lenka.g lenka.g komentáře u knih

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Za mne jedna z nejlepších knížek od autora, neotřelý námět u mne přebil i jistou rozvláčnost (zeštíhlení o čtvrtinu by knize slušelo), líbilo se mi, jak jsou dávkovány informace, ačkoli hlavní záporák vysvítal už tak v půlce knihy, nebyl jasný motiv a celá skládačka se vyloupla až na konci. Mně se Střípky rozhodně líbily!

02.08.2021 5 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Nooo... První díl série čtu až po skvělém třetím a čtvrtém dílu, protože nám první dva v knihovně nějak zmizely a první díl se dal dokoupit až tento měsíc. A nejsem smutná, že jsem nezačala sérii tímhle dílem, protože za mne je z těch tří přečtených nejslabší. Zatímco u třetího a čtvrtého jsem měla pocit, že čtu thriller z pera amerického mistra žánru, jednička mi přijde... dialogy takové křečovité a děj tak nějak... malý. Takže dávám jen čtyři hvězdičky. Ale na druhý díl se těším a jako celek je ta série skvělá. Jen chci říct těm, co nebudou, stejně jako já, nadšení z Pohledu šelmy, ať určitě dají Michalu Dabertovi šanci, protože to stojí za to.

02.08.2021 4 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Dlouho se mi do ní nechtělo, ale protože jsem četla Čajovou dívku z Kolibříkové ulice, která se mi líbila, ač je to zcela mimo můj obvyklý žánr, nakonec jsem se donutila se knížku vzít do ruky. Začetla jsem se okamžitě a líbila se mi ještě víc, než Čajová dívka. Takže jdu shánět Tajemství hedvábného vějíře a knížku určitě doporučuju. Na pozadí příběhu Jong-suk se dočtete o velmi statečných a málo známých potápěčkách i o historii ostrova Čedžu a Koreje.

17.07.2021 5 z 5

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Starý dobrý Cotton, bohužel bez Cassiopei, aby zachránil svět, zasahuje v belgických Bruggách, polském Krakowě a solných dolech Vělička a taky na Slovensku. Mně se knížka líbila, protože na většině míst jsem byla, ale je pravda, že právě popisy míst děj trošku brzdí.

05.07.2021 4 z 5

Usáma Usáma Chris Ryan (p)

Autor si teda nikdy nebere úplně servítky, ale tahle knížka mi přišla drsnější než ostatní a taková.. deprese vzbuzující. Ale napínavá a čtivá, jako vždycky.

18.06.2021 4 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Předchozí dva díly se mi líbily víc, ale pořád dobrý:) Potrhlých detektivů moc není a tak je to příjemné osvěžení:)

18.06.2021 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Mňo. Námět příběhu je zajímavý, ale nějak jsem přehlédla, že je to román pro ženy. Přelouskala jsem to, dala bych tomu 70%, ale další knížku od autorky číst nebudu, protože tohle si nedokážu užít.

18.06.2021 3 z 5

Krize Krize Felix Francis

Tak to bylo úplně jako od Dicka Francise, syn Felix zraje jako víno!

Zapadákov Zapadákov Thomas Perry

Moje druhá knížka od autora a stejně jako Starý muž není zbytečně natahovaná, má spád a originální příběh.

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Moje oblíbená autorka zase perlí a já doplňuji svou sbírku o další její knihu. A co víc: pár kamarádek dostane knížku jako dárek. :)

Před ničím se nezastaví Před ničím se nezastaví Michael Ledwidge

Příjemné překvapení! Příjemně akční oddychovka, nijak rozvláčná, nijak extrémně komplikovaná a navíc má krátké kapitoly. Takže autora si rozhodně ukládám a těším se na další knížky.

23.04.2021 5 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Trápila jsem se. Kdyby to aspoň nebylo tak rozvláčné, když už to není napínavé.

18.04.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky a nemám ráda horory, ale musím říct, že mne to bavilo a poohlídnu se po dalších knížkách od paní Coates.

Tak trochu SPOILER:
Nejvíc jsem se bála, že zápletka bude nějak mystická, pohádková nebo prostě neuvěřitelná, ale nebylo tomu tak. Takže já jsem spokojená:)

10.04.2021 4 z 5

Jednotka Jednotka Don Winslow

První stránky se mi líbily, pak mne knížka nebavila, ale po první třetině mne chytla hodně. Není to optimistické čtení, je to drsné a syrové, hrdinové nejsou superkladní a budete mít o čem přemýšlet.. ale rozhodně jsem ráda, že jsem román dočetla.

16.03.2021 4 z 5

Vnitrozemí Vnitrozemí Nelson DeMille

Knížka je psaná dost podrobně a trochu mne to v průběhu čtení rozčilovalo, ale za polovinou knihy jsem pochopila, že to není samoúčelné. Nesporně pozdější Demillovy knihy mají větší švih, ale zajímavé čtení to určitě bylo.

20.02.2021 4 z 5

Starej chlap Starej chlap Thomas Perry

A mně se to líbilo! Po temných severských krimi jsem sáhla po téhle knížce, která není úmorně dlouhá a zbytečně nastavovaná a příběh má neobvyklého hrdinu a neohranou zápletku.
Učitě to není bláznivě humorné čtení jako knížky Jonase Jonassona a tedy když jsou tu srovnání s Jackem Reacherem Lee Childa (což je můj velký oblíbenec), to srovnání rozhodně snese a tuhle knížku určitě hodnotím výš než poslední Reacherovku.

01.02.2021 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Patrně nejsem cílová skupina, takže všeobecné nadšení z knížky nesdílím.
V půlce jsem pochopila, že se i nadále budu s různými lékařskými úkony u rodiček seznamovat podstatně detailněji, než bych chtěla a víc než toho a notné míry zoufalství a temnoty se mi nedostane. Jak se bude vyvíjet příběh hlavní postavy bylo taky poměrně jasné, takže nepřišlo ani překvapení...
Nerada nechávám knihy nedočtené, takže jsem to přečetla, ale upřímně řečeno nevím, komu knihu doporučit, protože matky to obrečí, bezdětné kamarádky vyděsí a pány to zajímat a bavit nebude.

16.01.2021 3 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Celá tahle trilogie pro mne byla velmi příjemným překvapením. Neotřelé zápletky a námět, hezké kulisy, mělo to spád.. já jsem velmi spokojená. I v mém okolí jsem zaznamenala stížnosti na příliš detailní popisy města, ale ani ve třetím díle, ačkoli jsem si na to dávala pozor, jsem si toho nevšimla. Patrně proto, že mne zcela pohltil děj.

15.01.2021 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

No tak jo, po zklamání ze Zabijáka Anderse jsem se obávala, že to s panem autorem půjde od desíti k pěti, ale Sladká pomsta se docela povedla. Už to není takové zjevení, jako byl Stařík, ale člověk ví, do čeho jde a příjemně se pobaví a oddychne si.

15.01.2021 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Ačkoli zápletku jsem pochopila ještě před půlkou knihy, vůbec to nevadilo, čtení mne bavilo, příběh je dobře napsaný, krásně odsýpal. Určitě si nenechám ujít pokračování.

08.01.2021 5 z 5