lenka.g lenka.g komentáře u knih

Naše těla, jejich bojiště: Příběhy žen z války Naše těla, jejich bojiště: Příběhy žen z války Christina Lamb

Ty jo.. vůbec nevím, jak tohle hodnotit. Pět hvězdiček dávám knížkám, které se mi líbily... a tahle je tak plná hrůz, že tohle o ní tvrdit nejde.

17.03.2024 5 z 5

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

Ty jo, příjemné překvapení!
České autory moc nečtu, tentokrát jsem se ale nechala zlákat vysokým hodnocením a tím, že je mi prostředí blízké... a dobře jsem udělala! Určitě se poohlédnu po dalších autorových dílech a budu doufat, že v českých luzích, hájích a řekách zůstane ještě dost živých, aby měl o čem psát :)

25.02.2024 5 z 5

Severoamerické jezerní příšery Severoamerické jezerní příšery Nathan Ballingrud

Horory nečtu a povídky nemám ráda, tady mne zlákalo tajemno a skvělé hodnocení. Hned první příběh mne vtáhl a děj mne bavil u většiny povídek, dobře se to četlo.. ale prostě mně přišly konce příliš useknuté .

20.02.2024 3 z 5

Pražský přízračník našich babiček Pražský přízračník našich babiček Klára Trnková

Stejně jako první hodnotící mne rozčilovaly ty rádoby vtipné poznámky u každého příběhu. Ale nějak se mi celá knížečka zdá šitá horkou jehlou, nějak nechápu, podle jakého klíče jsou příběhy řazené, proč jsou různě barevné nadpisy, proč poslední příběhy nemají iniciálu. Tím, že jsou příběhy kratičké, nejsou ani doopravdy tajemné, což mne zklamalo.

17.02.2024 3 z 5

Chladná spravedlnost Chladná spravedlnost Ant Middleton

Nečekaně milé překvapení! Milovníkům Chrise Ryana nebo Lee Childa rozhodně můžu doporučit:)

06.09.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Četla jsem knížku s tím, že svět incelů je strašidelná představa a přemýšlela, kde to téma autorka vzala. A v polovině knížky jsem se na internetu náhodou dočetla, že incelové skutečně existují... no tak to je děsivý! Knížka skvělá.

08.04.2023 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Jdu proti proudu, první díl se mi líbil trošku víc než druhý, ale přečtení rozhodně nelituju:)

10.03.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Fíííha... neměla jsem žádná očekávání, autorku vůbec neznám.. ale přišlo mi to dobrý!

06.03.2023 5 z 5

Svoboda Svoboda Arne Dahl (p)

Nooo... Jako první knihu roku jsem měla zvolit něco méně temného, ale knížka se mi líbila a jsem zvědavá na další část série!

10.01.2023 5 z 5

Radosti a strasti single ženy Radosti a strasti single ženy Eva Dolejšová

Moje druhá knížka od autorky a líbila se mi ještě víc než Babičkou proti své vůli. Ačkoli obvykle čtu detektivky a thrillery, občas zatoužím po jiném žánru a osvědčují se mi humoristické knížky od českých autorů. Tahle je vtipná, milá, snadno uvěřitelná, ze života.
A tak je rozhodnuto: definitivně vedle Evžena Bočka a Zuzany Hubeňákové zařazuji tedy i Evu Dolejšovou.

01.11.2022 5 z 5

Legenda o svaté holčičce Legenda o svaté holčičce Radek Malý

Knížka mne zaujala obrázky a i tématem, o svaté holčičce jsem sice letmo slyšela, ale neznala jsem její příběh. A tak jsem u oběda zhltla tuhle knížku. Líbila se mi, není depresivní, ačkoli je i o smrti. Myslím, že se dětem bude líbit.

28.10.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak jako.. mohlo by to být tak o třetinu kratší, to si řekněme otevřeně. Ale čtení rozhodně nelituju. Pachatele jsem jako obvykle u případů Cormorana Strika neuhádla a baví mne i vztah Robin a Cormorana.

19.09.2022 5 z 5

Pravý věřící Pravý věřící Jack Carr

První díl mne moc nebavil, přišel mi poněkud zdlouhavý. Ale protože měl druhý lepší hodnocení, riskla jsem to a jsem moc ráda. Je mnohem lepší, byť je delší. A doufám, že budou další!

31.07.2022 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Nejlepší, co jsem od autora kdy četla!

16.07.2022 5 z 5

Den hněvu Den hněvu Karl Hill

Detektivka ne, spíš thriller. Thriller, který se nejspíš bude líbit příznivcům Lee Childa, Chrise Ryana nebo třeba Vince Flynna. Takže nic pro citlivky. Pro mne super objev a těším se na další pokračování.

05.06.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Nemám české autory moc ráda. Od téhle knížky jsem nic nečekala, navíc jsem si myslela, že je to knížka pro děti. A nakonec jsem nadšená a dost možná kouknu po dalších dílech autorky:)

05.01.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tak třetí díl se mi líbil méně než předchozí dva, ale rozhodně pořád vysoko nad průměrem!

11.12.2021 4 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

Tak já jsem to na straně 140 vzdala, nudila jsem se ‍️

06.11.2021 2 z 5

Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Robert Sára

Knížka mne zajímala hned z několika důvodů a rozhodně nezklamala. Obdivuju otevřenost, s jakou Lukáš vypráví svůj příběh. A přeju mu, aby tentokrát už neklopýtl!

03.10.2021 4 z 5

Léčitel Léčitel Maria Langner (p)

Musím říct, že když jsem viděla v žánru "pro ženy", byla jsem ke knížce skeptická, protože tyhle věci nečtu. Přesvědčilo mne dobré hodnocení a jsem moc ráda! Je to napínavá detektivka a neotřelým námětem a koncem, který jsem nerozmotala až do samotného závěru.

22.08.2021 4 z 5