Le Chat Le Chat komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Moje sedmá kniha od Julie Caplin, které opět uděluji plný počet hvězdiček. Tuto pohádku pro dospělé jsem si opravdu užila a zatím ji považuji za nejlepší díl série. Už se těším na další "romantický útěk", tentokrát do New Yorku.

18.11.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje šestá kniha od autorky. Za mne zatím nejslabší díl série, ale přesto nakonec uděluji plný počet hvězdiček. Už se těším na Izzy a její skotský hrad. ;-)

11.11.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moje páté setkání s autorkou si opět vysloužilo plný počet hvězdiček. :-) Momentálně Chatu ve Švýcarsku řadím na dělené první místo spolu s Čajovnou v Tokiu. Už se těším na "výlet" do Irska a Mininu sestru Hannah!

31.10.2023 5 z 5

Prozrazení lady Joan Prozrazení lady Joan Lynsay Sands

Tak tuto romantickou oddechovku jsem si opravdu užila, líbila se mi ještě víc než první díl. Určitě si ráda přečtu i další pokračování, až vyjde česky. Za mne jasných 5 hvězdiček.

24.10.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Mám opravdu ráda Francii a v poslední době jsem si oblíbila sérii Romantické útěky. Vinice ve Francii bylo moje čtvrté setkání s autorkou. Mně se tato pohádka pro dospělé líbila, jako romantickou oddechovku jsem si ji opravdu užila. Proto uděluji 5 hvězdiček a už se těším na příští výlet do Švýcarska.

21.10.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moje třetí kniha od Julie Caplinové - a zatím NEJLEPŠÍ! Určitě se k ní v budoucnu ráda vrátím. Uděluji 5 hvězdiček a už se těším na příští výlet. :-)

12.10.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Moje druhé setkání s autorkou bylo ještě LEPŠÍ než to první! Celou knížku a především islandské prostředí jsem si opravdu užila. Uděluji 5 hvězdiček a už se těším na další "výlet", tentokrát do Japonska.

10.10.2023 5 z 5

Vražedná krása Vražedná krása Jaroslava Černá

Historické romány Jaroslavy Černé mám opravdu ráda a na Vražednou krásu jsem se těšila od jara. Knížka mne rozhodně nezklamala, v této "krimi sérii" ji řadím na druhé místo za Krev andělů. Uděluji 5 hvězdiček a doufám, že jsem se s Borkem, Aničkou a mistrem Hanušem nesetkala naposledy.

27.09.2023 5 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Platí to, co jsem napsala u Nesnesitelné lehkosti bytí. Nad knihami Milana Kundery a myšlenkami, které v nich čtenáři najdou, STOJÍ ZA TO SE ZAMYSLET. Proto uděluji 5 hvězdiček.

21.09.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Opravdu milé, příjemné, romantické. K tomu trochu kouzelné Paříže a o 5 hvězdičkách je rozhodnuto. :-) Tuto pohádku pro dospělé jsem si skutečně užila a už se těším, až se s autorkou vydám na Island.

16.09.2023 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha plná zajímavých myšlenek, nad kterými opravdu stojí za to aspoň chvíli přemýšlet. Ačkoliv za autorovu nejlepší knihu považuji Nesmrtelnost, nakonec uděluji 5 hvězdiček. Na filmovou adaptaci se ale na základě doslovu podívat neplánuji.

14.09.2023 5 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Je pravda, že historické detektivky Vlastimila Vondrušky čtu opravdu ráda. Přesto si myslím, že se Katův odkaz skutečně povedl a 5 hvězdiček si zaslouží. Knihu jsem si užila a zařadila bych ji mezi ty úplně nejlepší díly Letopisů.

06.09.2023 5 z 5

Zloděj tváří Zloděj tváří Arnošt Vašíček

Opravdu velmi čtivé, nakonec jsem knihu přečetla za jediný den. Už jsem zvědavá na Perunův hněv.

06.09.2023 5 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Kate Quinn je prostě Spisovatelka s velkým S a u mne si touto knihou připsala čtvrtý zásah!!!

29.08.2023 5 z 5

Nevěsta lorda MacKaye Nevěsta lorda MacKaye Lynsay Sands

Tak tuto romantickou oddechovku jsem si opravdu užila, proto přidávám pátou hvězdičku. Příjemné odpočinkové čtení se sympatickou hlavní hrdinkou, které jsem fandila. :-)

15.08.2023 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Ženy na pranýři se mi líbily ještě víc, přesto si podle mne i Jeptiška pro markraběte zaslouží 5 hvězdiček. Určitě si přečtu i Brněnské Židovky. Zatím doporučuji všechny 3 díly série, které jsem četla. :-)

09.08.2023 5 z 5

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Krásně ilustrovaná pohádka, která nezklame děti ani dospělé (rodiče/tety/strýčky...). :-)

04.08.2023 5 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Jsem opravdu NADŠENÁ! Líbil se mi i první díl série Brněnské nevěstky, ale Ženy na pranýři jsou ještě LEPŠÍ. Doporučuji, v duchu uděluji rovnou 10 hvězdiček a hned se pustím do Jeptišky pro markraběte. A určitě si přečtu i Brněnské Židovky. ;-)

03.08.2023 5 z 5

Dopis slečny Sophie Dopis slečny Sophie Suzanne Allain

Mně se tato romantická oddechovka opravdu líbila. Sophie mi byla sympatická, přála jsem jí, aby našla toho pravého. Tuto pohádku pro dospělé si určitě ráda časem přečtu znovu. Uděluji 5 hvězdiček.

29.07.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Kniha se četla sama, už se opravdu těším na druhý díl - Kralevice Karla!

28.07.2023 5 z 5