Lejdy

Panský důmPanský důmAnne Jacobs

Autorka má ohromný talent popsat i dramatické situace, které by snadno vydaly na celou kapitolu, popsat způsobem "Byla jsem nakoupit a neměli chleba, tak jsem vzala housky." Prostě za každou cenu drží linku poklidu a fádnosti, jen něco nezdůraznit nebo - nedej Bůh - zvednout hlas! A ani jako červená knihovna to proto není nic moc.

předevčírem

Píseň severuPíseň severuMichaela Merglová

Prostě bezva! Lehké dialogy (tím myslím lehkost stylu psaní, ne obsahu), děj plyne logicky a hlavně! Autorka píše česky! Používá jazyk s lehkostí a nonšalancí tak, že čtenář lehce podlehne dojmu, že je v ději přítomen. Že sedí s Cuchananem a Minangarem v krčmě, popíjí pivo a směje se jejich pošťuchování. Už se těším, až si přečtu první díl!

NeviditelníNeviditelníVlastimil Vondruška

Dlouho jsem přemýšlela, co je to vlastně za knížku. Že je napsána rychle, o tom není pochyb. Autor musel pospíchat, aby ji vůbec stihnul vydat, protože jeho fiktivní svět nás dohání mílovými kroky. Je to tedy varování. Hlavně pro mladé. Co se stane, pokud nezvednou hlavu od mobilů a nepodívají se na skutečný svět.
A jak jsem si přečetla další komentáře - mnozí (patrně mladší) čtenáři to vůbec nechápou!

Vzpoura goliardůVzpoura goliardůVlastimil Vondruška

Pro mě jeden z lepších příběhů. Možná proto, že vyšetřovali prakticky jen Ota a Diviš. Byla to osvěžující změna, i když proti Oldřichovi fakt nic nemám.

Železo a krevŽelezo a krevJoshua Dalzelle

Přečteno za jednu noc. Je to prostě jízda!

22.11.2021

UndergroundUndergroundF. Kotleta (pseudonym)

Knížku jsem otevírala s pochybnostmi. Nikdy jsem nebyla na tyhle postmoderní, postapokalyptické a městské fantasy - nefantasy. Ovšem po pár stránkách pochybnosti zmizely a zůstal pocit, že nemůžu přestat číst. Zkuste to taky. Myslím, že neprohloupíte.

30.04.2021

Volání vlkaVolání vlkaAnthony Ryan

Tak to zase byla jízda! Opět Vélin al Sorna a ve skvělé formě!
Jsem zvědavá, kdy se dočkám pokračování.

24.02.2021

Bídné rokyBídné rokyKnut Faldbakken

Četla jsem to před mnoha lety, když kniha poprvé vyšla. Do dneška stojí v knihovně a nemám odvahu ji znovu otevřít. Takový ve mě zanechala pocit.

10.09.2020

Oheň a krevOheň a krevGeorge R. R. Martin

Teď mám rozečteno, a už teď vím, že nedočtu. Styl kroniky mi nesedí, ačkoliv děje je tu na dalších pět knih. Těším se na Vichry zimy, ale nevim, jestli se dočkám.

20.08.2019

Profesionální ženaProfesionální ženaVladimír Páral

Je to snad nejlepší parodie, kterou jsem četla!

08.06.2019

Vzestup a pád agentury DODOVzestup a pád agentury DODONeal Stephenson

Teď jsem dočetla a bylo to bezva. Je to taková jiná fantasy. A jiná sci-fy. A jiný historický román. A jiný humoristický román. Je to prostě všechno dohromady a člověk se u toho královsky baví - pokud mu ovšem hned po prvních stránkách dojde, že to nemůže brát až tak moc vážně. Takže čtěte a bavte se!
(Pro Finn69: b) v posteli se číst dá, i když to dá fušku! :-)

08.06.2019

Hobit (alebo Cesta tam a späť)Hobit (alebo Cesta tam a späť)J. R. R. Tolkien

Už je to více než třicet let, co jsem se vydala na cestu s Bilbem a trpaslíky a díky panu Tolkienovi jsem se zatím z říše fantazie nevrátila. To prostě jednou otevřete vrátka a vykročíte na cestu. A projdete nejen Středozem, ale i spoustu dalších nádherných světů, které mezitím stvořili další spisovatelé a ty vrátka, kterými jste vstoupili, už asi nikdy nenajdete. Upřímně - já už je ani nehledám.

23.11.2018

LavondyssLavondyssRobert Holdstock

Robert Holdstock je Pan spisovatel. Přečetla jsem od něj všechno, ale nejvíc mě dostala právě Lavondyss! Je to dobrodružná cesta do lidského podvědomí, plná mystiky a tajemství, a přitom živá a strhující.

Podzimní republikaPodzimní republikaBrian McClellan

Sáhla jsem po Prachmistrech hlavně kvůli obálce - opravdu povedená! Pak jsem je chtěla po pár stránkách odložit - politiku fakt nemusím. Ale byl víkend, knihovna zavřená a nic jiného ke čtení. Tak jsem si řekla "vydrž!" a dobře jsem udělala. Té politiky tam zase přehnaně nebylo a co bylo se četlo vcelku dobře. Prostě za mě můžu říct, že Prachmistři sice nejsou žádným přelomovým veledílem, ale čtou se výborně a s klidným svědomím je můžu doporučit.

Oheň probuzeníOheň probuzeníAnthony Ryan

Prvních pár kapitol máte dojem, že čtete tři různé knížky najednou. Pak se nitky příběhu začínají propojovat a v poslední třetině už příběh pádí jak splašený kůň a odložit knížku je takřka nemožné. A poslední stránka mě naštvala úplně nejvíc, protože musím čekat do jara, než vyjde druhý díl!

29.09.2018

Vyhlídka na věčnostVyhlídka na věčnostJiří Kulhánek

Tak jsem konečně sehnala něco dalšího od Kulhánka! V knihovně už nemají nic, krom hodně zdevastovaného Nočního klubu a ten je navíc bezpečně uložen ve skladu. Nechtěla jsem věřit vlastním očím, když jsem v předvánočním ruchu v nacpaném knihkupectví objevila Vyhlídku na věčnost! Bez váhání jsem zacálovala necelé 4 stovky (když na bazaru požadují za Noční klub 2000,-!) a dala si ho pod stromeček. A když jsem pak začala číst, opět mě to dostalo! Autor nezklamal a zvláště poslední třetinu knihy jsem zhltala jedním dechem. Tak, jak z Nočního klubu kape při vyndání z police krev, tak z Vyhlídky sálá pekelný žár a sarkasticky se šklebí pan L. No prostě počtení!

02.01.2018

Noční klub - díl prvníNoční klub - díl prvníJiří Kulhánek

Divím se, že v polici v knihovně nestojí tyhle knížky v kalužích krve. A pozor při otevření - krev stříká na všechny strany, masakr následuje za masakrem, usekané části těl létají všemi směry a kvůli hromadám mrtvol nejde kniha pomalu zavřít. Ve víru děje se přátelé vzápětí mění na mrtvoly, spojenci na nepřátele a nepřátelé na spojence (jen ruská mafie zůstává konstantní). A přesto víte naprosto spolehlivě, že takhle pohodové čtení se vám do ruky často nedostane. Děkuji všem, jejichž komentáře mě ke knize přivedly a panu Kulhánkovy za to, že jsem mohla vstoupit do Nočního klubu (nechce se mi odejít).

19.10.2017

Píseň krvePíseň krveAnthony Ryan

Bezvadné čtení! Nejen poutavý příběh, ale i skvělý překlad. Dlouho jsem si takhle nepočetla! A to se týká celé trilogie! Čtěte!

30.01.2017

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Já tuhle trilogii hodnotit nemohu. Je to příběh příběhů. Kdybych v životě nepřečetla nic jiného, tady najdu všechno. Je to prostě Příběh s velkým P. Stojí nad vším, co jsem kdy četla.

22.09.2013

Tanec s draky 1Tanec s draky 1George R. R. Martin

Tak jsem dočetla další díl ságy. A upřímně - je to jako číst nejmíň čtyři romány dohromady. Myslím, že někomu může dělat potíže udržet si v tom rozsáhlém příběhu přehled. Autor to celkem rozumně řeší zkrácením jednotlivých kapitol, ale i tak je to dost náročné. Navíc se mi zdá, že v první půlce děj trochu ztrácí dech. Ale ke konci nabral opět sílu a končí tak, že se těším na další díl. Fakt jsem zvědavá, jak se autorovi podaří dát všechny zase dohromady.

05.03.2013

Hra o trůnyHra o trůnyGeorge R. R. Martin

Pozor při čtení téhle ságy! Snažte se udržet odstup a neoblíbit si některé postavy. Jen to uděláte, tak vám umře. Tuhle ságu musíte číst pro příběh - ten je hlavní. Postavy jsou jen stavební kameny, ale jsou poskládány skvěle! Už se těším na další díly!

16.05.2012