už po přečtení prvního dilu vím, že to bude jedna z mých TOP sérii. Dostala jsem přesně to, co v knížkách miluju. Napětí, mysterium a trocha romantiky. Jsem zvědavá jak se bude vyvijet vztah Amelie a Devlina, taky mě hodně zajímá tajemství kolem tatínka , které je jak se domnívám bude hodně napínavé a důležité. Prostě se moc těším na další díly.

29.06.2020 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Tentokrát je příběh o Marii a Danielovi a to ve dvou časových rovinách. První jw z období před narozením Niny a událostmi z předchozího dílu a druhá v reálném čase. Opět zde nechybí napětí ani sex :-). Celá tahle série se mi líbí a doufám, že ješte nekončí a dočkáme se pokračování.

27.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Po prvopočátečnim problému se začíst se mi příběh nakonec líbil. Bylo zajímavé sledovat jak vyplouvají na povrch tajemství jednotlivých postav. Ono to tak chodí i v životě, nic není černobílé a každá rodina má svá tajemství. Autorka dokáže dobře vykreslit povahové rysy a myšlenkové pochody jednotlivých postav, ale možná proto, ze to nebyla první kniha kterou jsem od ní četla, tak mě osoba vraha až tak nepřekvapila.

26.06.2020 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Víc než 800 stránek příběhu, spousta postav a hlavních dějových linek, to je tato kniha. V prvni třetině jsem se tak trochu ztrácela v postavách, dělalo mi problémy kdo je kdo a odkud, ale pak si to sedlo. Námět i děj se mi líbil, ale.... nevím něco mi tam scházelo jen neumím říct co. Prostě mě ten příběh nepohltil tak jak jsem očekávala. V celkovém hodnocení jsou však 3 hvězdičky málo, ale 4 moc :-)

14.06.2020 3 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Kolem této knihy se strhl docela velký poprask, takže jsem na ní byla zvědavá a chtěla jsem si udělat vlastní názor. Příběh je čtivý a mě se docela libil, i když už dávno nejsem cílovou skupinu pro kterou je určený. Sice je v něm několik nedotažených věci, které by stály za vysvětlení (například kdo je stín a kde se vzal), nebo uzavření některých dějových linek, ale to přikládám nevypsanosti autorky, neboť se jedná o její debut. Každopádně se těším na další díl a doufám, že nebudu muset čekat moc dlouho.

30.05.2020 4 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

Čekala jsem klasický román, ale dostala jsem vyprávění. V první části knihy jsem měla pocit, že čtu slohovou práci a přemýšlela o maximálně 2 hvězdičkách v hodnocení, ale pak se to rozběhlo. Životní příběh Evy, je plný lhostejnosti, potřebou absolutní kontroly nad jejím životem i neuvěřitelné nenávisti jejích blízkých. V podstatě se jí ani nedivím, že se v touze po normálním životě a seberealizaci dostala až na samé dno. Ono když konečně potkáte člověka, který vás bere takouvou jaká jste a ještě vás přesvědčuje, že dokážete víc, tak pro něj uděláte v podstatě cokoliv. Musím říct, že se mi kniha nakonec libila.

26.05.2020 4 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Ani závěrečný díl mě nezklamal. I kydž konečně rozmotal většinu tajemství stejně nějaká zůstala. Navic se v příběhu objeví nová (pro Tillii asi velmi důležitá) postava o které se toho moc nedozvíme. Proto si říkám, jestli šlo opravdu o závěrečný díl?

19.05.2020 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Tento díl vypráví příběh Tillie a Natea a opět je temný. Jejich už tak složitý vztah zkomlikuje dění kolem jejich malé dcery a opravdu to není hezké čtení. Navíc se ukazuje, ze Tillie je se způsobem života králů propojená víc než tušila.

17.05.2020 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

I kydž miluju knihy psané z různých pohledů, tady mě to zklamalo. Sérii to notně ubralo na záhadné temnotě, až zvrácenosti příběhu a sklouzlo to do rutiny tohoto žánru. Přesto jsem rozhodnutá dočíst celou sérii, protože zbývá ještě spousta nezodpovězených otázek.

16.05.2020 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

I druhý dil je temný. Čekala jsem, že se tajemství kolem Králů začne trochu rozmotávat, ale to jsem se zase spletla. Místo toho se to nakonec zamotalo ještě víc. No, jsem zvědavá co Amo ještě vymyslela, takže hurá na další díl.

11.05.2020 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak nevím co si mám myslet. Když jsem začala číst, tak jsem si zhruba první třetinu myslela, že jsem to již četla. Fakt jsem byla zmatená jak moc se to podobá Royalům, jenže pak se příběh začal ubírat směrem, který jsem nečekala. Je temný, děsivý a plný otázek, na které nedostanete odpovědi. Madison i Bishop jsou těžce narušené osobnosti a vy netušíte, jestli si navzájem nějak pomůžou, nebo se stáhnou do pekel.

10.05.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

I když není hlavní hrdinka žádná drbna, pomůže rozšířit po svém rodném městečku fámu o tom, že mezi nimi žije dětská vražedkyně s novou identitou. Krátce na to se jí začnou dít zvláštní věci a Joanna začíná podezírat snad každého... . Tahle kniha je napsána velmi čtivě a postupně gradující děj má velmi překvapivé vyvrcholení.

07.05.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tohle byla taková milá jednohubka. Pokzd od knihy nečekáte nic složitého a potřebujete se odreagovat a na ničím nepřemýšlet je to to pravé. Bavilo mě "slovní pošťuchování" hlavních hrdinů. Jen jsem čekala nějaký jiný důvod, proč měla Nataša zjistit něco na Bruce, to mě fatk nesedlo.

04.05.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Asi jsem jí četla ve špatnou dobu, ale prostě nenadchla, ani neurazila. Čekala jsem větší drama a to nepřišlo.

01.05.2020 3 z 5

Moc času Moc času Deborah Harkness

Hodně jsem se těšila na pokračování teologie Čas čarodějnic, ale z téhle knihy jsem byla zklamaná. Byla bych spokojená, pokud by se jednalo o první díl další série, kdy nás autorka seznamuje s historií postavy, ale jako samostatná kniha postrádá šťávu. Autorka zde zapomněla na jakoukoliv napínavou zápletku a vpodstatě se jen "šťourá" v Markusově minulosti.

20.04.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak nevím... podle obálky a anotace jsem se na tuhle knihu fakt těšila. Nebyla špatná, alecelou onihu jsem čekala na "něco" a ono to nepřišlo. Tak trochu mě kniha připomněla Příběh služebnice, ale opravdu jen vzdáleně.

04.04.2020 3 z 5