Laza27 Laza27 komentáře u knih

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Viktorie Hanišová je vynikající spisovatelka, ale píše tak strašně pochmurné knihy, že se po přečtení několikáté z nich zákonitě ptám "sakra proč?!" Copak život není sám o sobě dost depresivní, že to musíme ještě priživovat. Moc ráda bych se jednou dočkala z jejího pera nějaké pozitivnější knihy. A tím nemluvím o menší hloubce. Zmiňovaná kritéria pro mne splňují např. dámy Soukupová, Mornštajnová nebo Dvořáková a ty rozhodně nelze nařknout z plytkosti....

25.06.2022 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Naštěstí už se tolik nevěnuje vztahovým linkám a vykreslování postav, které fakt psát neumí. Příběh zase dobrý, i když méně poutavý než předchozí a chyběla mi Freya.
I tak jsem si tímto dílem sérii zařadila mezi své oblíbené.

30.05.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Jako fakt?! Tohle už se nedá označit jinak než slovem "trapné".

28.05.2021 1 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Zklamání. Zbytečně rozvětvené, komplikované, nejasné a stojící na detailech, které si ani nelze zapamatovat, obzvlášť při takovém časovém odstupu ve vydání jednotlivých knih. A to jsem si dala před čtením rereading Faji. Mrzí mě to. Postavy a prostředí mám pořád ráda, ale tenhle díl jsem si neužívala.

22.05.2021 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Nádherný jazyk, ale osamělosti na mě bylo až příliš, proto jednu hvězdu dolů

01.05.2021 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Vím, že Radka Denemarková není konvenční spisovatelka a že od ní člověk nemůže očekávat oddechový příběh, ani způsob vyprávění, ale tady mi to přišlo už trochu moc a zbytečné.

23.04.2021 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Geniální téma, geniálně načasované vydání!
Jsem "Husákovo dítě", takže mi z knihy není zrovna do zpěvu, protože paní Mornštajnová prostě umí vyprávět. I když si troufnu říci, že Hana a Slepá mapa mi příběhově zajely pod kůži o něco hlouběji. I tak suverénních 5 hvězdiček a zařadit do povinné četby!

17.04.2021 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Tak tohle se Minierovi nepovedlo.....

24.02.2021 2 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Humor Ivany Chřibkové mě hrozně baví. Není to žádný převratný druh literatury, proto nemůžu dát 5 hvězdiček, ale skvěle se to čte i poslouchá, těším se na každý další počin.

10.01.2021 4 z 5

Dobrá práce, Jeevesi Dobrá práce, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Dosti monotónní, ale dobrý

16.11.2020 3 z 5

Najdeš mě ve tmě Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková

Mělo by to mít podtitul "pouze pro fanoušky". Pro kohokoliv jiného zbytečné čtení.

25.10.2020 1 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Čtyři hvězdičky za poutavý styl psaní. Zápletka ale trochu klišé. Předvídatelné, mnohokrát zpracované. Ale ano, Colleen psát umí a bylo to relativně originálně pojaté.

09.07.2020 4 z 5

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Nepochybně hodnotné dílo. Originálně napsané. Zaznamenání hodné myšlenky. Ale také koncentrovaná deprese, nepochopitelně dlouhá a zbytečně nečitelná. Autorka nejde čtenáři naproti. Přístup bych označila až za egoistický. A to je v přímém rozporu s tím, co se snaží sdělit. Takže dost matoucí. Mám smíšené pocity. Nevím, zda doporučit nebo varovat. Půl na půl - skvělé, stojí za přečtení a zbytečně intelektuální proud vědomí, který svou délkou a záměrnou nesrozumitelností odpuzuje

07.07.2020 3 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Nejsem fanoušek povídkového žánru, ale tohle je fakt "velký skvělý"!
Jsem nadšená a vděčná, jaké máme úžasné spisovatele. Tahle série antologií mě fakt baví. A doporučuji i audio verzi.

27.05.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Typický Backman, ale tentokrát vyhněte audiopodobě....

23.05.2020 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Velké zklamání. Za mě suverénně nejslabší díl série. Nová linie příběh nijak extra neobohatila, vraha jsem odhadla už v polovině, což se mi nestává a celkově mi přišlo, že May jen dosazuje rádoby nové ingredience do osvědčeného receptu.
Za mě se to nepovedlo a po rozčarování z Ochráním Tě pevně doufám, že další "Mayovka" po které sáhnu, mi opět připomene, proč je to můj oblíbený autor. Momentálně mám chuť ho sesadit o ligu níže.

16.05.2020 2 z 5

Možná jsem měla díky hodnocení přílišná očekávání, ale ačkoliv mám tento typ knih velmi ráda, tato mne vůbec nevtáhla, absolutně se mi nedostala pod kůži.

19.04.2020 2 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Skvost!!!!

09.04.2020 5 z 5

Kluk spolkne vesmír Kluk spolkne vesmír Trent Dalton

To bylo táááák hezký!!! Anotace je zavádějící. Když si ji přečtete, očekáváte něco úplně jiného. Ve skutečnosti dostanete laskavý, lehce magický příběh australského kluka, který vyrůstá v ojedinělých podmínkách obklopený jedinečnými lidmi.
Je to krásně jiné než všechny knihy, které plní knihkupectví.
Vřele doporučuji audioknižní zpracování v dokonalé interpretaci Marka Němce.

15.03.2020 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

První díl byl fajn, hodně mě navnadil. Po druhém jsem nevěděla, jestli je to tak skvěle vymyšlené nebo taková slátanina. No a po třetím díle musím bohužel zkonstatovat, že je to slátanina.
Autor podle mě neumí psát a k příběhu přistupuje jak pejsek a kočička, když pekli dort. Celé to na mě působilo stylem "co bychom tam ještě mohli dát.... jo, tohle je dobrý nápad, tak šup tam s tím". Jenže ono to nedrží pohromadě, celé to klouže po povrchu, nedává to smysl, zápletky se berou odnikud, špatně se to čte, ve většině pasáží nudí a pak se chvíli děje něco, co byste asi měli pro pochopení příběhu vědět, ale je to podané tak blbou formou..... Fakt jsem otrávená a nechápu to všeobecné nadšení. Za mě jedno velký špatný.

01.03.2020 1 z 5