Lectore Lectore komentáře u knih

Milostné povídky Milostné povídky Hermann Hesse

Jestliže vím a chápu význam toho co je láska, pak je to díky tobě .. tento citát Hesseho popisuje celou knihu a nemusel bych k tomu už více připisovat. Ne všechny povídky končí šťastně, stejně jako to bylo v našich životech. Některé jsou humorné a vykouzlí vám usměv na tváři a jiné vás budou držet napnuté až do samého konce a bude vás mrzet, že nepokračují dále, je to nádherná knížka. Dovolím si něco malého na závěr : Stejně jako růže není bez trní, láska není bez bolesti, obojí se provází.

04.12.2016 5 z 5

S moudrými o ženách a mužích S moudrými o ženách a mužích Eva Sládková

K této knížečce mne napadá jedno všem známé přísloví : Moudrému napověz a hloupého trkni ..
Pokud jste ve vztahu s někým koho si vážíte a milujete, je pro vás tato kniha připomínkou toho, že nic nemusí být věčné a pomůže vám moudry jiných zkušených lidí z minulosti, neboť všichni jsme lásku alespoň jednou v životě prožili.
A naopak těm, kterým se ve vztahu nedaří, vám může pomoct a trkne vás, co možná děláte špatně a zkusit zachránit co stále máte, než to ztratíte.

Na závěr dvě ukázky :
Muži si málo váží toho co mají a usilovně hledí získat zpět to, co vlastní vinou ztratili. - A. de Musset
Láska, to je štěstí, které si dáváme navzájem. - G. Sandová

01.12.2015 4 z 5

Nebeský fotbal a jiné povídky Nebeský fotbal a jiné povídky George Bernard Shaw

Tato kniha je vhodná spíš pro takové seznámení s G.B. Shawem. Pár povídek vybraných z jeho díla ale potěší a čtou se svižně, nebo-li jedním dechem. Samostané příběhy jsou chytlavé, vtipné a běžného čtenáře nepochybně pobaví a upřímně se zasměje, avšak vnímavého čtenáře povedou i k zamyšlení.

Jinak souhlasím s komentářem Skawin :o)

22.11.2015 4 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Skutečně netuším jak jinak vystihnout tuto knihu, než názvem : Pohádky života ;
neboť jako v lidském životě, dobro a láska nekončívají vždy šťastně a zlo neprohrává a nebývá vždy potrestáno.

Bohužel se mi dostali do rukou v letech, když už jsem nebyl dítětem, ale o to víc jsem poznal jejich hodnotu a stali se mi nejoblíbenějšími pohádkami, pokud je mám tak označovat.
Tuto knihu rozhodně budu jednout předčítat svým vlastním potomkům, neboť co příběh, to skutečné ponaučení.

18.11.2015

Nad šálkem plným vůně Nad šálkem plným vůně Zdeněk Žáček

Pro všechny, kteří milují svůj lahodný čaj o páté, či vždy po ránu pijí kávu, která provoní celý byt, nebo teplé kakao, které nám přinese krásné a rychlé spaní, pro tyto všechny lidi je kniha společníkem i průvodcem. Ať už chcete vědě odkud co pochází, jak se vyrábí, nebo jak se v průběhu dějin probojovali do našich všedních dnů, kde káva i čaj, popřípadě kakao, je samozřejmostí.

Prorok / Zahrada prorokova Prorok / Zahrada prorokova Chalíl Džibrán

Tuto knihu jsem objevil už v náctiletých dnech a už tehdy jsem věděl, že držím v ruce jedinečnou knihu, kterou jsem ne zcela tehdy pochopil. Člověk si ji musí číst opakovaně a zas a znovu, protože tak objeví pokaždé trošku víc než posledně, více moudrosti, klidu, pochopení. Kniha není zcela náboženská, stejně jako není zcela filozofická .. je to kniha o životě a stejně jako život, ani kniha není jednoduchá.

Marná laskání Marná laskání Sully Prudhomme

Krásné, něžné, tesklivé, smutné, kde cítíte básnikovu melancholii, ušlechtilost i dobrotu srdce, jeho nenaplněnou lásku, samotářský sen s pohledem až do zákoutí jeho duše ... prostě dokonalé.

Hefty, fóry, moudrosti Hefty, fóry, moudrosti Jan Werich

Tato kniha umí pobavit, moudrému poradit, je v ní život plný zkušeností a poznání věčné a neměnné pravdy .. Jan Werich byl jen jeden .

14.11.2015 5 z 5

Kult stromů v zemích Koruny české Kult stromů v zemích Koruny české Marie Hrušková

Jak mi kdysi řekl jeden dobrý muž : „Pokud tě kniha nezaujme do prvích 20 stránek, nemá cenu ji číst ... “, ale kniha zaujala a čte se rychle (přečteno během tří přestávek v práci). Je v ní spousty zajímavých uryvků a citací od ruzných známých, některým možná méně známých, autorů z jiných knich, kronik, atd. jako např. Jan Klostermann nebo Jan Vrba a další, za což jsem rád, neboť .. autorka sama není žádný veliký literát, až nepříjemně často se opakuje (napočítal jsem snad 20x stejnou frázi v průběhu čtení a vážně to štve).

Pro člověka co má blíž k přírodě, je to krásná oddechovka. Čekal jsem něco jiného, ale nakonec jsem byl mile překvapen částí obsahu se kterou jsem rozhodně souhlasil (jelikož jsem byl vychováván lásce k přírodě a všemu v ní žijící a tudíž i úctě ke stromům). Zajímá vás se kterou ? .. Jednoduše vemte knihu do ruky a čtěte.

11.11.2015 3 z 5

Největší zbrojovka monarchie Největší zbrojovka monarchie František Janáček

Psána ještě v duchu bolševismu

20.07.2014 1 z 5