Lembac Lembac komentáře u knih

Šlechetný lord Ashton Šlechetný lord Ashton Hannah Howell

Milostný příběh mezi Ashtonem a Penelopou má svoje kouzlo. Přestože jsem obvykle skeptická k výskytu duchů v romantických příbězích, v tomto případě mystično nepůsobí až tak rušivě. Výrazné prvky násilí dodávají příběhu dynamiku, i když se může místy zdát, že je těch krutostí až příliš. Celkově jde o solidní romantický příběh s mystickými prvky, který osloví čtenáře, kteří mají rádi napětí a nečekané zvraty.

17.01.2024 5 z 5

Skandální manželství Skandální manželství Johanna Lindsey

První polovina knížky se jevila jako celkem příčetný román pro ženy. Sice se mi nezdálo, že by mladá dívka tehdejší doby jen tak společensky "přežila" rozvod a odluku od manžela, ale budiž. Ovšem všemu nasadil korunu závěr tohoto (vele)dílka. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem se ke konci knihy propracovala až po půlnoci, ale rozuzlení jsem si musela přečíst dvakrát, abych pochopila kdo, kde, jak a proč.
I přes očividná slabá místa se mi knížka líbila a musím říct, že mě pobavila. Je možné, že spíš nechtěně, ale i to se počítá. ;-)

12.12.2023 3 z 5

Spletitý případ pana Montaguea Spletitý případ pana Montaguea Stephanie Laurens (p)

Knížka je spíš detektivka než klasická červená knihovna. Heathcote a Violet se během vyšetřování sice sblíží, ale hlavní dějovou linkou je snaha dopadnout vraha.
Příběh se čte dobře, zápletka je docela napínavá. Trochu přehnané bylo snad je to, že padouši byli temně černí a klaďasové cukrkandlově sladcí a dobrotiví. Jinak si nemám na co stěžovat.

09.12.2023 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Obsahově není příběh nijak novátorský. Prostě dva mladí lidé, kteří jsou okolnostmi "nuceni" se vzít, ale forma, kterou autorka zvolila, je hodně zábavná a neotřelá. Pandora je trochu střelená, takže se k ní parádně hodí věty typu: "Slovo milenka zní jako něco mezi matrací a plenkou" :)
Moc se mi knížka líbila a těším se na pokračování.

09.03.2023 5 z 5

Krásná rebelka Krásná rebelka Linda Needham

Když se potká politická aktivistka s představitelem moci, proti které ona "krásná rebelka“ protestuje, může vzniknout velmi třaskavá kombinace. V knížce je velmi hodně politiky, docela dost tiskařiny, nějaké ty rodinné tragédie, ale taky jemný milostný příběh dvou osamělých lidí. A malý Chip je sladký jako cukrkandl. :-)

18.02.2023 5 z 5

Bouřlivé vyznání Bouřlivé vyznání Johanna Lindsey

Celkově nebyl příběh až tak špatný, ale musím se přiznat, že chvílemi jsem se musela do čtení nutit. Těžko říct, co se mi na knížce nelíbilo. Možná množství vedlejších postav, jejichž příbuzenské vztahy se zmiňovaly velmi často. Jako já chápu, že je to 11. díl rodinné ságy, ale dvacáté připomenutí, jak to bylo se sestřenkou X, bratránkem Y a cikánskou prababičkou mě trochu iritovalo. Taky všudypřítomní otcové nezlomných kvalit, kteří vrhají vševědoucí pohledy na všechno a všechny okolo, ve mně nadšení nevzbudili.
Judith byla taková nemastná neslaná, až jsem si říkala, co na ní proboha ten Nathan viděl. Tak ano, dvakrát se vydala do opuštěného domu najít ducha, a asi to mělo podtrhnout její srdnatost, ale mně to u osmnáctileté slečny přišlo spíš pošetilé. Nicméně samotný milostný příběh mezi ní a Nathanem se mi líbil.
Moje hodnocení jsou tři hvězdy - solidní průměr.

03.02.2023 3 z 5

Hradní paní Hradní paní Paula Quinn

Hradní paní je hezký romantický příběh, který se odehrává v Anglii a Walesu za vlády Viléma I. Dobyvatele. Řevnivost mezi Walesem a Normany, ale i půtky Velšanů mezi sebou hodně ovlivňují vztah hlavních hrdinů.
Tanon je mladinká šlechtična, kterou vladař použije jako mírovou holubici a provdá ji za velšského prince Garetha. Tanon to tak nějak příjme, nic moc jiného ji stejně nezbývá a Gareth se jeví jako příjemnější společník než další možní kandidáti na manžela. Gareth je popisován extra kladně, až se někdy zdá, že to nemůže být skutečný člověk - krásný, chytrý, dobrosrdečný, dobře trénovaný bojovník a výjimečný stratég. Do takového hrdiny se Tanon prostě musí zamilovat. :-) Trochu problémy nastanou, když se novomanželé vydají na cestu do Garethova domova ve Walesu, ale nebyla by to červená knihovna, kdyby vše nemělo dobrý konec.
Kniha se četla plynule, ale musím přiznat, že mě místy trochu nudila. Jako pozitivum beru, že hlavní hrdinka přijímala svůj osud smířeně, pořád nikam neprchala a nad pravostí lásky Garetha k ní lkala jen omezeně. ;-)

12.01.2023 4 z 5

V patách Elize Cynsterové V patách Elize Cynsterové Stephanie Laurens (p)

Klidná a jemná Eliza je unesena z neznámého důvodu do Skotska, kde si ji má převzít záhadný cizinec. Elize se podaří cestou upoutat pozornost trochu zaprášeného akademika Jeremyho, který se jí pak snaží zachránit z rukou únosců. Jejich putování krajinou jihovýchodního Skotska se mi líbilo z knížky úplně nejvíc. Je taky osvěžující, že hlavní hrdinové nejsou po všech stránkách dokonalí. Připadají mi tak uvěřitelnější a lidštější. Trochu mě zklamal konec knížky - ten byl po akčním pochodu divočinou celkem zdlouhavý a ani sebezpytné přemítání o citech mě až tak nebavilo.
Celkově se mi příběh líbil a navnadil k dalšímu čtení knih ze série.

28.11.2022 5 z 5

Nevinná Nevinná Gayle Callen

Klasická romanťárna - nijak zvlášť nenadchne, ale taky neurazí. (Až teď čtu, že PomněnkaPrvní napsala to samé!)
Nejvíc mě zaujal Sam Sherryngton a jeho bezedná sedlová brašna narvaná makeupem maskérů filmových hvězd. ;)

23.11.2022 4 z 5

Kniha skandálů Kniha skandálů Julia London (p)

Tuto knížku bych za typickou červenou knihovnu neoznačila. Jedná se spíš o sondu do vztahu dvou lidí, kteří se po přestálé tragédii snaží nějak (pře)žít. V souvislosti s takovým traumatem si nedovolím hodnotit, kdo měl co udělat jinak. Je to strašlivě smutné a nelehké téma.
Příběh se i přes vážnost situace četl dobře. Trocha smyslnosti se v něm též našla a kriminální zápletka byla v rámci žánru docela uvěřitelná, i když byla vlastně jen záminkou k opětovnému setkání Nathana a Evelyn.
Pocit z knížky je hořkosladký....

06.11.2022 5 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Tato knížka se mi líbila moc....tedy až na ten poněkud překombinovaný závěr.
Když se potká sametový drsňák s odvážnou učitelkou hudby na Divokém západě, tak můžou jen lítat žhavé jiskry - od koltů a mezi srdéčky. :-) Děj romance není překvapivý, ale autorka ho podává vtipně a s nadhledem. Za mě doporučuji.

13.10.2022 5 z 5

Nečekaný návrat Nečekaný návrat Gayle Callen

Ona lhala. On věděl, že lže. Protože chtěl vyzvědět, proč lže, lhal taky. To je tak v kostce podstata příběhu této knížky. Někdy bylo vyprávění trochu zdlouhavé. Kromě vzájemného obelhávání a přemýšlení o důvodech tohoto lhaní, se v knize celkem nic nedělo. Ale jako oddechovka k vodě to celkem ušlo.

08.08.2022 3 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Doporučuji číst v době tropických veder, potom se člověk dokáže ještě líp vcítit do prožívání hlavní hrdinky. ;-)
Horko, sucho, pálící slunce, tisíce ovcí, tři na nervy lezoucí děti....to vše uprostřed buše, desítky kilometrů od civilizace. Nebýt extrémně atraktivního tatínka, asi by to tam Mandy dlouho nevydržela. Jenže kdo by odolal neustále poloobnaženému Adonisovi, jehož vypracované svalstvo se tak svůdně vlní pod snědou pokožkou pokrytou vrstvičkou animálně vonícího potu? Nikdo! Natož všemi opuštěná (krásná, mladá, chytrá, milá) guvernantka. Ještěže měla na verandě sloupek, o který se každý večer mohla opřít, koukat do buše a přemýšlet o nesmrtelnosti brouka.
Knížka není žádným historickým cestopisem, ale klasická červeňárna odehrávající se pod horkým australským sluncem. Čtivě napsaná, hlavní postavy mi přišly v rámci žánru příčetné a příběh hezky odsýpal. Doporučuji.

02.08.2022 5 z 5

Jeho sličná paní Jeho sličná paní Kathleen Kirkwood

Anotace knížky je celkem podrobná a není k ní moc co dodat. Pokračování příběhu Juliany a Royce je taky celkem předvídatelné (včetně obligátního zlosyna). Naštěstí píše autorka čtivě, takže mě kniha nenudila, i když nic převratně nového nepřinesla. Solidní středověká červená knihovna.

12.05.2022 4 z 5

Modrý drahokam Modrý drahokam Amanda Quick (p)

Ani druhý díl historicko-romantickýych detektivek dua Lakeová-March mě nezklamal. Oceňuji vtipné dialogy a docela dobrou zápletku.

15.03.2022 5 z 5

Hříšný lord Julian Hříšný lord Julian Hannah Howell

Julian měl smůlu, že jeho žena byla krvelačná megera a strýček sadistický psychopat. S touto dvojicí v zádech se fakt špatně žije, takže se nedivím, že hrabě na čas propadl vínu a smilstvu. Nicméně později k němu přicválala rytířka Chloe na bílém koni a pomocí svých "vizí" zachránila nejen Juliana samotného, ale i jeho širokou rodinu, služebnictvo, venkovany a vůbec všechy, koho potkala.

26.02.2022 3 z 5

Tajemství deníku Tajemství deníku Amanda Quick (p)

Mně se tato knížka velmi líbila. Není to typický romantický příběh, ale spíš detektivka okořeněná živočišnou přitažlivosti mezí hlavními hrdiny. Osvěžující na knížce je, že Lavinie není prudce krásná a ani Tobias neoslňuje plnými kapsami peněz. Spíš se jedná o životem ošlehané lidi středního věku, kteří se snaží - někdy trochu dobrodružně - vydělat na živobytí.
Zamlouvalo se mi, že Tobias Lavinii pořád nepeskoval, když se vydala pátrat, a zároveň že Lavinie nedělala skopičiny, ze kterých by musela být zachraňována.....tedy, v převážné většině případů. :-)

07.02.2022 5 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

I když přeju hlavním hrdinům romantických příběhů všechno štěstí světa, v této knížce je těch neuvěřitelných happyendů na mě už trochu moc. No, hlavně že se všichni nakonec našli.

29.11.2021 3 z 5

Síla osudu Síla osudu Catherine Coulter

Námět románu mi místy připomínal knížku Whitney, moje láska. I z té jsem měla rozporuplné pocity. Chápu touhu autorky popsat hlavního hrdinu jako drsného až arogantního alfa samce/hřebce, ale čeho je moc, toho je příliš. Anthony byl tak zeslepený touhou po Cass, že neslyšel, neviděl, jen si bral. Je celkem nelogické, že by se po jeho činech nějaká žena do něj mohla zamilovat. Jako proč?
Dost často jsem knihu musela odložit a trochu si od ní odpočinout - zvlášť naturalistické popisy (sexuálního) násilí mi nedělaly dobře. A podle mě ani nijak nepřispívaly k posunu nebo obohacení děje.
Závěr knihy se mi taky moc nelíbil. Všichni tak nějak hodili své dosavadní city a emoce za hlavu a přeskupili se jako při škatulata hejbejte se! Proč jako?

08.08.2021 2 z 5

Nadine - nevinná svůdnice Nadine - nevinná svůdnice Gabriele Marie Schuster

Nana je celkem běžná hrdinka středověké romance: nesmírně krásná, zmítaná osudem a pořád někam/od někoho utíkající. Všechno vlastnosti, které můžou jít čtenáři brzo na nervy, ale v této knížce se autorce podařilo najít rovnováhu mezi uvzdychanou naivkou a srdnatou bojovnicí. Jen těch náhod, kdy se vždy v pravý okamžik najde nějaký ten zachránce, je v příběhu docela dost. Colin jako hlavní milovník je statečný nebojsa a samozřejmě taky ukrutně hezký, ale jinak mi přišel nevýrazný. To už Richard zmítající se v protichůdých pocitech byl pro mě zajímavější postavou.
Zajímavé bylo zasazení děje do Francie počátku 15. století, do doby působení Johanky z Arku. Na červenou knihovnu celkem nezvyklá doba.
Kniha je čtivá, romantická, erotická, s přiměřenou dávkou středověku. Doporučuji.

08.04.2021 5 z 5