Lejdy Lejdy komentáře u knih

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Sněgoňová v Legii díl od dílu lepší!

14.03.2024 5 z 5

Píseň války Píseň války Michaela Merglová

Tak to byla jízda! To, co začalo v Písni oceli jako lehkou rukou psaná fantasy, plná humoru pokračovalo v Písni severu vážnější notou, ale stále ještě vcelku lehce. Nic nenasvědčovalo tomu, že se poslední Píseň změní v masakr, kterým neprojdou nedotčeni ani hlavní hrdinové! Přesto - nebo právě proto? - to bylo strhující čtení!

02.08.2023 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Velice příjemné čtení od neznámé (alespoň mě) autorky. Taková trochu jiná fantasy z prvorepublikové Prahy, takže okořeněná noblesou a etiketou. A hlavní hrdinka má tolik schopných sester, že bych se nezlobila za nějaké pokračování.

25.10.2022 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Už jsem jeden komentář k téhle knížce psala. Bylo to po prvním přečtení a už tehdy se mi to líbilo. Ale uběhl nějaký čas a já jsem po Vyhlídce sáhla znova. A četla jsem pomaleji, pozorněji, vracela jsem se k různým pasážím a nacházela spojitosti, které mi při prvním čtení unikly. A musím říct, že smekám před umem autorovým, před jeho fantazií a představivostí a je mi jasné (po přečtení všeho, co napsal), že Vyhlídkou to opravdu končí. Nejen, že jsou tu vysvětleny a uzavřeny osudy Nočního klubu. Ale jeho hrdina završil svoji cestu, kterou začal jako obyčejný člověk, pokračoval jako upír a teď dospěl na vrchol. Pokud tedy můžeme samé dno Pekla za vrchol pokládat, najdeme ho hned vedle Luciferova trůnu!

25.08.2022 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Autorka má ohromný talent popsat i dramatické situace, které by snadno vydaly na celou kapitolu, popsat způsobem "Byla jsem nakoupit a neměli chleba, tak jsem vzala housky." Prostě za každou cenu drží linku poklidu a fádnosti, jen něco nezdůraznit nebo - nedej Bůh - zvednout hlas! A ani jako červená knihovna to proto není nic moc.

17.08.2022 2 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Prostě bezva! Lehké dialogy (tím myslím lehkost stylu psaní, ne obsahu), děj plyne logicky a hlavně! Autorka píše česky! Používá jazyk s lehkostí a nonšalancí tak, že čtenář lehce podlehne dojmu, že je v ději přítomen. Že sedí s Cuchananem a Minangarem v krčmě, popíjí pivo a směje se jejich pošťuchování. Už se těším, až si přečtu první díl!

27.03.2022 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Dlouho jsem přemýšlela, co je to vlastně za knížku. Že je napsána rychle, o tom není pochyb. Autor musel pospíchat, aby ji vůbec stihnul vydat, protože jeho fiktivní svět nás dohání mílovými kroky. Je to tedy varování. Hlavně pro mladé. Co se stane, pokud nezvednou hlavu od mobilů a nepodívají se na skutečný svět.
A jak jsem si přečetla další komentáře - mnozí (patrně mladší) čtenáři to vůbec nechápou!

27.03.2022 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Pro mě jeden z lepších příběhů. Možná proto, že vyšetřovali prakticky jen Ota a Diviš. Byla to osvěžující změna, i když proti Oldřichovi fakt nic nemám.

27.03.2022 4 z 5

Železo a krev Železo a krev Joshua Dalzelle

Přečteno za jednu noc. Je to prostě jízda!

22.11.2021 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Knížku jsem otevírala s pochybnostmi. Nikdy jsem nebyla na tyhle postmoderní, postapokalyptické a městské fantasy - nefantasy. Ovšem po pár stránkách pochybnosti zmizely a zůstal pocit, že nemůžu přestat číst. Zkuste to taky. Myslím, že neprohloupíte.

30.04.2021 5 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Tak to zase byla jízda! Opět Vélin al Sorna a ve skvělé formě!
Jsem zvědavá, kdy se dočkám pokračování.

24.02.2021 5 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Četla jsem to před mnoha lety, když kniha poprvé vyšla. Do dneška stojí v knihovně a nemám odvahu ji znovu otevřít. Takový ve mě zanechala pocit.

10.09.2020 5 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Teď mám rozečteno, a už teď vím, že nedočtu. Styl kroniky mi nesedí, ačkoliv děje je tu na dalších pět knih. Těším se na Vichry zimy, ale nevim, jestli se dočkám.

20.08.2019 1 z 5

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Je to snad nejlepší parodie, kterou jsem četla!

08.06.2019 5 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Teď jsem dočetla a bylo to bezva. Je to taková jiná fantasy. A jiná sci-fy. A jiný historický román. A jiný humoristický román. Je to prostě všechno dohromady a člověk se u toho královsky baví - pokud mu ovšem hned po prvních stránkách dojde, že to nemůže brát až tak moc vážně. Takže čtěte a bavte se!
(Pro Finn69: b) v posteli se číst dá, i když to dá fušku! :-)

08.06.2019 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Už je to více než třicet let, co jsem se vydala na cestu s Bilbem a trpaslíky a díky panu Tolkienovi jsem se zatím z říše fantazie nevrátila. To prostě jednou otevřete vrátka a vykročíte na cestu. A projdete nejen Středozem, ale i spoustu dalších nádherných světů, které mezitím stvořili další spisovatelé a ty vrátka, kterými jste vstoupili, už asi nikdy nenajdete. Upřímně - já už je ani nehledám.

23.11.2018

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Robert Holdstock je Pan spisovatel. Přečetla jsem od něj všechno, ale nejvíc mě dostala právě Lavondyss! Je to dobrodružná cesta do lidského podvědomí, plná mystiky a tajemství, a přitom živá a strhující.

29.09.2018

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Sáhla jsem po Prachmistrech hlavně kvůli obálce - opravdu povedená! Pak jsem je chtěla po pár stránkách odložit - politiku fakt nemusím. Ale byl víkend, knihovna zavřená a nic jiného ke čtení. Tak jsem si řekla "vydrž!" a dobře jsem udělala. Té politiky tam zase přehnaně nebylo a co bylo se četlo vcelku dobře. Prostě za mě můžu říct, že Prachmistři sice nejsou žádným přelomovým veledílem, ale čtou se výborně a s klidným svědomím je můžu doporučit.

29.09.2018 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Prvních pár kapitol máte dojem, že čtete tři různé knížky najednou. Pak se nitky příběhu začínají propojovat a v poslední třetině už příběh pádí jak splašený kůň a odložit knížku je takřka nemožné. A poslední stránka mě naštvala úplně nejvíc, protože musím čekat do jara, než vyjde druhý díl!

29.09.2018 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Tak jsem konečně sehnala něco dalšího od Kulhánka! V knihovně už nemají nic, krom hodně zdevastovaného Nočního klubu a ten je navíc bezpečně uložen ve skladu. Nechtěla jsem věřit vlastním očím, když jsem v předvánočním ruchu v nacpaném knihkupectví objevila Vyhlídku na věčnost! Bez váhání jsem zacálovala necelé 4 stovky (když na bazaru požadují za Noční klub 2000,-!) a dala si ho pod stromeček. A když jsem pak začala číst, opět mě to dostalo! Autor nezklamal a zvláště poslední třetinu knihy jsem zhltala jedním dechem. Tak, jak z Nočního klubu kape při vyndání z police krev, tak z Vyhlídky sálá pekelný žár a sarkasticky se šklebí pan L. No prostě počtení!

02.01.2018 5 z 5