lenka.g

Hora mezi námiHora mezi námiCharles Martin

Napsané tak, že tu zimu cítíte. A jak obvykle dvě dějové linie nevyhledávám, tady se mi ta vedlejší líbila moc, knížce to dodalo další rozměr.

10.02.2018

PohřbeníPohřbeníEllison Cooper

Parádní detektivka! Knížka se mi líbila ještě víc, než první díl a už se těším na další. Sayer řeší zamotané případy, ale o smrti jejího snoubence ani o zákulistních bojích v pozadí FBI stále nevíme nic...

10.10.2020

CizinecCizinecArno Strobel

Překvapuje mne relativně nízké hodnocení knihy (v tuto chvíli 78%), protože já bych knížce dala devět bodů z deseti. Zajímavý námět, napínavý příběh, krátké kapitoly, solidně napsané... člověk by neřekl, že je to kniha německých autorů. Bod bych strhla jedině za závěr, ale podle mne tahle knížka stojí za přečtení.

05.03.2018

Černé létoČerné létoM.W. Craven

Stejně skvělá jako první díl a už se těším na další, které nám třeba poodhalí Poeovo soukromí.

01.11.2020

Ztracené střípkyZtracené střípkyTim Weaver

Za mne jedna z nejlepších knížek od autora, neotřelý námět u mne přebil i jistou rozvláčnost (zeštíhlení o čtvrtinu by knize slušelo), líbilo se mi, jak jsou dávkovány informace, ačkoli hlavní záporák vysvítal už tak v půlce knihy, nebyl jasný motiv a celá skládačka se vyloupla až na konci. Mně se Střípky rozhodně líbily!

02.08.2021

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEYPodivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEYRomain Puértolas

Stručně:
- srovnání se Stoletým staříkem Fakír nesnese ani omylem
- vcelku chápu, proč autor nemohl prorazit. Teď se mu to povedlo jen proto, že nakladatel se domníval, že se sveze na vlně nadšení rozpoutané Jonasem Jonassonem
- slibovaný humor není přítomen, pokud jsem si to nespletla s pocity trapnosti, které jsem měla pokaždé, když v knížce došlo na vyslovování jmen
- sečteno podtrženo: nečíst, ztráta času.

28.10.2014

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Velmi podmanivý příběh z okupované Francie, příběh sester Vianne a Isabelle, příběh o válce a lásce, o lidských osudech a volbě, o odvaze a strachu...
Napínavá, ale i dojímavá kniha, která rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

01.05.2017

Když Anna zmizelaKdyž Anna zmizelaAlex Lake

Tak mne tedy nenadchlo. Pachatel mi přišel zřejmý nejpozději od půlky knížky, zejména díky tomu, jak byly napsané pasáže o něm. Že toho pachatel spáchal víc než jen únos Anny, bylo taky jasné hned, takže mně celý příběh připadal zbytečně protahovaný, málo překvapivý, nepříliš uvěřitelný (mám na mysli zejména okolnosti zmizení, ale nechci spoilerovat) a hlavně plný nepříjemných emocí. (Což i chápu, chyba bude ve mně, protože momentálně jsem přesycená knihami, kde je fůra hysterek ;) - například Osudné rozhodnutí nebo Mrtvá)

24.03.2018

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

První kniha se mi líbila dost, tahle bohužel té první nesahá ani po kotníky. Mám přesně stejný dojem, jako polovina čtenářů pode mnou: předvídatelné, zbytečně natahované, hlavní hrdinka ne moc sympatická hysterka...
Na druhou stranu rozumím poměrně vysokému hodnocení: knížka se snadno čte, jestli přeskočíte dvě stránky si ani nevšimnete, není potřeba se nad čtením nějak zamýšlet.
Takže konečný verdikt: jako nenáročná oddychovka k vodě V pasti lží obstojí.

08.06.2018

Dokonalý zabijákDokonalý zabijákWard Larsen

Za mne super thriller, který rozhodně snese srovnání s knihami Daniela Silvy, Roberta Ludluma, Lee Childa, Raymonda Khouryho, Vince Flynna, Davida Baldacciho... Takže jsem velmi mile překvapená a rovnou se vrhám na další díl.

25.07.2018

Loutkové divadloLoutkové divadloM.W. Craven

Já tedy nechápu, že tahle knížka nemá přes 90%! Okamžitě se vrhám na druhý díl a doufám, že autor bude psát dál.
Kromě zajímavého a dobře vystupňovaného příběhu oceňuji krátké kapitoly. Ačkoli ty jsou vlastně prokletím, protože člověk si řekne, že teda ještě jednu a pak už knihu odloží.. a ono to nejde:)

01.11.2020

Dlouhé stínyDlouhé stínyCharlie Donlea

Ačkoli zápletku jsem pochopila ještě před půlkou knihy, vůbec to nevadilo, čtení mne bavilo, příběh je dobře napsaný, krásně odsýpal. Určitě si nenechám ujít pokračování.

08.01.2021

Advokátova dceraAdvokátova dceraAnthony Franze

Od první do poslední stránky měla knížka spád a švih. Napínavé, zamotané, ale ne překombinované, ne zbytečně natahované.. Nechápu, že tenhle příběh nemá hodnocení kolem 90%.

23.10.2017

Boží pěstBoží pěstFrederick Forsyth

Ocenila jsem přehled postav v úvodu knihy, i když mne to trochu vyděsilo, jak je ten seznam obsáhlý. Na knížku jsem se těšila, ale prvních asi sto stran mi dalo zabrat, přišlo mi to příliš popisné, vůbec to nemělo spád a bála jsem se dalšího příběhu ala Biafra. Pak se to ale zlomilo a začla jízda! Některé pasáže jsem musela číst dvakrát, protože autor je odborník a z textu je to vidět, není to knížka, kterou lze zhltnout za pár hodin a současně všechno pochopit. Ale úžasné. Napínavé, zajímavé, a i když fiktivní, Boží pěst umožňuje poodhalit spoustu tajemství a procesů. Hodnotím maximálním počtem hvězdiček a jsem moc ráda, že mám knížku doma.

14.04.2018

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Mne tedy nenadchlo. Skoro do půlky mi to připadalo spíš jako román pro ženy a zvažovala jsem odložení. Na straně 95 jsem si pomyslela, že to začíná být zajímavé... a i bylo, ale nevím, co si myslet o konci. Navíc některé věci byly tak průhledné (požár třeba), že jsem čekala, že to bude jinak, než se nabízí... ale bohužel. Je pravda, že rozuzlení bylo překvapivé, ale nejsem si jistá, že úplně v pozitivní smyslu slova, protože podle mne knížka díky poslední kapitole tak úplně nedává smysl.
Tři hvězdičky.

17.06.2017

Jmenuji se NikdoJmenuji se NikdoMatthew Richardson

Zápletka zajímavá, příběh napínavý, vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale něco tomu chybělo. Patrně mi úplně nesedl autorův styl vyprávění, ale i tak dávám ****.

22.10.2017

Vražedná lhůtaVražedná lhůtaAndreas Gruber

Příjemné překvapení!
Občas, když si nejsem jistá, že obálka neslibuje nemožné, dám přečíst knihu nejprve někomu jinému a čeká na jeho hodnocení. Tahle knížka byla ten případ, protože němečtí autoři ve mně mnoho důvěry nebudí. Ale kniha příjemně překvapila, vtáhne čtenáře napětím hned od úvodu a i když má slabší místa, rozhodně ji doporučím ke čtení.

22.04.2019

Já už budu hodnáJá už budu hodnáClara Weiss

Za mne zklamání. Od půlky bylo vcelku jasné, jak se věci mají a dočetla jsem jen proto, že jsem na základě komentářů doufala, že se pletu a závěr mne překvapí.

18.05.2019

Ticho ve sněžném městěTicho ve sněžném městěEva García Sáenz de Urturi

Tak já jsem byla velmi příjemně překvapena až nadšená. Neotřelá zápletka, něco jiného, než je obvyklé... okamžitě jsem se vrhla na druhý díl a hodlám shánět třetí díl:)

16.09.2020

V knihovně je levV knihovně je levMichelle Knudsen

Dětské knížky už dávno nečtu, tady jsem musela udělat výjimku, protože mne při listování zaujala, no a knihovnice by měla vědět, co se může v knihovně stát :) Milý příběh!

07.10.2020

Čajová dívka z Kolibříkové uliceČajová dívka z Kolibříkové uliceLisa See

Úplně jiná knížka, než čtu obvykle, ale rozhodně za plný počet hvězdiček. Zejména první půlku jsem hltala a nemohla se odtrhnout.

04.11.2020

Poslední odyseaPoslední odyseaJ. Rollins (pseudonym)

Tak je to patnáctý díl série, tak se asi jisté schématičnosti nedá vyhnout. Ale pořád je to starej dobrej James Rollins :)

22.11.2020

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

No tak jo, po zklamání ze Zabijáka Anderse jsem se obávala, že to s panem autorem půjde od desíti k pěti, ale Sladká pomsta se docela povedla. Už to není takové zjevení, jako byl Stařík, ale člověk ví, do čeho jde a příjemně se pobaví a oddychne si.

15.01.2021

KořistKořistDarcy Coates

(+ SPOILER) Moje první kniha od této autorky a nemám ráda horory, ale musím říct, že mne to bavilo a poohlídnu se po dalších knížkách od paní Coates.

Tak trochu SPOILER:
Nejvíc jsem se bála, že zápletka bude nějak mystická, pohádková nebo prostě neuvěřitelná, ale nebylo tomu tak. Takže já jsem spokojená:)

10.04.2021

Černobílý světČernobílý světKathryn Stockett

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.
Jsem knihovník a když někdo bloumá po knihovně a neví, co by si přečetl, Černobílý svět je knížka, kterou doporučím mezi prvními a ještě nikdo nebyl zklamaný.

28.10.2014

Já, voják v AfghánistánuJá, voják v AfghánistánuPavel Stehlík

Jak výstižně napsala Veronika, je to v podstatě diplomová práce.
- Poznámek pod čarou je téměř tolik, co textu
- Na základě vyprávění samotného autora jsem čekala rozhovory s veterány, jejich ucelené výpovědi... marně. Autor zdlouhavě vypráví, že dělal rozhovory a toto své tvrzení občas doloží citací z rozhovoru, ale jestli čekáte, že si přečtete deset rozhovorů s deseti veterány, budete zklamáni.
- Spojení "orální historie" se objevuje ještě častěji, než sebechvála autora, a to je co říct.
Jsem přesvědčena, že nebýt úspěchu autorovy první knihy, tahle diplomka by nikdy knižně nevyšla.

05.06.2017

NomádNomádJames Swallow

Tak jo, je to trošku pohádka pro dospělé, hlavní hrdina je superman křížený s Mirkem Dušínem, postav je v románu jak na orloji a Já, Poutník je o level dva výš, ale přesto je to čtivý román, který fanoušci akčních thrillerů ocení. Já rozhodně přečtení nelituji a jsem zvědavá na pokračování.

31.03.2018

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Pozor, komentář KarinŠ. přímo pod mým příspěvkem obsahuje spoilery, takže důrazně doporučuji komentář nečíst dřív, než knihu. :)

14.06.2018

Gamblerova ženaGamblerova ženaRužena Scherhauferová

Příběh je to smutný, ale knížka tragická. Dost možná je to vinou překladu, ale tolik patosu, neuvěřitelných dialogů a nesmyslů jsem už dlouho neviděla (např. "vítr zesilnil", "bodře jsem vyskočila z postele", "záporně jsem zavrtěla hlavou", "plačíčí jsem dekorovala svou Majku" (to jakože jí zapnula náhrdelník, "celá jsem se zamočila", "prohlížel si přibrané ženské tělo" - rozuměj, ztloustla...) a bohužel to knihu velice deklasuje. Takže dvě hvězdičky ze soucitu.

11.08.2018

Na dněNa dněR. Caine (pseudonym)

Moc nerozumím zklamání některých komentujících ze závěru knihy. Mně se knížka líbila od první do poslední stránky. Je jiná, zapamatovatelná, napínavá, takže za mně za pět hvězdiček.

23.03.2019