LemonCake LemonCake komentáře u knih

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Myslím, že kniha naprosto splnila svůj účel. Přiblížit dětem, že ne všechno je takové, jaké se zdá být na povrchu. A že občas je třeba něco obětovat, aby se něco jiného mohlo změnit.
Oproti Dárci je příběh jednodušší, ale to mu vůbec neubírá na hloubce. Už se nemohu dočkat další knihy z této série.

27.06.2017

Marťan Marťan Andy Weir

Stejně jako plno jiných jsem i já přeskakovala některé technické pasáže. Ale to vůbec nevadí. Bavila jsem se od začátku do konce a posledních pár stránek jsem vrčela na všechny, kteří měli tu smůlu a promluvili na mě. :D

18.10.2015 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Milí příběh o nečekaných setkáních a o tom, že i přes různé názory a zkušenosti a způsoby žití se můžou lidé stát blízcí. A taky o ohromné odvaze a touze žít.

05.06.2015 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Velmi milé překvapení. Knihu jsem začala číst s tím, že bude ryze odpočinková, že nebudu muset přemýšlet, že u ní jen spořádám neskutečné množství čokolády. S čokoládou jsem pravdu měla, s přemýšlením nikoliv.

28.02.2015 4 z 5

Schrödingerova velryba Schrödingerova velryba Andrew Crumey

Crumey ve své knize dokázal, že literatura je svět, kde je možné naprosto cokoliv. A že to, že je něco možné v literatuře, neznamená, že to není možné i v reálu. Báječná kniha, která vyžaduje plné soustředění, jehož ale nebudete litovat.

24.02.2015 5 z 5

Roztomilé a absurdní v jednom. Příběh mě donutil smát se nahlas v dopravních prostředcích, takže mi nezbývá nic jiného, než ho vychválit. Snad pouze v polovině příběhu jsem si pomyslela, že to celé ztratilo šťávu, ale díky atomové energii, která celou knihou prostupuje se situace během pár stránek vrátila k původnímu až neskutečnému tempu.

03.02.2015 4 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Jeden z nejbarvitějších příběhů, které jsem kdy četla. Atmosféra se střídá spolu s destinacemi a rostlinami, které tam rostou. Nikdy předtím jsem neměla chuť jít do lesa a prohlédnout si pořádně mech. Vřele doporučuji!

31.01.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Zase jedna, kdy se věta "ještě jednu kapitolu" změnila na "spánek je pro slabochy". Líbila se mi víc, než první díl, a to už je co říct.

16.10.2014 5 z 5

Hádání v hospodě Hádání v hospodě Petr Vopěnka

Jedna z nejinspirativnějších filosofických knih, které jsem četla. Po dlouhém čase kniha, která mě donutila přemýšlet nad souvislostmi i daleko mimo rámec probíraných témat. Dostala jsem se k ní velikou náhodou (nebo díky matematickému determinismu?) a o to byla větším překvapením. Jestli rádi přemýšlíte o světě, neváhejte.

24.08.2014 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Mám za sebou prvních pár stran!!! Miluji Flavii. :D

28.02.2014

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Bravurně propracovaná kniha. Když budete od samého počátku dávat pozor na každou jednotlivou větu a událost, možná Vás konec nepřekvapí. Ačkoliv zde není žádné nadpřirozeno - možná i právě kvůli tomu - je kniha úžasně děsivá. Vřele doporučuji!

28.02.2014 4 z 5

O spánku a mizení O spánku a mizení Katharina Hagena

Kniha plná neotřelých myšlenek nejen o spánku. Mám ráda spletité děje, takže jsem byla nadšená ze spousty různých časových linií. A číst si v ní takhle v noci, když nemůžete spát, je prostě dokonalé. :)

10.02.2014 5 z 5

Jako v kávovém mlýnku Jako v kávovém mlýnku Cleo Coyle (p)

Příběh je trochu slabší, než-li byla první kniha, ale i tak stojí za přečtení.

17.11.2013 3 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

V neuvěřitelném množství severských detektivek, které v posledních měsících zaplavily český knižní trh, je to více než vítaná změna. Příběh je napínavý tak akorát, aby si čtenář na sebe nepřevrhl šálek své vlastní kávy, který je samozřejmě při čtení této knihy nezbytný.

17.11.2013 4 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Jeden z nejsilnějších příběhů vůbec. Právě proto, že je kniha psána tak jednoduše a je tak krátká, ještě lépe ukazuje sílu, kterou může psané slovo mít. Po dočtení jsem chvilku seděla bez hnutí a musela jsem vstřebat ten závěr. Zpětně vzato to bylo jediné logické vyústění, ale v tu chvíli, když jsem byla přilepená k příběhu, mě to naprosto dostalo.

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Třináctý příběh, horký čaj, houpací křeslo, hořící svíčky, za oknem mrazivý zimní večer a jedinečný zážitek je tu.

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Skvělá kombinace tělesna a duchovna. Jedna z nejlepších knih, které kdy Coelho napsal.

17.11.2013

Jak už sám titul napovídá, jde o "zvláštní" knihu. Nejdřív jsem nevěděla, co si o ní myslet, ale nakonec jsem dospěla k závěru, že jde o jednu z nejkouzelnějších knih, které jsem kdy četla.