Le Chat Le Chat komentáře u knih

Kořist Kořist Dirk Husemann

Četla jsem všech 7 knih, které u nás autorovi vyšly. Tato je podle mne NEJLEPŠÍ, proto bez váhání uděluji 5 hvězdiček. Vzpomínám si, že jsem na ČT před časem viděla dokument, který se věnoval skutečné evakuaci Louvru před nacisty, ten mohu taky doporučit. A už jsem zvědavá na autorovu příští knihu.

21.07.2023 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Agatha Christie a slečna Marplová jsou sázka na jistotu, což se mi opět potvrdilo. Rozhodně doporučuji!

10.07.2023 5 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Detektivky s Oldřichem z Chlumu čtu opravdu ráda. Černá lilie se mi líbila a odpočinula jsem si u ní, takže za mne jasných 5 hvězdiček (i když za nejlepší díl série považuji Mstu písecké panny). Už se těším na Katův odkaz. :-)

09.07.2023 5 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Mně se tato jednohubka líbila. Za závěrečné setkání Jiřího Adama z Dobronína a Oldřicha z Chlumu přidávám pátou hvězdičku. Už se těším na Černou lilii i Katův odkaz. :-)

02.07.2023 5 z 5

Operace sfinga - Kniha první Operace sfinga - Kniha první Arnošt Vašíček

Jsem spokojená a uděluji 5 hvězdiček. Případy se mi líbily, četly se samy. :-) Rozhodně si ráda přečtu i avizované pokračování.

30.06.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Intimní zpověď, jejíhož přečtení rozhodně nelituji. A uděluji 5 hvězdiček.

27.06.2023 5 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Sedmý a bohužel definitivně poslední případ podrychtáře Václava si podle mne rozhodně zaslouží 5 hvězdiček. Doporučuji všem, kterým se líbily předchozí díly.

13.06.2023 5 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Opravdu povedený prequel neméně povedené série. :-) Dobrodružství "omládlého" Václava jsem si užila, za mne jasných 5 hvězdiček. Doporučuji a rozhodně si přečtu i Boží mlýny!

05.06.2023 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Tak toto zakončení série se podle mne opravdu povedlo! Uděluji 5 hvězdiček a rozhodně doporučuji. Václavovi jsem přála, že se mu - byť na chvíli - splnil jeho sen. A také se mi líbilo, jak ke svému štěstí přišel biřic Pukavec. ;-) Ráda si přečtu i prequel Komu to prospívá.

02.06.2023 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Tak toto setkání s podrychtářem Václavem a magistrem Šebkem bylo jiné, což ale rozhodně neznamená, že by se mi kniha nelíbila. Právě naopak. Uděluji 5 hvězdiček, doporučuji a hned se pustím do Pouti oběšenců. ;-)

27.05.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

I když pejskařka nejsem (mám 2 kočky), Gumpův příběh mne chytil za srdce. Dojemná a opravdu dobře napsaná kniha, která si podle mne 5 hvězdiček rozhodně zaslouží. Určitě se ráda podívám i na film.

20.05.2023 5 z 5

Blanka z Valois – Levandulová princezna Blanka z Valois – Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Romantika v historickém hávu, které s čistým svědomím uděluji 4 hvězdičky. Hana Whitton ale rozhodně napsala i lepší knihy.

19.05.2023 4 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Pavel Hrdlička a podrychtář Václav opět nezklamali! Tentokrát nechybí ani láska jako trám a svatba jako řemen. :-) Uděluji 5 hvězdiček a rozhodně doporučuji. Už teď se těším na Úkol pro šaška.

15.05.2023 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Jsem opravdu ráda, že jsem Pavlu Hrdličkovi, podrychtáři Václavovi a magistru Šebkovi dala ještě jednu šanci. Tato historická detektivka se podle mne opravdu povedla, proto uděluji 5 hvězdiček. A hned se pustím do Žebrákovy pomsty. ;-)

13.05.2023 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Tak tato historická detektivka se podle mne opravdu povedla, navíc se odehrává v Brně, které mám ráda. Uděluji 5 hvězdiček a už se těším na Ženy na pranýři.

07.05.2023 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Tak touto knihou se Juliana Weinberg definitivně zařadila mezi mé oblíbené autorky. Uděluji 5 hvězdiček a rozhodně doporučuji, stejně jako autorčinu předchozí knihu o Josephine Bakerové. A myslím, že se o víkendu na některý z filmů, které Audrey natočila, podívám. ;-)

03.05.2023 5 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Za mne povedené detektivky, které si zaslouží 5 hvězdiček. Doporučuji!

17.04.2023 5 z 5

Liberty bar / Maigret v noční Paříži Liberty bar / Maigret v noční Paříži Georges Simenon

Tak tato dvojice detektivek si podle mne zaslouží poctivé 4 hvězdičky. Určitě jsem se s Julesem Maigretem nesetkala naposledy.

11.04.2023 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Nakonec přidávám čtvrtou hvězdičku, pokračování číst určitě nebudu. Nejsympatičtější mi byla Luisa.

05.04.2023 4 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Historické detektivky Vlastimila Vondrušky mám opravdu ráda a tato mne rozhodně nezklamala. Odpočinula jsem si a uděluji 5 hvězdiček.

30.03.2023 5 z 5