Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Tak tuhle oddychvku jsem si užila. Velmi dobře se čte, měla jsem ji přečtenou během jediného dne. Příběh, i když je díky žánru předem jasné jak to dopadne, je přeci jen trochu jiný. Chápala jsem Seru, proč se bojí pustit si někoho do života a stejně tak mě ohromné bavili její adoptivní tátové.

18.10.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Knihu jsem začala číst v rámci společného čtení, ale i když to nikdy (do dnešního dne) nedělám, tak jsem to vzdala a knihu odložila. Vím, že nejsem cílová skupina, ale to jsem nebyla ani u knihy Čarodějky malostranské, která, byť je psaná pro stejnou věkovou skupinu, se mi líbila. Tady mě vyloženě nesedla hlavní hrdinka, která se od samého začátku chová jako rozmazlený spratek a z nejlepšího kamaráda (do kterého je, jak se dozvídáme hned v první kapitole, zamilovaná) si dělá hadr na podlahu. Je mi lito, ale tohle pro mě bylo fakt šlápnutí vedle.

16.10.2020 odpad!

Kříž Romanovců Kříž Romanovců Robert Masello

Dobrá kniha ve špatnou dobu. Kdybych to byla bývala věděla, nebo si přečetla anotaci, tak si jí nechám na dobu, kdy celý svět nebude řešit současnou pandemii. V knize se totiž řeší španělská chřipka a to není to nejlepší téma pro dnešní dny. Když se však od tohoto oprostím, tak jsem si příběh užila. Odehrává se z pohledu třech hlavních postav, hlavní děj z pohledu epidemiologa Franka Slatera, historická (i když smyšlená) linka z pohledu kněžny Anastázie a poslední z pohledu nepříliš chytrého, zato hodně bezohledného zlodějíčka Harleyho Vanea. Prostě mu nechybělo nic co mám ráda, dobrodružství, napětí i trocha té historie.

16.10.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když mi jedna kamarádka řekla, že jí tahle kniha připomínala Austenovou, tak jsem se lehce vyděsila. Tenhle žánr jsem nečetla už pořádnou řádku let. Nakonec se ukázalo, že je to přesně to co jsem v danou chvíli potřebovala. Nádherný, romantický příběh, který autorka nechala pomalu plynout vás nepustí, protože vždy když už si myslíte, že je ta správná chvíle na tu přeslazenou romantiku, něco se stane a vy potřebujete číst dál, k další takové chvíli, abyste zjistili, že ani tahle cestička není tak hladce umetená.

05.10.2020 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Hezký čtivý příběh o dívce, která jako odsouzenec za vraždu dostane druhou šanci, Stane se ochutnavačkou nejvyššího velitele a nad hlavou jí visí neustálá hozba otravy jedem a nejen ta. Kniha se čte velmi dobře, ale.... něco tomu chybí. Nedokázala jsem se do příběhu zanořit tak, že bych s hlavními hrdiny dýchala a přestala vnímat okolí, což je škoda, protože ten potenciál tam je.

02.10.2020 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Přiznám se, že nebýt společného čtení s FB skupinou klub.tajnych.knihomolu, tak bych po této knize nikdy nesáhla a o hodně bych přišla. Příběh zakládající se na skutečné události o české dívce, která se zamiluje do anglického vězně a projde s ním nejen zajateckým táborem, pracovním nasazením v lomu, ale i dlouhým pochodem z Polska do Německa převlečená za chlapce mě uchvátil, i když knihy z 2. světové války vůbec nemám ráda.

28.09.2020 5 z 5

Až do dna Až do dna Chloe Neill

Tedy přiznám se, že jsem měla při čtení tohoto dílu a po událostech na konci toho předchozího, chuť s celou sérií praštit. Prostě tomu chyběla šťáva a to věčné hasteření mezi Merit a Ethanem. V tuhle chvíli jsem na vážkách, zda pokračovat, nebo sérii odložit. Na druhou stranu mě zajímá, co bude s Mallory a taky zda se dozvíme co je Tate zač.

18.09.2020 3 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Tahle serie je taková oddechvka. V každém díle se najde nějaký problém, který ohrožuje upíří komunitu a Merit většinou nezbývá nic jiného než ho vyřešit. Jinak tomu nebylo ani v tomto díle. Záhy bylo jasné kdo je tady hlavnim padouchem, ale ten konec jsem nečekala a hodně mě překvapil.

12.09.2020 4 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Tahle série mě baví. Vztah mezi Merit a Ethanem je jak na houpačce a jejich vzájemné pošťuchování je velmi svěží. Samozřejmě i v tomto díle je hlavní dějovou linkou snaha odvrátit hrozící válku, tentokrát za pomoci kožoměnců.

07.09.2020 4 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

I druhý díl jsem už asi kdysi četla, jen si to nepamatuji. Přesto musím říct, že mě příběh Merit baví. Jsem zvědavá kdy se vyřeší vztah s Ehanem a také jak daleko jsem se tenkrát v této sérii dostala, jdu ti zjistit u dalšího dílu:-)

05.09.2020 4 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

S každou přečtenou stránkou jsem si uvědomovala, ze jsem tento díl již jednou četla, ale už je to asi pár let, takže se mi děj již moc nevybavoval. Přesto přeze všechno jsem si příběh užívala a moc se těším na další díly.

30.08.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

I další díl byl vynikající. V tuhých mrazech a před sněhovou bouří, se najde v zamrzlém jezeře tělo malého chlapce a rozjede se pátrání, které opět není vůbec jednoduché. Navíc dojde k několika událostem, jež donutí Jude, aby vystrčila hlavu ze své bezpečné ulity.

28.08.2020 5 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Ani další příběh Cottona Maloneho mě nezklamal. Berry je stejně jako Rollins mistr v namíchávání dokonalého koktejlu fikce a skutečných událostí, že se jeho příběhy čtou v podstatě samy a jsou téměř uvěřitelné. V této knize se vydáváme při pátrání po dokumentu o samém vzniku křesťanské víry na Maltu, ostrov plný kostelů, který pevně spjatý s historií Maltézskych rytířů.

26.08.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Když se řekne holocaust, tak se většině z nás vybaví koncentrační tábory a vraždění židů za 2. světové války, jenže to nebyl jediný, který se na nasi planetě odehrál. Ve stejné době, kdy se Hitler rozhodl "vyřešit židovskou otázku" řešil Stalin stejným způsobem otázku litevců, bělorusů, estonců a finů, kterým se nelíbilo, že je Stalin vzal pod křídla Sovětského svazu. Jednoho večera zabouchají na dveře litevského profesora agenti NKVD (předchůdce KGB) a naloží manželku a dvě děti do náklaďáku a odváží neznamo kam, tím začíná příběh plný nejistoty, strachu a strádání, ale i opatrné lásky, odvahy a soudržnosti. Musím říct, že mě až překvapilo, jak podobné byly osudy těchto lidí s osudy již zmiňovaných židů.

24.08.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Další knihu ze společného čtení s Klub.tajnych.knihomolu na FB jsem přečetla jedním dechem. Autorka mě dokázala udržet v neustálém napětí co bude dál a to v obou dějových linkách. Při čtení autobiografie Verity mě místy až mrazilo, co vše dokázala vymyslet a provést, aby bylo vše tak jak chtěla, ale ten konec me dostal. Co byla pravda a co lež? Myslím, že nad tím budu ještě pár dní přemýšlet.

16.08.2020 4 z 5

Hádka Hádka Petra Nachtmanová

Příběh na jedno odpoledne, který nenadchne, ale ani neurazí. Poměrně rychle vás vtáhne do děje a vy chcete vědět co se bude dít dál, je proložen několika erotickými scénami. Jeho rozuzlení mě však přišlo málo napínavé, jako by autorka spěchala s tím, aby to už měla hotové.

15.08.2020 3 z 5

Zrůda v mé posteli Zrůda v mé posteli Ann River

Krátká, ale děsivá výpověď ženy, která se jednoho dne zjistí, že její milovaný manžel je někdo úplně jiný se vubec nečetl snadno. Je těžké přijmout skutečnost, že jsou mezi námi takové zrůdy, které dokážou ubližovat dětem.

09.08.2020 3 z 5

Keltské impérium Keltské impérium Clive Cussler

Mám ráda knihy jaké píše třeba James Rollins, nebo Steve Berry, ale s tímto autorem jsem ještě neměla tu čest.Sáhla jsem po této knize, protože mě zaujal její název, který ve mě vyvolal dojem, že by se mi to mohlo líbit a v žádném případě nejsem zklamaná. Vydala jsem se na cestu za nalezením léku na záchranu světa, která vedla nejen do historie, ale i v současnosti byla plná napětí, kdy hlavním představitelům šlo o života to mam ráda. Až po zatčení se do knihy, jsem zjistila, že se jedná o sérii, takže se k tomuto autorovi ještě vrátím a začnu hezky od začátku.

08.08.2020 4 z 5

Navěky Navěky Adriana River (p)

Když jsem v loni dočetla poslední díl série, moc jsem si přála pokračování s Adamem a dostala jsem ho v podobě tohoto bonusového dílu. A přesto jsem nedostala jsem to, co jsem si představovala. V žádném případě však nejsem z knihy zklamaná, když nad tím tak přemýšlím ono nacpat 14 tisíc let života do jedné knihy je naprosto nemožný úkol: -). Celá tahle sága je obrovským emočním kolotočem, ale i pohlazením na duši a já vím, že se k němu budu ráda vracet. Nechápu pouze jenu věc a to, proč tyto knihy nezaujímají přední příčky žebříčku bestsellerů a téměř se o nich neví a moc si přeji, aby se to změnilo, neboť autorka opravdu psát umí.

06.08.2020 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Tento poslední díl byl asi nejslabším článkem celé serie. I když se Amélie opět setkala s duchem, který potřeboval pomoci (tentokrat to byl duch maléholcičky), nebylo to tak nervydrásající jako předchozí díly. Na druhou stranu mě fakt mrzí, že je po všem, opravdu jsem si uvžívala každý díl a myslím, že záhad kolem její rodiny zbylo ještě dost na další pokračování. Škoda, že je konec...

01.08.2020 4 z 5