Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Tahle jniha me bavila. Bylo v ní dost napětí, lásky, humoru, ale i tak akorát sexu a tajemství. Už strašně dlouho jsem nečetla knihu ve slovenštině a zjistila jsem, že jsem nejak zakrněla. Narazila jsem tam na pár (asi 5) slovíček, která jsem si musela dohledat.

17.03.2023 4 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Četla jsem tuto knihu až po Mrazivé náruči, takže jí mohu hodnotit jako druhou knihu od autorky a musím říct, že to opět byl koncert. Příběh začíná smrtí mladé učitelky a policie začíná vyšetřovat okolnosti překvapivé smrti, jenže místo toho, abychom sledovali pátrání po vrahovi se postupně noříme do životů lidí z bezprostředního okolí oběti (rodičů, bratra, přítele, kolegyně, spolubydlící ...), kdy nám autorka mistrně vykresluje jejich povahy a psychické rozpoložení, ale postupně odhaluje i jejich tajemství. Policejní vyšetřovatelé dostávají prostor až téměř v závěru knihy, aby případ uzavřeli.

12.03.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Příběh, který vás chytí a nepustí. Děj se odehrává z pohledu několika postav. Hlavní hrdinkou je asi Valerie, která nám v průběhu vyšetřování vraždy svého bratra odhalí svůj nelehký život v neúplné a disfuknkční rodině, který byl pro mě celkem šokující, ale uvěřitelný.

10.03.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Děj se odehrává ve dvou časových liniích, které se postupně protnou a vy s napětím sledujete životní příběh Kyi, a zároveň uvažujete kdo asi tak mohl zabit Chaese. Nadherná kniha, která vás chytí a nepustí do posledního slova, nechápu jak jsem mohla její přečtení tak dlouho odkládat.

26.02.2023 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Děj se dodehrává ve dvou časových liniích a ještě z pohledu obou hlavních postav. To by mi ani tolik nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda, jenže byť je námět hodně zajímavý, tak jsem se zpočátku nudila a dokonce jsem přemýšlela, že knihu odložím. Až teprve někde před polovinou mě to začalo bavit a druhou půlku jsem přečetla na jeden zátah.

23.02.2023 3 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Tak tohle bylo něco úplně nezvyklého. Jsem přesvědčená o tom, že mi tenhle námět bude hodně dlouho rezonovat v hlavě. Sice mě malinko neseděl styl jakým byl příběh psaný a lehce mě to rušilo, ale jinak to byla pecka.

12.02.2023 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Zápletka dobrá, zvraty v příběhu také, ale.... To že se děj odehrává v několika časových období a skáče ze současnosti do vzdálené i blízké minulosti by mi nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda. Přesto mi tady něco vadilo a nedokázalo mě to naplno vtáhnout do děje, jen nedokážu říct co bylo tím rušivým elementem.

31.01.2023 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Nazev Perfektní manželství nemá s manželstvím až tak moc společného, spíš se jedna o vztah právník a neposlušný klient :-) , ale i tak jsem si příběh užila. Sice mě rozuzlení napadlo poměrně brzy, ale autorce se povedlo mě tak zmást, že jsem část knihy pochybovala o svém odhadu.

15.01.2023 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

I když jsem se zpočátku nemohla začíst, tak mě příběh bavil a moc jsem si užívala dobrodružství Isobel a Havrana. Dost mě překvapila role Roháče, kterou vlastně zjistíme až na konci. Škoda, že se nejedná o sérii, docela by mě zajímalo jak by to fungovalo dál ve světě víl.

12.01.2023 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Byť je téměř od samého počátku jasné, která z dvojčat je ta "hodná", tak mě příběh bavil. Měla jsem rada jak Fern tak Wallyho.

11.01.2023 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tenhle díl už byl lepší. Kettovy rozmazlené holčičky už tam nebyly tak rušivým elementem, ale nevím, zda se někdy vrátím k dalšímu dílu série.

13.11.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

První dil série se šéfinspektorem Kettem, ktery se přestěhoval mimo Londýn, aby se vzpamatoval z únosu své ženy a venoval se svým třem dcerám. Ihned po přestěhování však začne pomáhat místní policii ve vyšetřování unosu tři dívek. Kniha má v sobě napětí a příběh mě bavil, ale jeho nevyvcálané holčičky mi docela pily krev.

11.11.2022 3 z 5

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

Tohohle autora prostě můžu :-) . Baví mě jeho dokonalé smichání tří základních ingrediencí do výborně fungujícího celku. Jedna se o vyvážený poměr fikce, skutečnosti a napětí. V této knize se autor vrací k moci matky přírody a její schopností ochránit samu sebe a po dočtení si opět říkám "Co když ...."

29.10.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Hodně drsná dystopie co se popisů týče. Na začátku, někde kolem 20 stránky jsem si nebyla jistá, zda chci číst dál. Popis fungování téhle společnosti a hlavně fungování zpracování "masa" je fakt šílený. Příběh jako takový, ale není nic co by vás vtáhlo a nepustilo. Hlavně mě to oproti jiným knihám tohoto žánru přišlo až moc přitažené za vlasy.

12.09.2022 2 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Velmi příjemná oddychovka. Bavilo mě zasazení autorčino pojetí božského Olympu a Podsvětí v moderním městě. Už se těším na další díl a přemýšlím jestli to bude pokračování příběhu Presefony a Háda, nebo to bude příběh některé z jejích sester.

07.09.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Autorka je sázka na jistotu, že se pri čtení nebudu nudit. Bavil mě nemilosrdný vílí svět a těším se na další díl.

14.08.2022 4 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Dlouho jsem váhala, jestli dám 3 nebo 4*. Příběh byl hezký, nápad, že v říkankách, pohádkách a písních jsou ukrytá kouzla se mi hodně líbí, ale vůbec mi nesedl styl psaní. Dokonce jsem byla v pokušení knihu odložit, právě proto, že se mi to nečetlo dobře.

08.08.2022 3 z 5

Stoletý stařík byl dobrý, Analfabetka naprosto skvělá, ale ostatní knihy včetně této už pokulhávají. Nemůžu říct, že bych se nebavila, ale .... prostě už to není ono.

29.07.2022 3 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Tenhle autor mě opět nezklamal, i když náměty kolem 2. světové války a Hitlera nemám ráda. Smutnou pravdou je, že nacionalismus a xenofobie je na vzestupu na celém světě, ne jen v Evropě. A to, že se lidé rádi nechají utáhnout na vařené nudli, hlavně když je na koho svést vlastní neschopnost, je celkem děsivá, ale bohužel také pravdivá.

26.07.2022 4 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Tento historický román bych klidně zařadila i do žánru thrillerů. Příběh lazebnické dcery Markéty a nemaželského syna Rudolfa II mě opravdu bavil a udržoval v napětí. I když je v knize hodně zmírněný stejně byl místy velmi brutální.

21.07.2022 4 z 5