Lemurka Lemurka komentáře u knih

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Je to čtivě psáno. Bohužel ani jedna postava mi nebyla sympatická. S matkou, která kariéru staví nad vlastní děti, jsem cítit nemohla (tenhle typ matek nikdy nepochopím), a za to, že by nakonec odpustila muži bych jí nejradši dala pár facek. Také opakování situací z jiného pohledu osoby bylo až zbytečné, jak píše "levánoha". Konec odfláknutý.

01.01.2018 2 z 5

Maorská princezna Maorská princezna Laura Walden

Ze začátku trochu zmatek v příbuzenských vztazích, pak se příběh rozeběhl a pěkně se to četlo.

29.12.2017 4 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Začátek knihy vypadal slibně, pak to začlo být hrozně roztahané až nudné, že jsem začala přeskakovat a nakonec knihu v půlce odložila.

29.12.2017 1 z 5

Útěk Útěk Peter May

Má první kniha od autora. Nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak. Za mě průměr.

21.12.2017 3 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Nemohla jsem se začíst, kniha mi nesedla.

18.12.2017 1 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Mě tento styl psaní vůbec nesedl, nedočteno.

18.12.2017 1 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Na tak krátkou knihu příliš dlouhý a nezáživný rozjezd. Za mě jedna ze slabších od autora.

18.12.2017 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Přehodnocená kniha. Velmi jednoduchý styl psaní jak od středoškoláka. Vadí mi používání přítomného času a absence uvozovek v přímé řeči. I mě to hodně připomnělo brak 50 odstínů šedi, což mě nudilo. Dočetla jsem jen ze zvědavosti jak to dopadne. Konec sice překvapil, ale ten a zajímavý námět knihy nestačí k dobrému hodnocení. Dalo se z toho vytěžit více. Za mě podprůměr.

17.12.2017 2 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Neurazí, nenadchne, nicméně čte se hezky.Další díl si určitě přečtu, bude-li.

14.12.2017 4 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Kniha mě nezaujala, nedočteno. Samé nudné právo ..

11.12.2017 1 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Ne vždy jiné pojetí knihy je to štastné... Nechápu tak vysoké hodnocení (83%). Ze začátku jsem měla chuť knihu odložit, číst jen dopisy prostě nebylo ono, chyběl tu děj, čekala jsem kdy se bude něco dít a ono nic .. Knihu jsem sice dočetla, ale je to ztráta času. Tak nudná, natahovaná, nezáživná, neschopná hrdinka se dokonce musí radit s cizími lidmi co má dělat, a jako že 5letý děti už umí psát a číst? Nejlepší na knize je epilog. Naprostý souhlas s komentářem od DominaCZ níže.

09.12.2017 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Mě kniha neoslovila, nevyhovoval mi styl vyprávění. Od druhé kapitoli jsem se začala ztrácet v postavách (vlastně jen podrobněji popisovala, co už bylo řečeno v té první). Asi po 50 stranách jsem knihu odložila, neměla jsem chuť pokračovat dál.

06.12.2017 1 z 5

Vábení pouště Vábení pouště Helen A. Rosburg

Na této knize je nejzajímavější prostředí, kde se děj odehrává, a popis ze života beduínů. Příběh a chování hlavních postav mi spíš vadil, jak se furt chtěli/nechtěli, hlavně ke konci to bylo až trapné. Jako romantickou oddechovku pro nenáročné čtenáře můžu doporučit.

05.12.2017 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Čtivě napsáno. Příběh Clary mě pohltil, co si musela prožít, nelidské zacházení v sanatoriu, nechápu postoj jejich rodičů, že ji jen tak odepsali ... Příběh Izzy mě zas tolik nebavil, spíš na mě působil jako průměrný románek pro dívky s prvky hororu. Na konci mi přesto ukápla slza dojetím.

03.12.2017 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Zajímavě napsaná kniha, ikdyž takové téma nevyhledávám. Knihu mi doporučila paní v knihovně. Smutný příběh, přitom plný optimismu, humoru. Nejvíc mě pobavil den 66. Obdivuhodné, jak se k takové zprávě Lucio postavil ...

02.12.2017 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Příjemné oddychové čtení, příběh se mi moc líbil, ikdyž je předvídatelný. Sparks psát umí, jak už mě o tom párktát přesvědčil.

28.11.2017 4 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Dlouhá cesta až moc stručně napsaná, moc mi nesedl styl psaní. Čekala jsem trochu něco jiného, možná víc emocí, osobní zážitky, vykreslení krajiny ... Víc se to blížilo popisu a faktům.

25.11.2017 2 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Kniha čtivá, napínavá. Akorát všechny postavy mi byly nesympatické svým chováním ... Příliš lhaní, násilí... Konec zas tak překvapivý nebyl, jak jsem zvyklá od Joy.

22.11.2017

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Na knihu jsem se těšila, renesance je má oblíbená jako tito dva mistři. Některá jejich díla jsem měla možnost vidět na živo. Bohužel u knihy jsem vydržela do půlky, pak jí odložila. Moc mi neseděl styl psaní, nevtáhla mě do děje....

20.11.2017 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nápad skvělý, bylo zajímavé si něco přečíst o Marsu, ale ... Kniha se mi nečetla úplně snadno, příliš mnoho technických popisů a chemie, které mě nebavily. Sotva jsem dočetla. Jak už tu párkrát zaznělo, jako příručka pro ztroskotání na Marsu kniha poslouží dobře.

16.11.2017 2 z 5