Leník95

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Je to má první kniha přečtená od autorky. Příběh se odehrává v Beskydech, kde od malička jezdíme na chatu. Okolí je vykresleno tak, že jsem si živě představovala krajinu a situaci. Je to příjemná oddechová krimi z českého prostředí. Takže to nebyla určitě poslední kniha, kterou jsem od autorky četla.

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliWendy Holden

Kniha byla neuvěřitelná. Po dočtení to ve mě zanechalo ještě notnou dávku emocí a myšlenek. Vřele knihu doporučuji všem, které opravdu zajímá život v koncentračním táboře a i z trochu jiného úhlu pohledu. Kniha se čte dobře a přitom je to samozřejmě emočně náročné čtení.

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Kniha vydaná skoro před 80 lety a pořád dokáže poučit. Kniha patří do každé správné knihovny. Můžete se k ni pořád vracet. Já si četla poprvé před 10 lety a dnes mi dala úplně jiný pohled na věc. Věřím, že až ji budu číst znova za pár let, opět mě v něčem dokáže poučit a vezmu si z toho něco jiného.

Loutkové divadloLoutkové divadloM.W. Craven

Na knihu jsem narazila v rámci společného čtení od Dobrovského. První věc, kterou bych chtěla vyzdvihnout je obálka. Grafika obálky mě ihned zaujala a citát na obálce mě doslova pohltil. Možná proto, jsem od knihy očekávala něco jiného. Chybělo mi vyprávění zločinů ze strany pachatele (v knize se to objevilo jen jednou). Každopádně kniha má spád a pořád se něco děje. V příběhu nejsou žádná hluchá místa a proto musíte hltat kapitolu za kapitolou. Hlavní postavy jsem si oblíbila a Poe je takový ochranářský táta pro Tilly. A závěr? Závěr je rozporuplný. Nechci prozrazovat, ale někoho to rozčílí, jiný polituje. Vše do sebe zapadne a ještě budete po přečtení knihy přemýšlet.

Fantom z BlackwooduFantom z BlackwooduDarcy Coates

Má první čtená kniha ze série Strašidelných domů. Příběh a vykreslení situací byl skvělý a dokáže vyděsit. Zvlášť, když knihu čtete sama a ve tmě, jen s lampičkou. Kresby v knize mi nijak nevadily, ani romantické prvky mezi Marou a Neilem. Mara je prostě tvrdohlavá žena a když si něco usmyslí, prostě to tak je. Někdy jsem si i já sama řekla: "Co to proboha děláš Maro?!" Ale to ke každé strašidelné knize patří. Těším se, až sáhnu po dalších vydáních.

Po stopách Jacka RozparovačePo stopách Jacka RozparovačeKerri Maniscalco

Na knihu jsem narazila opět v rámci společného čtení knihy Dobrovský. A byla jsem nadšená! Jsem tam trošku úchyl do krimi (sérioví vrazi, podcasty), takže popis pitvy a vcelku podrobné detaily byli pro mou duši uspokojující. Obě hlavní postavy mi byly sympatické. Je tam i romantická linka, která mě osobně nevadila a jejich vzájemné škádlení bylo takové zpestření. Závěr byl naprosto nepředvídatelný. Čekala jsem hodně, ale tohle opravdu ne. Takže doporučuji a už mám objednaný další díl.

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Líbí se mi, jak autorka dokáže popisovat okolí a vybírá si život na vesnici. Vazby mezi sousedy jsou propletené a velmi blízké. Ze začátku je kniha taková pohodička, ale v druhé polovině se nedá napětí vydržet a musíte číst dál. Odhalení vraha je v úplném závěru knihy. Styl autorky mi sedl, takže budu postupně dočítat ostatní knihy, které napsala.

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Knihu jsem si přečetla v rámci Čtenářské výzvy. Je to prostě pohádka pro děti. Mě už nijak neoslovila, ale věřím, že když čtěte dětem před spaním, tak se jim to líbí. Aspoň jsem si připomněla dětství a že jsem byla ještě generace, která toto správné dětství zažila.

Druhá šanceDruhá šanceAdam Pýcha

Musím se přiznat, že sci-fi moc nečtu a knihu jsem četla v rámci společného čtení (Dobrovský). Většinou s koncí knihy přijde i rozuzlení a dává vám vše smysl. Bohužel u této knihy, z mého pohledu, k tomu nedošlo. Kdo má rád otevřené konce, tak knihu doporučuji. Mě však zklamalo, že jsem po přečtení měla spoustu otázek, na které jsem chtěla znát odpovědi. A v mnohých případech se jich od autorů nedočkáte. Příběhy se často prolínají a je těžké se v nich zorientovat. Knihu doporučuji spíše číst v klidu, nebo si dělat poznámky, ať se v ději neztratíte. Knihu ještě nezahazuji, časem se k ní vrátím. I s poznámkovým blokem.

Strašení v RookwarduStrašení v RookwarduDarcy Coates

Sérii Strašidelné domy jsem si zamilovala hned první přečtenou knihou (Fantom z Blackwoodu). Oproti Fantomovi mi připadala méně strašidelná. Autorka si často hrála s myšlenkou, že jste se báli zbytečně a dalo se to snadno vysvětlit. I tak obdivuju popis strašidelných scén. Těším se až si najdu čas na dočtení zbytku série.

Skryté oknoSkryté oknoRachel Abbott

(+ SPOILER) Je to první kniha, kterou jsem v sérii četla. Za mě kniha neurazí, ani extra nenadchne. Líbilo se mi hlavní téma knihy, které je v dnešní době vcelku časté. I když podezření na pachatele máte v půlce knihy a ztratíte motivaci číst dál, ještě bych knihu nezavírala. Příběh se dokáže ještě zamotat a na konci knihy si oddechnete, že se vše dořešilo.

Temnota na okraji městaTemnota na okraji městaAdam Christopher

Jelikož jsem se zamilovala do seriálu Stranger Things, byla jsem ráda, že jsem narazila na knihy s touto tématikou. V seriálu je moje srdcová záležitost Hopper, vyprávění o jeho minulosti jsem tedy hltala. Rozhodně se mi kniha četla lépe než "Temný experiment". Příběh je napínavý a nepředvídatelný, což vždy uvítám. V ději se dobře orientujete díky časovým údajům. Vyprávění je obohaceno o rozhovory s El. Prostě oddechové čtení se šťastným koncem.

The Go-Giver - Dej a bude ti dánoThe Go-Giver - Dej a bude ti dánoJohn David Mann

Na knize se mi líbil styl psaní a vyprávění. Zákony jsou popsány jednoduše a člověk si to může vztáhnout na svou práci. V knize jsou i tato pravidla shrnuty, takže se můžete bez problémů k tématu vrátit.

OdhaleníOdhaleníCarol Berg

Začatkem knihy jsem se musela prokousat, ale v momentě kdy došlo k hlavní myšlence příběhu se to čte samo. Okolí je popsáno detailně a vžijete se do nejistoty a bolesti hlavního hrdiny. Trochu jsem se pak ztrácela ve jménech dalších postav, které už pro příběh nebyly až tak důležité. Na to, že kniha má skoro 600 stran, dokáže autorka udržet napětí až do konce.

Jak uspět při obchodním telefonováníJak uspět při obchodním telefonováníMiroslav Princ

Knihu doporučuji pro lidi, kteří potřebují k práci telefon a řeší se zákazníky jakékoliv záležitosti. Kniha má pár dobrých tipů, které můžete využít a zlepšovat se. Stačí si udělat poznámky a využívat v praxi.

Investujte do zlata a stříbraInvestujte do zlata a stříbraMichael Maloney

Dostalo se mi do ruky vydání z roku 2015 (rozšířená verze). Musím tedy říct, že kniha se mě osobně četla náročně. V knize je velmi mnoho odborných pojmů a souvislostí, které musíte pochopit. Takže knihu nedoporučuji lidem, kteří tuto problematiku už nějak neznají. Spíše je vhodná pro lidi, kteří mají ekonomické vzdělání a pochopí souvislosti, které autor používá. Pokud vás zajímá daná problematika, rozhodně si vyberte jako první knihu něco jiného. Za mě je takhle kniha už spíše pro pokročilé čtenáře/investory.

DýkaDýkaJorge Fernández Díaz

Z knihy jsem byla dost zklamaná. Kdybych nebyla tak zásadová, tak ji v půlce odložím. Příběh se strašně táhl, tolik hluchých míst, zbytečné informace, které k příběhu vůbec nesouvisí. Měla jsem chaos v postavách a Remil mi teda taky vůbec nesedl. Člověk bez emocí, nechá na sobě dříví štípat a jeho myšlenkové pochody jsou taky nepochopitelné . Čekala jsem akci, vydírání, problémy, ale kromě posledních 70ti stránek, kdy se to všechno pokazilo, to probíhalo vlastně vše bez problémů. Nespisovné výrazy mi lezly krkem a o odstavcích ani nemluvě.

Opravdové zločinyOpravdové zločinyLucie Bechynková

Knihu jsem si koupila jako jeden z mnoha zločinožroutů. Je to první kniha Lucky a musí ještě hodně zapracovat, pokud chce vydat další. Myslím, že spousta lidí si knihu koupili, aby se dozvěděli něco jiného než v podcastu. Zároveň popis na obálce "nejzásadnější světové zločiny" bych asi vynechala. Evokuje to jiný smysl, než kniha má. Opravdové zločiny mají 280 stran a 37 příběhů. K tomu asi není co dodat. Ale abych nebyla jen kritická - grafika knihy 1* a poslední stránky patřily rozhovorům se čtyřmi zločinožrouty a to jsem v knize uvítala. Jako správný "fanda" podcastu si knihu nechám od holek podepsat, až budou v Ostravě. Takže zůstaňte na svobodě a naživu!

Moje (tak trochu) utajené dítěMoje (tak trochu) utajené dítěPenelope Bloom

Podle anotace knihy jsem čekala úplně něco jiného. Spoustu humoru, zvratů a hádek. Je to první kniha od autorky, takže těžko soudit, jaká je její druhá série knih. Je to opravdu POHÁDKA. Nečekejte nic velkého. Zajímavý je pohled z obou stran hlavních hrdinů. Co kapitola, to vypráví buď Damon nebo Chelsea. Kniha je předvídatelná, místy i dost nereálná. Ale končí to happyendem, tak co už. Pro naše ženská srdce dostačující. Jediná postava, která mě donutila se u knihy pousmát byla Luna. Na druhou stranu se kniha četla opravdu rychle a nemusíte u toho vůbec uvažovat, jen se necháte vtáhnout do děje. Jako odpočinek a relax u vody je kniha vhodná.