Lemurka Lemurka komentáře u knih

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha se mi moc líbila. Ikdyž místy se mi zdála jako popis dějin Německa, což mi nevadilo. Nebylo na škodu vidět válečnou situaci z pohledu německých obyvatel. Konec se mi zdál příliš zrychlený až odfláknutý, pár stránek navíc by příběhu pomohlo. Jsem ráda, za to , že to dopadlo takto.

17.10.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Skvělá kniha!! Patří k těm nejlepším, co jsem četla. Na takové se jen tak nezapomene. Už dlouho jsem nečetla knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout, a u které bych na konci prolila tolik slz.

12.10.2020 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Jdu proti proudu. Kniha mě bavila první třetinu, pak se mi to zdálo zdlouhavé a nudné. Nějak úplně mi nesedí autorčin styl.

07.10.2020 2 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Moc pěkný příběh. Takové mám ráda- prolínání časů. prostředí Austrálie, romantika, ... Škoda, že poslední třetina knihy byla tak zrychlená a klidně mohla ještě pokračovat pár stránkama, i mě se konec zdál ukončený příliš brzy.

28.09.2020 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Od Joy jsem zvyklá na lepší, její knihy mě nikdy nezklamaly. Toto bylo ale hodně slabé, nechtěla jsem ani dočíst, nebavilo mě to. Skoro celou dobu se nic neděje (hrdinka zavřená v bytě, jen kouká z okna, přemýšlí, sem tam jí někdo navštíví či ona někoho pronásleduje...), chybí spád, napětí. Konec byl překvapivý, jen příliš rychlý a celkový dojem z knihy to nezachránil. Troufám si tvrdit, že skoro nestojí za přečtění.
Pokud to je vaše první kniha od autorky, nenechte se odradit, a zkuste jinou.

24.09.2020 2 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Mě se to líbilo, uvítala bych knihu klidně delší, více prouhloubený třeba děj v Persii, Jamese v Anglii.. . Největší překvapení byl návrat na Kiward, kde volně pokračoval příběh Jacka a Glorie z triologie na N. Zélandu.

12.09.2020 4 z 5

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Začátek mě nebavil, pak se to rozjelo a příběh se mi moc líbil.

04.09.2020 4 z 5

Dvě císařovny Dvě císařovny Brandy Purdy

Začátek knihy (Prolog) mě nebavil, už jsem chtěla knihu odložit. Ale zkusila jsem číst příběh Josefíny, ten už mě vtáhl do děje, nicméně ke konci mě už nebavil a další část jsem nečetla. Zato příběh z Turecka se mi líbil moc, vylíčení života v sultánově říši ... Autorka v knize používá velmi detailní popis.

26.08.2020 3 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné čtení s exotického prostředí. Autorka mě opět nezklamala.

31.07.2020 4 z 5

Světla na moři Světla na moři Miquel Reina

Mě se to líbilo. Zajímavé, neotřelé, zvláštní téma, zmrazivé prostředí. Zamyšlení nad životem...Mají můj obdiv, že tu drsnou cestu a zimu přežili. Krátké kapitoly zakončené tak, že chcete pokračovat ve čtení. Překvapilo mě zakončení příběhu. Knihu si v budoucnu někdy přečtu znova.

27.07.2020 4 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

První díl byl skvělý, druhý se mi zdál o dost slabší. Místy mě to nebavilo vůbec, například ta část, kdy se osudy Deirde a Jeffa protnou ... Téma krutého života otroků už bylo dostatečně vyčerpáno v prním díle, jediná zajímavost zde byl život na pirátské lodi.
Podruhé si přečtu pouze první díl.

24.07.2020 3 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Krásná kniha, krásné prostředí, krásný příběh, co víc si přát. Pro mě to bylo i seznámení s tehdejším drsným životem otroků. Vše podstatné už tu bylo řečeno níže.

09.07.2020 5 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Kniha se mi líbila, četla se dobře, nechyběla ani romantika. Autorka nezklamala.

26.06.2020 4 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Na této knížce se mi nejvíce líbilo vykreslení australské přírody, kde jí bylo opravdu dostatek. Příjemné čtení. Tato autorka mě nikdy nezklame.

22.06.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihu jsem četla jedním dechem, kruté přežívání věznů. Nic dřív jsem o gulagu nečetla. Na knihu budu ještě dlouho vzpomínat.
Teď ještě vyhledám v knihovně Tatéra, neb Cilku jsem četla jako první.

13.06.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Knihu jsem četla dlouho, proto jsem se v neustálém střídání čase, a i postavách ztrácela. Místy se mi to zdálo zbytečně natahované. Pohádky mě nebavily. Pěkný příběh, vyhledám i jiné knihy od autorky.

05.06.2020 3 z 5

Planoucí eukalypty Planoucí eukalypty Elizabeth Haran

Pěkný příběh, vše podstatné už tu bylo napsáno níže.

23.05.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Čtyři roky jsem si počkala na pokračování Robin a Strika, byla jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet jejich vztah ... Ikdyž ten se v knize řešil skoro pořád, pro mě to byla nuda. Skončila jsem na straně 300 a představa dalších 400 utrápených stran mě nelákala. Za tu dobu se skoro nic nedělo, pletla se mi jména politiků, za mě zklamání. Další díl si už nepřečtu. Budu předpokládat, že v 8. díle si Robin a Strike vyznají lásku ... :)

15.05.2020 1 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Překvapilo mě nízké hodnocení knihy od této autorky, po přečtení se ani není čemu divit. Čekala jsem něco jiného, víc dobrodružství v pralese, a né toto. Sice se to četlo celkem dobře, bohužel příběh je značně nereálný, jednoduchý, dost mi vadilo chování Marianny, ani mě nezajímalo jak to celé dopadne ... Ke čtění si vyberte jiné knihy od autorky než tuto.

09.05.2020 2 z 5

Vzdálený přístav Vzdálený přístav Tamara McKinley

Krásný příběh, nějak jsem tušila, jak to vlastně s tím tajemnstvím asi bude ...
Děj zasazený do Austrálie a N.Zélandu jsou mé oblíbené. Přečtu si i jiné knihy od autorky.

05.05.2020 5 z 5